Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 487 527 zł
Umowa zawarta
4 lipca 2024
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 6 487 527 zł – 9 649 612 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji30%Okres realizacji zamówienia10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa budynku żłobka z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu w Prochowicach

Zamawiający Gmina Prochowice (Prochowice, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa budynku żłobka z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu w…”, wybierając ofertę wykonawcy PHU Maxkol Zenon Koleśnik. Wartość umowy: 6 487 527 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina ProchowiceProchowice, Dolnośląskie (powiat Legnicki →)opublikowano 5 lipca 2024
Wartość umowy
6 487 527 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PHU Maxkol Zenon Koleśnik (Legnica).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 487 527,44 zł (umowę zawarto 4 lipca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 6 487 527,44 zł do 9 649 611,99 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Prochowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647512

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Prochowice

1.5.3.)Kod pocztowy

59-230

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

e.rogos@prochowice.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.prochowice.com/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.bip.prochowice.com

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa budynku żłobka z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu w Prochowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-44f5b81b-ecd4-11ee-9c02-ce2b643d361d

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00398265

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00056443/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa budynku żłobka z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu w Prochowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

dofinansowane w ramach programu MALUCH+ 2022–2029 finansowanego ze środków KPO i FERS

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00263303

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGP.271.3.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku żłobka, z wewnętrzną linią zasilającą, zewnętrzną instalacją kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Prochowicach, na działce nr, 42/1, 43/7, obręb 1 miasta Prochowice, jednostka ewidencyjna: 020901_4 Prochowice miasto.
Budynek zalicza się do IX kategorii obiektu budowlanego.
Projektuje się budowę budynku żłobka trzyoddziałowego dla 72 dzieci, w którym przewiduje się zatrudnienie 12 osób.
Zaprojektowano budynek jednokondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym w kształcie litery „H”. Wymiary budynku w rzucie o wymiarach 21,71m x 41,64m, wysokość 6,86 m i 6,52 m. Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej, murowanej, przykryty dachami dwuspadowymi o kącie nachylenia połaci 25° i 35°oraz daszkami nad wejściem i tarasem 1,5°. Fasadę zaprojektowano w jasnych kolorach: jasnoszarym oraz żółtym z białą opaską zgodnie z rysunkami elewacji. W budynku zaprojektowano główne wejście dla dzieci i rodziców oraz wejście pracownicze.
Dach pokryty blachodachówką w kolorze antracyt. Do budynku prowadzi chodnik. Budynek dostępny dla osób niepełnosprawnych bezpośrednio z poziomu terenu.
W skład żłobka wchodzą takie pomieszczenia jak:
W skład pomieszczeń dydaktycznych i powiązanych wchodzą: 3 sale dydaktyczne dla 72 dzieci, sala przeznaczona na odpoczynek dla dzieci, dwie łazienki dla dzieci obsługujące sale dydaktyczne, trzy magazyny obsługujące sale dydaktyczne, szatnia dla dzieci.
W skład pomieszczeń wejściowych wchodzą: wiatrołap głównego wejścia, wiatrołap wejścia dla pracowników, komunikacja.
W skład pomieszczeń zaplecza kuchennego wchodzą: kuchnia, zmywalnia, magazyn kuchni.
W skład pomieszczeń administracyjnych i technicznych wchodzą: pomieszczenie archiwum/serwerownia, dwa pomieszczenia techniczne, kotłownia, pralnia z pomieszczeniem porządkowym, gabinet pielęgniarki, biuro kierownika, biuro intendenta, wc personelu, wc dla osób niepełnosprawnych, wózkowania, szatnia z zapleczem socjalnym pracowników.
Podstawowe założenia prac do wykonania podano w przedmiarach robót, szczegółowym opis przedmiotu zamówienia zawartym w dokumentacji technicznej stanowiącej Zał. Nr 6 do SWZ tj.: dokumentacja projektowa pn. „Budowa budynku żłobka z wewnętrzną linią zasilającą, zewnętrzną instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz dolnym źródłem gruntowej pompy ciepła”: projekt zagospodarowania terenu, projekt techniczny, przedmiary robót oraz Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.
Wszystkie roboty budowlane – obiekty budowlane, opisane dokumentacją stanowiącą Zał. Nr 6 do SWZ Wykonawca zobowiązany jest wykonać zgodnie z dokumentacją i zasadami wiedzy technicznej, sztuką budowlaną, obowiązującymi normami i przepisami prawa, na warunkach określonych w zawartej umowie, której projekt stanowi Zał. Nr 1 do SWZ.
Dokumentacja budowlana dotycząca zamówienia:
1. Projekt zagospodarowania terenu wraz z decyzją zatwierdzającą projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę wydana przez Starostę Legnickiego decyzja Nr 304/23 z dnia 11 sierpnia 2023r.,
2. Projekty techniczne,
3. Przedmiary robót,
4. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6487527,44 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

9649611,99 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6487527,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PHU Maxkol Zenon Koleśnik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

390119078

7.3.3)Ulica

Al. Rzeczypospolitej 55/6

7.3.4)Miejscowość

Legnica

7.3.5)Kod pocztowy

59-220

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6487527,44 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Prochowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Prochowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 487 527 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PHU Maxkol Zenon Koleśnik (Legnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.