Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 844 536 zł
Umowa zawarta
26 czerwca 2024
Okres realizacji
17 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 844 536 zł – 2 941 668 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaprojektowanie i wzmocnienie uszkodzonych belek nośnych wraz z robotami naprawczymi wiaduktu drogowego nad torami PKP w ciągu ul. Szubińskiej w Bydgoszczy.

Zamawiający Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zaprojektowanie i wzmocnienie uszkodzonych belek nośnych wraz z robotami naprawczymi…”, wybierając ofertę wykonawcy KORMOST S.A. Wartość umowy: 1 844 536 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
1 844 536 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KORMOST S.A. (Bydgoszcz), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 844 535,70 zł (umowę zawarto 26 czerwca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 844 535,70 zł do 2 941 668,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 17 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 090476971

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Toruńska 174a

1.5.2.)Miejscowość

Bydgoszcz

1.5.3.)Kod pocztowy

85-844

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.)Numer telefonu

525822723

1.5.8.)Numer faksu

525822777

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zarzad@zdmikp.bydgoszcz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdmikp.bydgoszcz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/920920

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Budowa i utrzymanie sieci drogowej i obiektów inżynierskich, lokalny transport drogowy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaprojektowanie i wzmocnienie uszkodzonych belek nośnych wraz z robotami naprawczymi wiaduktu drogowego nad torami PKP w ciągu ul. Szubińskiej w Bydgoszczy.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dd31cee2-0315-11ef-b81b-aebd110f5279

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00392169

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00028791/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Zaprojektowanie i wzmocnienie uszkodzonych belek nośnych wraz z robotami naprawczymi wiaduktu drogowego nad torami PKP w ciągu ul. Szubińskiej w Bydgoszczy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00306142

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NZ.2531.23.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1572462,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, w rozumieniu art.7 pkt 21 Pzp oraz art.3 pkt 8 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, polegające na zaprojektowaniu i wzmocnieniu uszkodzonych belek nośnych wraz z robotami naprawczymi wiaduktu drogowego nad torami PKP w ciągu ul. Szubińskiej w Bydgoszczy, w zakresie i na warunkach wykonania zamówienia, szczegółowo określonych w:
1) projektowanych postanowieniach Umowy - załącznik Nr 1 do SWZ,
2) Programie funkcjonalno-użytkowym (PFU) - załącznik Nr 2 do SWZ,
3) wzorze formularza ofertowego - załącznik Nr 3 do SWZ,
4) wzorze Wyceny ofertowej zamówienia podstawowego - załącznik Nr 4-1 do SWZ oraz wzorze Wyceny ofertowej opcji - załącznik Nr 4-2 do SWZ.

2. W ramach zamówienia zaplanowano zaprojektowanie i wykonanie, m.in.:
1) wzmocnienia uszkodzonych belek teowych ustroju niosącego,
2) naprawy istniejącego wzmocnienia belek taśmami węglowymi,
3) naprawy ciosów i podlewek podłożyskowych,
4) naprawy przyczółków,
5) naprawy ustroju niosącego – belki, rygle poprzecznice ( całość powierzchni od spodu i na powierzchniach bocznych),
6) naprawy podpór pośrednich,
7) naprawy schodów betonowych,
8) wymiany nawierzchni chodników na obiekcie.

3. Zamówienie realizowane będzie etapami:
etap I - wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnej umożliwiającej realizację zadania oraz pełnienie nadzoru autorskiego nad etapem
II – V,
etap II - wzmocnienie i naprawa przęsła wschodniego i przyczółka wschodniego,
etap III - wzmocnienie i naprawa przęsła środkowego i podpór pośrednich
etap IV - wzmocnienie i naprawa przęsła zachodniego i przyczółka zachodniego
etap V - wymiana nawierzchni chodników z nadzorem autorskim.

4. W ramach zamówienia podstawowego realizowany będzie etap I i II. Zakres prac i robót objęty zamówieniem podstawowym określony jest w załączniku Nr 4-1 do SWZ. Zamawiający określa minimalną wartość świadczenia stron na nie mniej niż 85% wartości umowy dla zamówienia podstawowego.

5. Zamawiający przewiduje możliwość realizowania etapu III, IV, V w ramach opcji , o której mowa w art. 441 ust. 1 Pzp - opis opcji w pkt 4.2.9 niniejszego ogłoszenia.

6. Zamawiający informuje, że opis przedmiotu zamówienia (PFU) sporządzony został z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych, o których mowa w art. 100 ust.1 Pzp i spełnia minimalne wymagania służące zapewnieniu dostępności architektonicznej określone w art. 4 i art.6 pkt 1 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. – o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Wykonawca wykonując zamówienie zobowiązany jest do przestrzegania tych wymagań.

7. Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez wykonawcę wizji lokalnej. Wymagana wizja lokalna obiektu objętego przedmiotem zamówienia - wiaduktu drogowego nad torami PKP w ciągu ul. Szubińskiej w Bydgoszczy, możliwa do wykonania w jednym z dwóch terminów do wyboru:

- termin 1: 04.06.2024 r., w godz. 09:00 – 12:00,
- termin 2: 05.06.2024 r., w godz. 09:00 – 12:00,

po wcześniejszym telefonicznym umówieniu dokładnego terminu wizji (dzień i godzina) z Przedstawicielem Zamawiającego (telefon kontaktowy nr 52 582 27 58 lub 725 50 21 65 w godz. 7:00 do 14:00. Osoba do kontaktu Pan Łukasz Szczesik).
Wymagana wizja lokalna odbędzie się w obecności Przedstawiciela Zamawiającego, który sporządzi dla każdego uczestnika oddzielna listę obecności, celem weryfikacji jego oświadczenia złożonego z ofertą o odbyciu wizji przed złożeniem oferty.
Dokument pełnomocnictwa osób reprezentujących Wykonawcę do udziału w wizji lokalnej należy przekazać Przedstawicielowi Zamawiającego przed przystąpieniem do wizji.
Uczestnik wizji lokalnej musi być wyposażony w środki ochrony BHP, w szczególności obowiązkowo w kask, kamizelkę i buty ochronne. Bez tych środków ochrony osobistej Przedstawiciel Zamawiającego nie dopuści uczestnika do wizji lokalnej z winy Wykonawcy.
Zamawiający wyraża zgodę na wykonanie przez wykonawcę w trakcie wizji lokalnej dokumentacji fotograficznej.
Zamawiający nie będzie udzielał żadnych odpowiedzi na pytania zadane w trakcie wizji lokalnej. Komunikacja Wykonawców z Zamawiającym odbywa się wyłącznie na zasadach opisanych w pkt IX.SWZ. Ewentualne pytania wynikłe z dokonanej wizji lokalnej Wykonawca kieruje do Zamawiającego zgodnie z pkt IX.9 SIWZ. Zamawiający ustala termin na zadawanie pytań wynikających z wizji do dnia 07.06.2024 r.
Nie wzięcie udziału w opisanej wyżej wizji lokalnej, dyskwalifikuje Wykonawcę i spowoduje odrzucenie oferty na podstawie art. 226 ust 1 pkt 18 Pzp.
Dodatkowo, do oferty, wymagane będzie oświadczenie Wykonawcy o przeprowadzeniu wizji lokalnej (sporządzone wg wzoru Zamawiającego, stanowiącego Załącznik Nr 14 do SWZ). Oświadczenie składa przynajmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, który bezpośrednio uczestniczył w wizji lokalnej. Poza wymaganą przez Zamawiającego wizją lokalną, Wykonawca może dodatkowo dokonać wizji samodzielnie bez udziału Zamawiającego.

8. Zamawiający nie przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp.

9. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15) Pzp.
Powody niedokonania podziału na części: Przedmiot zamówienia jest niepodzielny na części bowiem ze względów technicznych, organizacyjnych i ekonomicznych tworzy nierozerwalną całość.
Brak podziału na części nie ogranicza dostępu do zamówienia wykonawcom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP).

10. Celem zadania jest odtworzenie wymaganego stanu technicznego obiektu i przywrócenie jego pierwotnej nośności, zgodnie z treścią Programu Funkcjonalno-Użytkowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45221120-9 - Roboty budowlane w zakresie wiaduktów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1844535,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2941668,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1844535,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KORMOST S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 341640936; NIP: 9532646109

7.3.3)Ulica

Glinki 144

7.3.4)Miejscowość

Bydgoszcz

7.3.5)Kod pocztowy

85-861

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

organizacja ruchu - podwykonawca nie jest znany na etapie postępowania

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1844535,70 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

17 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Cena brutto zawartej umowy

1 844 535,70 PLN, w tym: zamówienie podstawowe: 583 967,72 PLN oraz opcja: 1 260 567,98 PLN; 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany przez 17 miesięcy od daty podpisania Umowy, tj. do dnia 26 listopada 2025 r., przy czym: 1) termin wykonania zamówienia podstawowego – 5,5 miesięcy od podpisania Umowy, tj. do dnia 11 grudnia 2024 r., 2) termin uruchomienia opcji nie może przekroczyć dnia 31.01.2025 r., 3) termin wykonania zakresu wynikającego z opcji określony będzie w oświadczeniach uruchamiających opcję, przy czym nie później niż do 26.11.2025 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45221120-9Roboty budowlane w zakresie wiadukt…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
367 261 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 081 zł1 064 683 zł
Rozstęp międzykwartylowy
751 602 zł
Źródło próbki
CPV 45221· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 081 zł
Mediana
367 261 zł
Górny kwartyl
1 064 683 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).