Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
29 520 zł
Umowa zawarta
12 lipca 2024
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie Inspektora Nadzoru40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Nadzór inwestorski w ramach projektu: „Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance”

Zamawiający Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu (Międzylesie, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Nadzór inwestorski w ramach projektu: Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena…”, wybierając ofertę wykonawcy DWOBUD Sławomir Dwojakowski. Wartość umowy: 29 520 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
29 520 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DWOBUD Sławomir Dwojakowski (Tomaszów Mazowiecki).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 29 520,00 zł (umowę zawarto 12 lipca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD MIASTA I GMINY W MIĘDZYLESIU

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000530620

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wolności 1

1.5.2.)Miejscowość

Międzylesie

1.5.3.)Kod pocztowy

57-530

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@miedzylesie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.miedzylesie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/miedzylesie

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Nadzór inwestorski w ramach projektu: „Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-85d91358-03b3-11ef-b81b-aebd110f5279

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00413226

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00040343/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00303663

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ITiG.271.8.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest usługa nadzoru inwestorskiego dotyczącego projektu „Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance” 2. Ogólne obowiązki wykonawcy

1) pełnienie nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami, a w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, 2) wspieranie Zamawiającego we wszystkich czynnościach technicznych, administracyjnych i finansowych związanych z realizacją zadania, 3) zapewnienie stałej wymiany informacji z Zamawiającym oraz koordynacja swojej działalności z wymaganiami Zamawiającego, 4) sprawdzanie, kontrolowanie i nadzorowanie zgodności wykonywanych robót z decyzją W/R.5144.2.2024.AMN nr 164/2024 z dnia 02.02.2024 r. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – pozwolenie na prowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich przy zabytku stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ oraz z Programem prac konserwatorskich stanowiącego załącznik nr 9 do SWZ. 5) ścisła współpraca z projektantem, a także z Wykonawcą robót, 6) nadzorowanie jakości wykonywanych robót oraz używanych materiałów, 7) dostosowanie czasu pracy do czasu pracy wykonawcy robót i wymagań Zamawiającego, 8) organizacja nadzoru w sposób zapewniający terminowość dokonywanych odbiorów robót, eliminując możliwość powstawania opóźnień w realizacji, 9) kontrolowanie przestrzegania zasad BHP i utrzymania porządku, 10) wstrzymywanie robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami umowy zawartej przez Zamawiającego z wykonawcą robót i niezwłoczne pisemne zawiadomienie Zamawiającego o tym fakcie, 11) w razie konieczności wykonania zamówień dodatkowych lub robót zamiennych Wykonawca działając ściśle w porozumieniu z Zamawiającym spisuje protokół konieczności, podając uzasadnienie potrzeby wykonania tych prac, przybliżony koszt tych robót i występuje z wnioskiem do Zamawiającego w sprawie ich wykonania oraz opracowania, w miarę potrzeby, dla tych zamówień lub robót niezbędnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej, 12) Wykonawca ma obowiązek stwierdzenia aktualnego stanu robót w razie przerwy w robotach oraz w innych wypadkach, gdy zachodzi potrzeba ustalenia ilości i wartości robót w zakresie niezbędnym do rozliczeń z inwestorem, 13) Wykonawca ma obowiązek sprawdzania kosztorysów ewentualnych robót dodatkowych pod względem merytorycznym i formalno – prawnym, 14) reprezentowanie Zamawiającego na jego wniosek w kontaktach z osobami trzecimi w sprawach związanych z realizacją inwestycji, 15) zatwierdzanie wszelkich materiałów przewidzianych przez wykonawcę robót do zastosowania, 16) kontrola i przechowywanie dokumentów jakości, deklaracji zgodności, atestów, w celu niedopuszczenia do zastosowania materiałów wadliwych lub niedopuszczonych do stosowania w polskim budownictwie; ocena ich zgodności z programem prac konserwatorskich, a w przypadku zastosowania przez wykonawcę robót materiałów równoważnych ocena ich równoważności, 17) sprawdzanie autentyczności ww. dokumentów, certyfikatów, za które zgodnie z umową odpowiedzialny jest wykonawca robót, 18) informowanie Zamawiającego z odpowiednim wyprzedzeniem o wszelkich zagrożeniach występujących podczas realizacji robót oraz podejmowanych działaniach zapobiegawczych i naprawczych, 19) organizowanie w zależności od potrzeb narad technicznych i sporządzanie protokołów z tych narad oraz przekazywanie ich Zamawiającemu i Wykonawcy robót w terminie 5 dni od dnia narady, 20) bieżące egzekwowanie ustaleń z narad dotyczących postępu prac i narad technicznych, 21) monitorowanie postępu robót pod względem technicznym, finansowym, organizacyjnym i czasowym, 22) kontrola sposobu składowania i przechowywania materiałów i urządzeń, 23) nakazywanie Wykonawcy wykonanie dodatkowych badań materiałów budzących wątpliwość co do ich jakości po uprzedniej akceptacji Zamawiającego, 24) udzielanie wszystkich niezbędnych informacji na potrzeby sprawozdawczości z realizacji projektu w całym okresie jego realizacji, 25) sprawdzanie wykonanych robót i powiadomienie wykonawcy robót o wykrytych wadach, określenie zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych, 26) sporządzanie pisemnego poświadczenia o usunięciu wad przez wykonawcę robót, 27) przeprowadzenie odbiorów częściowych i końcowego robót, sprawdzenie kompletności i prawidłowości przedłożonych przez wykonawcę robót dokumentów wymaganych do odbioru, 28) sprawdzenie i przekazanie Zamawiającemu wszelkich raportów, akt, certyfikatów i innych dokumentów przygotowanych przez wykonawcę robót po zakończeniu robót, 29) doradzanie Zamawiającemu w zakresie roszczeń i sporów z wykonawcą robót oraz w zakresie problemów mogących się pojawić podczas prowadzenia robót, 30) powiadomienie Zamawiającego o wszelkich roszczeniach wykonawcy robót i rozbieżnościach między dokumentacją Zamawiającego a stanem faktycznym. 31) przeprowadzenie częściowych i końcowych inspekcji oraz przygotowanie listy wad oraz brakujących dokumentów, które miały być złożone zgodnie z umową przez wykonawcę robót, 32) opiniowanie i wskazywanie sposobu załatwienia wszelkiego rodzaju skarg i roszczeń osób trzecich wywołanych realizacją zadania. 33) szacowanie i weryfikowanie zamówień dodatkowych zaproponowanych przez Wykonawcę robót, w zakresie rzeczowym i finansowym, 34) kontrola prawidłowości zafakturowanych robót. 3. Inwestycja przewidziana do dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków zgodnie ze wstępną promesą nr RPOZ/2022/9764/PolskiLad z dnia 25.07.2023 r. na realizację przez Gminę Międzylesie zadania „Renowacja i konserwacja figury św. Jana Nepomucena w Różance”.

4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

71530000-2 - Doradcze usługi budowlane

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

29520 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

29520 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

29520 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DWOBUD Sławomir Dwojakowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7261274220

7.3.3)Ulica

Zarzeczna 155

7.3.4)Miejscowość

Tomaszów Mazowiecki

7.3.5)Kod pocztowy

97-200

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

29520 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
177 977 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
45 195 zł343 782 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 587 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
45 195 zł
Mediana
177 977 zł
Górny kwartyl
343 782 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Międzylesie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 29 520 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DWOBUD Sławomir Dwojakowski (Tomaszów Mazowiecki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.