Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
239 445 zł
Umowa zawarta
6 czerwca 2024
Okres realizacji
36 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

USŁUGI SERWISU POGWARANCYJNEGO URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH PRODUKCJI FIRMY GETINGE DLA BLOKU OPERACYJNEGO Z CENTRALNĄ STERYLIZATORNIĄ W ZESPOLE OPIEKI ZDROWOTNEJ W DĘBICY

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy (Dębica, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „USŁUGI SERWISU POGWARANCYJNEGO URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH PRODUKCJI FIRMY GETINGE DLA BLOKU…”, wybierając ofertę wykonawcy Getinge Polska Sp. z o.o. Wartość umowy: 239 445 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
239 445 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    15 maja 2024

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 lipca 2024

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Getinge Polska Sp. z o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 239 444,81 zł (umowę zawarto 6 czerwca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 36 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851643503

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krakowska 91

1.5.2.)Miejscowość

Dębica

1.5.3.)Kod pocztowy

39-200

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

grzegorz.zima@zoz-debica.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.zoz-debica.pl/pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

USŁUGI SERWISU POGWARANCYJNEGO URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH PRODUKCJI FIRMY GETINGE DLA BLOKU OPERACYJNEGO Z CENTRALNĄ STERYLIZATORNIĄ W ZESPOLE OPIEKI ZDROWOTNEJ W DĘBICY

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b480d73c-129e-11ef-9381-e6cc5d6d04e5

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00394203

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00077499/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 USŁUGI SERWISU POGWARANCYJNEGO URZĄDZEŃ MEDYCZNYCH PRODUKCJI FIRMY GETINGE

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00324756

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Przedmiotowa usługa może być świadczona tylko przez jedynego Wykonawcę: Getinge Polska Sp. z o. o. – z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze (art. 214 ust. 1 pkt 1 a ustawy Prawo zamówień publicznych): nast, gdyż Wykonawca ten jest producentem w/w urządzeń i jako producent w/w urządzeń medycznych posiada wyłączny dostęp do kodów serwisowych sterylizatorów Getinge, a także dostęp do aktualnej dokumentacji technicznej, instrukcji serwisowych oraz dostęp do nowych, oryginalnych i autoryzowanych przez producenta części zamiennych. Firma dysponuje także pełnym zakresem obsługi układów sterowania i aktualizacji oprogramowania w/w urządzeń – a nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
W przypadku niniejszego zamówienia występują również druga przesłanka udzielenia zamówienia w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1 b uPzp,

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-WR-2/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

221700,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

PRZEGLĄDY TECHNICZNE I NAPRAWY:
1) Myjnia-dezynfektor 46-5-403
2) Myjnia-dezynfektor 46-5-403
3) Myjnia-dezynfektor 46-5-403
4) Myjnia ultradźwiękowa Ultrasonic
300
5) Sterylizator parowy GSS67H

4.5.3.)Główny kod CPV

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

239444,81 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

239444,81 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

239444,81 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Getinge Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: PL1131080431

7.3.3)Ulica

Żwirki i Wigury 18

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-092

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

239444,81 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72000000-5Usługi informatyczne: konsultacyjne…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 295 354 zł
Próbka: 67 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
395 918 zł3 098 041 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 702 123 zł
Źródło próbki
CPV 72000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
395 918 zł
Mediana
1 295 354 zł
Górny kwartyl
3 098 041 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dębica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 239 445 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72000000-5 (Usługi informatyczne: konsultacyjne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Getinge Polska Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.