Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: 2. DROMAR Marek Drozdowski ul. Ogrodowa 53, 83-132 Morzeszczyn

Wartość umowy
3 447 956 zł
Umowa zawarta
26 kwietnia 2024
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 3 447 956 zł – 3 475 560 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa warunków życia poprzez modernizację i przebudowę dróg na terenie Gminy Ostaszewo.

Zamawiający Gmina Ostaszewo (Ostaszewo, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa warunków życia poprzez modernizację i przebudowę dróg na terenie Gminy Ostaszewo”, wybierając ofertę wykonawcy RMC Marek Rudziński ul. Asnyka 5, 82-100 Nowy Dwór Gdański. Wartość umowy: 3 447 956 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina OstaszewoOstaszewo, Pomorskieopublikowano 13 czerwca 2024
Wartość umowy
3 447 956 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: RMC Marek Rudziński ul. Asnyka 5, 82-100 Nowy Dwór Gdański (Nowy Dwór Gdański), wspólnie z: 2. DROMAR Marek Drozdowski ul. Ogrodowa 53, 83-132 Morzeszczyn.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 447 955,68 zł (umowę zawarto 26 kwietnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 3 447 955,68 zł do 3 475 559,94 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ostaszewo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170747900

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 51

1.5.2.)Miejscowość

Ostaszewo

1.5.3.)Kod pocztowy

82-112

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@ostaszewo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ostaszewo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0aecae84-d41c-11ee-875e-a22221c84ba7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa warunków życia poprzez modernizację i przebudowę dróg na terenie Gminy Ostaszewo.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0aecae84-d41c-11ee-875e-a22221c84ba7

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00365679

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-06-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00020468/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Poprawa warunków życia mieszkańców poprzez modernizację i przebudowę dróg na terenie Gminy Ostaszewo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00219145

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SZ.271.3.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadań, związanych z realizacją inwestycji pn

„Poprawa warunków życia poprzez modernizację i przebudowę dróg na terenie Gminy Ostaszewo”, w ramach której planowanie jest wykonanie następujących zadań inwestycyjnych: a) Przebudowa drogi gminnej w Nowej Cerkwi na działce nr 190 i 222, b) Przebudowa drogi gminnej w Nowej Kościelnicy na działce nr 58/3, c) Przebudowa drogi gminnej ul. Makowej w Ostaszewie, d) Przebudowa drogi gminnej w Palczewie na działce nr 128, e) Przebudowa drogi gminnej w Piaskowcu na działce nr 248/1, 202 i 227/1, f) Przebudowa drogi gminnej w Gniazdowie na działce nr 22, g) Przebudowa drogi gminnej w Jezierniku na działce nr 28 i 45. 2. W zakresie zadań określonych w ust. V pkt 1 lit a) – e) powyżej, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji, stanowiącej załacznik 6a do SWZ a także w projekcie umowy, stanowiącym załącznik 5a do SWZ. 3. W zakresie zadań określonych w ust. V pkt 1 lit f), g) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji stanowiącej załacznik 6b do SWZ a także w projekcie umowy, stanowiącym załącznik 5b do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3447955,68 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3475559,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3447955,68 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
1. RMC Marek Rudziński ul. Asnyka 5, 82-100 Nowy Dwór Gdański

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 2. DROMAR Marek Drozdowski ul. Ogrodowa 53, 83-132 Morzeszczyn

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5792285646

7.3.3)Ulica

ul. Zagonowa 25

7.3.4)Miejscowość

Nowy Dwór Gdański

7.3.5)Kod pocztowy

82-100

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-04-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3447955,68 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostaszewo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostaszewo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 447 956 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: RMC Marek Rudziński ul. Asnyka 5, 82-100 Nowy Dwór Gdański (Nowy Dwór Gdański). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.