Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 865 900 zł
Umowa zawarta
12 lipca 2024
Okres realizacji
16 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 865 900 zł – 3 198 000 złodrzucone: 2
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Okres gwarancji10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Drugie postępowanie dla zadania pod nazwą "Modernizacja ul. Bolesława Krzywoustego w Rydułtowach"

Zamawiający Miasto Rydułtowy (Rydułtowy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Drugie postępowanie dla zadania pod nazwą "Modernizacja ul. Bolesława Krzywoustego w…”, wybierając ofertę wykonawcy Certigos Engineering sp. z o.o. Wartość umowy: 2 865 900 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Miasto RydułtowyRydułtowy, Śląskie (powiat Wodzisławski →)opublikowano 12 lipca 2024
Wartość umowy
2 865 900 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Certigos Engineering sp. z o.o. (Rybnik), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 865 900,00 zł (umowę zawarto 12 lipca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 865 900,00 zł do 3 198 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 16 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Rydułtowy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258635

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ofiar Terroru 36

1.5.2.)Miejscowość

Rydułtowy

1.5.3.)Kod pocztowy

44-280

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

324537411

1.5.8.)Numer faksu

324537410

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@rydultowy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rydultowy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/rydultowy

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Drugie postępowanie dla zadania pod nazwą "Modernizacja ul. Bolesława Krzywoustego w Rydułtowach"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-16c6caf2-18c7-11ef-a7c1-72acb4a2af8f

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00409903

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00032734/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja ul. Bolesława Krzywoustego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00336894

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BP.271.000008.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1886258,38 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie stosownych zezwoleń na realizację robót budowlanych, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji robót budowlanych polegających na modernizacji ul. Bolesława Krzywoustego w Rydułtowach, realizowanych w procedurze zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja została ujęta do realizacji w ramach programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
2. W zakresie zamówienia przewiduje się:
1) wykonanie dokumentacji projektowej modernizacji ul. Bolesława Krzywoustego w Rydułtowach w zakresie umożliwiającym uzyskanie stosownych zezwoleń na realizację robót oraz wykonanie robót budowlanych wraz z prowadzeniem nadzoru autorskiego. Dokumentację należy wykonać w oparciu o będący w posiadaniu Zamawiającego program funkcjonalno-użytkowy w zakresie dotyczącym:
a) modernizacji ul. Bolesława Krzywoustego (droga gminna 460012S):
• długość modernizowanego odcinka: 350,00 mb
• szerokość modernizowanego odcinka: 4,00 mb
• jezdnia z kostki betonowej z podbudową – szacowana ilość 1 400,00 m2
• krawężniki betonowe na długości 700 mb
• pobocze utwardzone
b) budowy kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Bolesława Krzywoustego:
• długość sieci kanalizacji deszczowej 731 mb
• studnie kanalizacyjne – szacowana ilość 32 kpl.
• wpusty uliczne – szacowana ilość 63 kpl.
• wykonanie podbudowy wraz z nawierzchnią z tłucznia kamiennego na długości 731 mb oraz krawężnikami betonowymi (po robotach kanalizacyjnych). Roboty należy wykonać jako odbudowę nawierzchni po kanalizacji deszczowej tylko na szerokości wykopu budowanej kanalizacji deszczowej. Odbudowa wykonana razem z podbudową i krawężnikami (jeśli w trakcie robót kanalizacyjnych zostaną zdemontowane). Górną warstwę nawierzchni grubości 12 cm wykonać z tłucznia kamiennego.
c) budowy rowów przydrożnych/drenażu francuskiego wzdłuż ul. Bolesława Krzywoustego:
• długość rowów przydrożnych: 640 mb (w tym odcinki drenów francuskich opisanych poniżej
• rowy przydrożne, ziemne, koryto otwarte
• zabezpieczenie: dna rowów – koryta betonowe (na długości 640 mb), brzegów rowów – brak, ziemne obsiane trawą
• rury drenarskie: tworzywo zabezpieczone kokosem, obsypką z tłucznia drogowego o wysokiej przepuszczalności
• łączna długość odcinków drenówp 256 mb
d) budowy oświetlenia drogowego na skrzyżowaniu z ul. Radoszowską celem doświetlenia przejścia dla pieszych wraz z oznaczeniem przejścia dla osób słabowidzących:
• przyłącze elektryczne
• dwa słupy z oprawami LED, słupach należy zainstalować oprawy z źródłami typu LED o odpowiedniej optyce, o mocy 40W,
• oprawy po załączeniu „w porze nocnej” mają świecić z mocą zredukowaną do mocy znamionowej opraw.
• dwa detektory ruchu na słupach oświetleniowych w celu wykrywania obecności pieszego
• oznaczenie przejść dla pieszych będzie polegało na:
- ułożeniu pasów ostrzegawczych o szerokości 80 cm bezpośrednio przy krawędzi chodnika (za krawężnikiem) po obu stronach przejść na ich całej szerokości, wykonanych z betonowej kostki brukowej integracyjnej koloru żółtego o grubości 8 cm;
- ułożeniu pasów prowadzących (które będą się łączyć z pasami ostrzegawczymi prostopadle) wykonanych z kostki betonowej rowkowanej 30x30 cm koloru żółtego i grubości 8 cm, wykonanych na całej szerokości chodnika.
2) wykonanie robót budowlanych oraz robót rozbiórkowych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej w zakresie umożliwiającym użytkowanie wybudowanych oraz przebudowanych obiektów zgodnie z ich przeznaczeniem.
3. W zakres zamierzenia budowlanego wchodzą m. in.:
1) rozbiórki i demontaże,
2) roboty budowlane w tym: drogowe, kanalizacyjne, elektryczne,
3) inwentaryzacja zieleni oraz wycinka drzew i krzewów kolidujących z inwestycją wraz z nasadzeniami w przypadku konieczności,
4) przebudowa i/lub zabezpieczenie istniejącej infrastruktury, w tym sieci mediów w kolizji z projektowanym przedsięwzięciem,
5) roboty odtworzeniowe istniejących nawierzchni (zjazdy, jezdnia w pasie kanalizacji deszczowej prowadzonej w jezdni),
6) przebudowa ogrodzeń kolidujących z inwestycją w przypadku konieczności.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2865900,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3198000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2865900,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Certigos Engineering sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6423233789

7.3.3)Ulica

Brzezińska 8a

7.3.4)Miejscowość

Rybnik

7.3.5)Kod pocztowy

44-203

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Zgodnie ze złożoną ofertą roboty drogowe będą realizowane przez podwykonawców:
1) EVP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Turzy Śląskiej przy ulicy Ligonia 13F, 44-351 Turza Śląska wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0001068906, NIP 647-260-52-16;
2) Krzysztof Polok Eurovip z siedzibą w Marklowicach przy ulicy Wiosny Ludów 19, 44-321 Marklowice, NIP 647-228-39-42.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2865900,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

16 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Rydułtowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rydułtowy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 865 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Certigos Engineering sp. z o.o. (Rybnik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.