Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 100 235 zł
Umowa zawarta
19 czerwca 2024
Okres realizacji
170 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 1 100 235 zł – 1 653 120 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa budynku zaplecza sanitarno-szatniowego boiska sportowego w Sieprawiu - etap I stan surowy zamknięty

Zamawiający Gmina Siepraw (Siepraw, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa budynku zaplecza sanitarno-szatniowego boiska sportowego w Sieprawiu - etap I stan…”, wybierając ofertę wykonawcy DOM WD INVESTMENT Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 100 235 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina SieprawSiepraw, Małopolskie (powiat Myślenicki →)opublikowano 19 czerwca 2024
Wartość umowy
1 100 235 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DOM WD INVESTMENT Sp. z o.o. (Limanowa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 100 235,00 zł (umowę zawarto 19 czerwca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 1 100 235,00 zł do 1 653 120,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 170 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SIEPRAW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555387

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Kawęciny 30

1.5.2.)Miejscowość

Siepraw

1.5.3.)Kod pocztowy

32-447

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@siepraw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.siepraw.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3ed0fa88-0398-11ef-b81b-aebd110f5279

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa budynku zaplecza sanitarno-szatniowego boiska sportowego w Sieprawiu - etap I stan surowy zamknięty

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3ed0fa88-0398-11ef-b81b-aebd110f5279

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00374172

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-06-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00075842/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa budynku zaplecza sanitarno-szatniowego boiska sportowego w Sieprawiu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00303097

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IIGZP.271.2.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1096570,15

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa budynku zaplecza sanitarno-szatniowego boiska sportowego, na działkach nr 1532/2, 1530, 1542 zlokalizowanych w Sieprawiu ul. Jana Pawła II 100, gmina Siepraw w stanie surowym zamkniętym.
2. Projektowany obiekt będzie stanowił prostopadłościan o regularnym obrysie. Budynek będzie obiektem wolnostojącym, dwukondygnacyjnym, niepodpiwniczonym. Budynek będzie wykonany w technologii tradycyjnej murowanej, z pustaka ceramicznego. Układ konstrukcyjny ścianowo-słupowy. Budynek przykryty dachem płaskim o kącie nachylenia połaci dachowych12º. Konstrukcja więźby dachowej tradycyjna drewniana w układzie jętkowym. Pokrycie dachu stanowią panele dachowe z blachy ocynkowanej, powlekanej na rąbek stojący. Zakres prac budowlanych obejmuje między innymi.:
- przygotowanie i zabezpieczenie placu budowy,
- roboty ziemne,
- roboty fundamentowe: betoniarskie i zbrojarskie,
- izolacje pionowe i poziome fundamentów,
- elementy wod-kan pod posadzkowe,
- wykonanie ścian i elementów konstrukcyjnych kondygnacji parteru i piętra wraz z szybem windowym,
- wykonanie stropu nad parterem,
- wykonanie więźby dachowej,
- stolarka i ślusarka okienna i drzwiowa zewnętrzna,
- roboty dekarskie wraz z obróbkami i innymi elementami: bariery śniegowe, ławy kominiarskie, stopnie kominiarskie, rynny, rury spustowe,
- wykonanie nadszybia - ocieplenie, pokrycie,
- montaż instalacji uziomów i instalacji odgromowej na którą składa się instalacja odgromowa dachu, zwody pionowe, otok i pomiary,
- wykonanie kanalizacji deszczowej zewnętrznej oraz drenaż opaskowy,
- uprzątnięcie placu budowy, mechaniczne plantowanie terenu wokół budynku.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały określone w załącznikach do swz:
- Dokumentacja projektowa - załącznik nr 5 do swz,
- Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) - załącznik nr 6 do swz,
- pomocniczo Przedmiar robót - załącznik nr 7 do swz. Zgodnie z zasadami ryczałtowej formy wynagrodzenia, którą jest objęte niniejsze postępowanie, przedmiary robót są dokumentem informacyjno-pomocniczym.
4. Na zakres przedmiotu zamówienia Zamawiający uzyskał prawomocną, aktualną decyzję pozwolenia na budowę znak AB.6740.119.2022.KK (decyzja nr 196/2022) z dnia 18.03.2022r.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich prac tymczasowych i towarzyszących niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, przeprowadzenie pomiarów, badań i odbiorów, wszelkich innych czynności oraz dokumenty (w tym dokumentację powykonawczą) niezbędne do prawidłowego wykonania robót budowlanych. Roboty winny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności: Prawem Budowlanym oraz Prawem Ochrony Środowiska oraz zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił minimum 60 miesięcy gwarancji jakości (tożsamy z okresem rękojmi za wady) a maksimum 84 miesięcy. Okres gwarancji jakości rozpoczyna bieg w następnym dniu po dacie odbioru końcowego i przejęcia całości prac objętych przedmiotem umowy przez Zamawiającego, co zostanie poświadczone podpisaniem protokołu odbioru końcowego Przedmiotu umowy. Okres udzielenia gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert.
7. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy).
8. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465).
9. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących podstawowe czynności techniczne lub prace budowlane w trakcie realizacji zamówienia, kwalifikowanych jako pracownicy fizyczni, z wyłączeniem osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, stosownie do art. 12 i nast. ustawy Prawo budowlane. Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zawarte zostały we wzorze umowy stanowiącym odpowiednio zał nr 1C do swz.
10. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2) ustawy.
11. Obowiązek osobistego wykonania zamówienia przez Wykonawcę. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę zadań w ramach przedmiotu zamówienia.
12. Jeśli w dokumentach postępowania zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dodaje się słowo „lub równoważne” oraz należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia, i służą one wyłącznie do określenia minimalnych parametrów technicznych i jakościowych, ustaleniu pożądanego standardu wykonania i określeniu właściwości i wymogów technicznych założonych w dokumentacji technicznej, oraz mają tylko i wyłącznie zastosowanie do określenia minimalnych parametrów technicznych i jakościowych materiałów wymaganych przez Zamawiającego do realizacji zadania.
Zamawiający dopuszcza oferowanie przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że będą one spełniały kryteria równoważności, które określono w załącznikach nr 5-7 do swz. Składając ofertę równoważną wykonawca zobowiązany jest podać nazwę materiału (typ, producenta), który oferuje oraz przedstawić w ofercie dokładny opis techniczny oferowanych zamienników, podając ich parametry techniczne (w odniesieniu do wszystkich parametrów określonych przez Zamawiającego). Ponadto wykonawca zobowiązany jest do załączenia do oferty stosownych opisów technicznych i funkcjonalnych lub technologicznych (np. kart produktowych, kart charakterystyki, kart materiałowych, prospektów, katalogów, folderów, oświadczenia producenta lub jego autoryzowanego przedstawiciela albo innych dokumentów lub oświadczeń) pozwalających na ocenę zgodności oferowanego przedmiotu z swz. Dopuszcza się urządzenia, materiały, równoważne rozumiane jako urządzenia, materiały, wykonane przez dowolnych producentów przy zachowaniu identycznych lub lepszych parametrów technicznych i jakościowych oraz walorów użytkowych oraz w pełni kompatybilnych z resztą urządzeń pod warunkiem, iż spełnią one te same właściwości techniczne.
Zgodnie z zapisami art. 99 ust. 6 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne dla systemów lub urządzeń, wskazanych w SWZ, spełniające obowiązujące standardy i wymagania. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert z zastosowaniem materiałów równoważnych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1100235,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1653120,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1100235,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DOM WD INVESTMENT Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7372201483

7.3.3)Ulica

Rzeczna 1A

7.3.4)Miejscowość

Limanowa

7.3.5)Kod pocztowy

34-600

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1100235,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

170 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212200-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
722 634 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
338 452 zł2 279 658 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 941 206 zł
Źródło próbki
CPV 45212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
338 452 zł
Mediana
722 634 zł
Górny kwartyl
2 279 658 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Siepraw prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Siepraw.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 100 235 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212200-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DOM WD INVESTMENT Sp. z o.o. (Limanowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.