Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
396 990 zł
Umowa zawarta
28 czerwca 2024
Okres realizacji
do 30 września 2024
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa specjalnego lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnochowicach

Zamawiający Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnochowicach (Wieliczka, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa specjalnego lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla jednostki…”, wybierając ofertę wykonawcy P.W. BIBMOT BIK Spółka Jawna. Wartość umowy: 396 990 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
396 990 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.W. BIBMOT BIK Spółka Jawna (Mielec), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 396 990,00 zł (umowę zawarto 28 czerwca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 września 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnochowicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 357201510

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Czarnochowice 150

1.5.2.)Miejscowość

Wieliczka

1.5.3.)Kod pocztowy

32-020

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.7.)Numer telefonu

48 664 191 813

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ospczarnochowice@gmail.com

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wieliczka.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-db4dbfe0-1d8b-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Działania z zakresu ochrony przewciwpożarowej oraz działania ratownicze

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa specjalnego lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnochowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-db4dbfe0-1d8b-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00389447

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00346023

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.271.15.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

301410,28 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa dostawa specjalnego lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnochowicach.

Podstawowe wymogi techniczne i formalne pojazdu którego dostawa jest przedmiotem zamówienia, określono poniżej:
Pojazd zabudowany i wyposażony powinien spełniać wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym:
• ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1047 z późn. zm.), z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych,
• rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz.U. z 2007 r. Nr 143, poz. 1002 z późn. zm.),
Pojazd musi posiadać świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski wydane na postawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochrony zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania. Świadectwo Dopuszczenia dostarczone najpóźniej na dzień przekazania pojazdu.
Podwozie pojazdu musi posiadać homologację WE

PODWOZIE Z KABINĄ:
Pojazd musi spełniać wymagania dla klasy lekkiej L (wg PN_EN 1846-1 lub równoważnej).
Samochód fabrycznie nowy, rok produkcji podwozia i nadwozia 2024, silnik i podwozie z kabiną pochodzące od tego samego producenta. .
Kolorystyka pojazdu i oznakowanie:
• kabina samochodu w kolorze czerwieni sygnałowej zbliżona do – RAL 3000,
• poszycia nadwozia sprzętowego lakierowane zgodnie z fabrycznym kolorem podwozia i kabiny,
• błotniki i zderzaki w kolorze białym,
• na drzwiach przednich kierowcy i pasażera herb gminy oraz nazwa jednostki OSP
• pojazd musi być oznakowany numerami operacyjnymi zgodnie z zarządzeniem nr 1 Komendanta Głównego PSP z dnia 24 stycznia 2020 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (Dz. Urz. KG PSP z 2020 r. poz. 3) ze zmianami wprowadzonymi zarządzeniem nr 3 Komendanta Głównego PSP z dnia 9 marca 2021 r. – numer zostanie określony przez zamawiającego na etapie realizacji zamówienia,
• pas wyróżniający według wytycznych zamawiającego (odblaskowy lub fluorescencyjny) po bokach wzdłuż całego pojazdu i na bocznych żaluzjach z dwóch stron, oraz pasy wyróżniające (odblaskowe lub fluorescencyjne). Tylna ściana nadwozia sprzętowego oklejona pasami wyróżniającymi ułożonymi pod kątem 45°
Dopuszczalna masa całkowita samochodu – do 3500 kg.
Wymiary gabarytowe kompletnego pojazdu:
• długość całkowita w przedziale 6600 – 6900 mm
• szerokość nie większa niż 2500 z lusterkami,
• wysokość nie większa niż: 2700 mm,
• rozstaw osi w przedziale 3600mm – 3700 mm.
Samochód wyposażony w silnik wysokoprężny z turbo doładowaniem o zapłonie samoczynnym , spełniający normę emisji spalin min. EURO 6 (aktualną na dzień przekazania pojazdu).
Podwozie bazowe – układ napędowy
• pojemność silnika minimum 2250 cm3,
• moc minimalna silnika 120 kW,
• maksymalny moment obrotowy minimum 370 Nm,
• skrzynia biegów 6-biegowa (manualna) plus bieg wsteczny,
• układ kierowniczy ze wspomaganiem,
• pojemność zbiornika paliwa minimum 75 litrów,
• układ hamulcowy wyposażony w ABS z elektronicznym korektorem siły hamowania oraz układ wspomagania nagłego hamowania,
• hamulce tarczowe na obu osiach,
• napęd 4x2 przekazywany na tylny most napędowy z kołami bliźniaczymi mechanizm różnicowy z fabryczną mechaniczna blokadą,
• zawieszenie tylne wzmocnione fabrycznie, stabilizowane + miechy pneumatyczne z manometrem i możliwością regulacji ciśnienia,
• układ elektroniczny trakcji jezdnej ESP,
• światła do jazdy dziennej fabryczne LED,
• światła przeciwmgielne fabrycznie LED.
Wylot spalin nie może być skierowany na stanowiska obsługi poszczególnych urządzeń pojazdu.
Opony uniwersalne całoroczne z pogrubioną rzeźbą bieżnika i oznaczeniem M+S
• Kabina fabrycznie jednomodułowa, czterodrzwiowa, zapewniająca dostęp do silnika bez konieczności jej podnoszenia. Przystosowana do przewozu 6 osób w układzie foteli 1+1+4.
• Fotel przedni pasażera fabrycznie podwójny z jedną częścią oparcia złożoną. Oparcie wykorzystane jako stolik dla dowódcy z fabryczną ruchomą półką oraz uchwytami na napoje. Fotele fabrycznie pokryte materiałem łatwo zmywalnym, nienasiąkliwym i łatwym do utrzymania w czystości. Wszystkie fotele wyposażone w pasy bezpieczeństwa oraz zagłówki. Podłoga kabiny wyłożona fabrycznie materiałem łatwo zmywalnym, antypoślizgowym. Przedział kabiny wyłożony elementami tapicerskimi.
• Kabina wyposażona dodatkowo w:
• elektrycznie regulowane szyby w I rzędzie pasażerskim,
• fabryczne szyby przesuwne w II rzędzie pasażerskim,
• elektrycznie regulowane i ogrzewane lusterka,
• klimatyzacje manualną i ogrzewanie przedziału kabiny,
• centralny zamek z dwoma kluczami w tym 1 z pilotem,
• półkę podsufitową na dokumenty,
• fabryczny stolik wysuwny dla dowódcy,
• indywidualne punktowe oświetlenie LED dla dowódcy min. 25 lm,
• dodatkowe gniazdo zapalniczki,
• podest zamontowany pomiędzy fotelami w I rzędzie wyposażony w instalację zasilającą, do montażu ładowarek 12V radiotelefonów nasobnych, latarek LED,
• dodatkowo kabina wyposażona w dedykowane gumowe dywaniki.
W kabinie zamontowany radiotelefon przewoźny Motorola DM4600e lub równoważny spełniający minimalne wymagania techniczno-funkcjonalne określone w załączniku nr 3 do instrukcji stanowiącej załącznik do rozkazu nr 8 Komendanta Głównego PSP z dnia 5 kwietnia 2019 r. w sprawie wprowadzenia nowych zasad organizacji łączności.
Samochód wyposażony w instalację antenową – przy przekazaniu pojazdu wykonawca zobowiązany jest przekazać wydruk z urządzenia do pomiaru SWR instalacji antenowej zamontowanej w pojeździe. Parametr SWR musi wynosić poniżej 1.3 dla kompletnej zamontowanej instalacji przy zakresie częstotliwości z której korzysta Zamawiający.
Radio fabryczne z MP3 wyposażone w fabryczne nagłośnienie oraz antenę – sterowanie radiem przy użyciu pilota w zasięgu kierowcy.
Dodatkowe urządzenia zamontowane w kabinie:
• sygnalizacja optyczna otwarcia żaluzji skrytek,
• sygnalizacja informująca o wysunięciu masztu oświetleniowego,
• sygnalizacja podłączonego zewnętrznego źródła ładowania,
• główny wyłącznik oświetlenia skrytek,
• włącznik do załączenia oświetlenia zewnętrznego.
Pojazd wyposażony w urządzenia sygnalizacyjno - ostrzegawcze świetlne i dźwiękowe pojazdu uprzywilejowanego:
• belka sygnalizacyjno-ostrzegawcza niebieska, wykonana w technologii LED, zamontowana na dachu kabiny kierowcy, podświetlany napis "STRAŻ", dodatkowe czerwone światło LED – Pilot, minimalna szerokość 1300 mm, wysokość 70 - 95 mm,
• generator z pilotem sterującym wykonanym ergonomicznie z przyciskami do sterowania poszczególnymi funkcjami sygnalizacji oraz oświetlenia pola roboczego i dachu pojazdu,
• generator musi zapewnić możliwość sterowania sygnalizacją dźwiękową – zmianę tonów poprzez sygnał akustyczny pojazdu – „klakson”,
• generator wyposażony w funkcję „radio” z możliwością przesyłania dźwięków z fabrycznego radioodbiornika pojazdu do głośników rozgłoszeniowych opisanych w ppkt. 9,
• dwie lampy sygnalizacyjno-ostrzegawcze niebieskie, wykonane w technologii LED, zamontowane z przodu pojazdu powyżej linii przedniego zderzaka (min. 6 DIOD LED każda),
• w tylnej części zabudowy dwie lampy sygnalizacyjno-ostrzegawcze niebieskie, wykonane w technologii LED (min. 6 DIOD LED każda), zamontowane w narożnikach zabudowy, lampy z funkcją świateł pozycyjnych czerwonych
• na bocznych ścianach kontenera w narożnikach 2 lampy sygnalizacyjno-ostrzegawcze LED każda min. 3-ledowa, lampy z funkcją lamp pozycyjnych bocznych barwy pomarańczowej samochodowej.
• Dodatkowe boczne lampy sygnalizacyjne niebieskie na bocznych płaszczyznach przedniego zderzaka każda min 6 DIOD LED
• Dodatkowe lampy sygnalizacyjne niebieskie na lusterkach bocznych
• 23xz dwa głośniki akustyczne rozgłoszeniowe zamontowane pod przednim zderzakiem min 100 W każdy,
• dodatkowe dwa niskotonowe głośniki basowe wzmacniające sygnalizację dźwiękową zamontowane przed przednim zderzakiem
• sygnał wysokotonowy z kompresorem typu fiamm lub równoważny
• na tylnej ścianie zamontowana fala świetlna min 8 ledowa sterownik zamontowany kabinie kierowcy
• na tylnej ścianie 2 lampy dalekosiężne pomarańczowe led o średnicy 150 mm załączanie z kabiny kierowcy
Instalacja elektryczna pojazdu i zabudowy wyposażona w główny wyłącznik prądu bez odłączania urządzeń fabrycznych.
• alternator o mocy minimum 160A,
• wzmocniony fabryczny akumulator.
• dodatkowy akumulator o pojemności min 85 Ah zamontowany zgodnie z wytycznymi producenta podwozia, zasilający całość instalacji specjalnej.

Z uwagi na ograniczenia techniczne formularza ogłoszenia (limit 10 tys. znaków), ciąd dalszy OPZ znajduje się w punkcie 3 SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

34144210-3 - Wozy strażackie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

396990,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

396990,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

396990,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.W. BIBMOT BIK Spółka Jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP : 8170007382 Regon: 690248079 nr KRS 0000090198

7.3.3)Ulica

ul. Drzewieckiego 1

7.3.4)Miejscowość

Mielec

7.3.5)Kod pocztowy

39-300

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

396990,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-09-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144210-3Wozy strażackie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 040 650 zł
Próbka: 101 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
459 350 zł1 400 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
940 650 zł
Źródło próbki
CPV 34144210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
459 350 zł
Mediana
1 040 650 zł
Górny kwartyl
1 400 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Czarnochowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wieliczka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 396 990 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144210-3 (Wozy strażackie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.W. BIBMOT BIK Spółka Jawna (Mielec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.