Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„Przebudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Młynarach”

Zamawiający Gmina Młynary (Młynary, Warmińsko-Mazurskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Młynarach”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MłynaryMłynary, Warmińsko-Mazurskie (powiat Elbląski →)opublikowano 12 czerwca 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Młynary

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170748130

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Dworcowa 29

1.4.2.)Miejscowość

Młynary

1.4.3.)Kod pocztowy

14-420

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.4.7.)Numer telefonu

55 248 60 82

1.4.8.)Numer faksu

55 248 64 00

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@mlynary.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.mlynary.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c0d8d976-880a-11ec-9bc1-c2db95d08897

2.3.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00361950

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2024-06-12

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00054391/01

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Młynarach”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Młynarach, Prace będą prowadzone w funkcjonującym obiekcie i będą obejmować roboty budowlane, sanitarne i elektryczne:
1) Roboty budowlane przy budynku SUW obejmują:
- docieplenie dachu na całym budynku (hala technologiczna, zaplecze socjalne, łącznik) płytami izolacyjnymi ze styropianu laminowanego papą typu PW11 o grubości 20 cm i współczynniku przewodności λ=0,038 W/mK,
- wykonanie pokrycia dachowego z dwóch warstw papy termozgrzewalnej
- odtworzenie instalacji odgromowej,
- przebudowę przegród zewnętrznych,
- przebudowę pomieszczeń zaplecza socjalnego (układ funkcjonalny pomieszczeń wg rzutu przyziemia),
- wykonanie fundamentów w hali technologicznej oraz w pomieszczeniu agregatu prądotwórczego, - wymianę okładzin ceramicznych podłóg oraz ścian w pomieszczeniach,
- częściową przebudowę kominów dymowych i wentylacyjnych obiektu,
- modernizację instalacji grzewczej,
- wyminę oświetlenia wewnętrznego na oprawy LED,
- remont i wykonanie nowej kolorystyki elewacji,
- modernizacja ciągów komunikacyjnych zlokalizowanych wokół obiektu,
- prace towarzyszące niezbędne do wykonania podstawowego zakresu prac,
- wymiana istniejących urządzeń sanitarnych w pomieszczeniu sanitarnym i rurociągów,
- wymiana kotła co, naczynia wzbiorczego, rurociągów, grzejników.
Zakres prac modernizacyjnych na stacji uzdatniania wody obejmuje:
- wymianę istniejących zbiorników filtracyjnych, przyjęto filtrację dwustopniową
– odżelazianie i odmanganianie w zbiornikach wypełnionych złożem kwarcowym i katalitycznym, - demontaż istniejących hydroforów (magazynów wody uzdatnionej), agregatu sprężarkowego, zestawu pompowego, wodomierzy, rurociągów i armatury,
- zastosowanie aeratorów ciśnieniowych do napowietrzania wody, przed każdym stopniem uzdatniania,
- montaż sprężarek oraz dmuchaw powietrza do płukania złóż,
- montaż orurowania ze stali nierdzewnej, przepustnic odcinających oraz przepływomierzy elektromagnetycznych,
- zamontowanie w aeratorze i filtrach wysokosprawnych odpowietrzników w celu odprowadzenia nadmiaru powietrza z instalacji technologicznej,
- wymianę chloratora,
- montaż dwóch zestawów pomp sieciowych (pompownia II stopnia) do dostarczania wody pitnej do sieci,
- wykonanie nowej rozdzielni zasilająco-sterowniczej z której będą zasilane i sterowane pompy głębinowe, przepływomierze, przepustnice, sprężarki i inne podłączone urządzenia,
- montaż agregatu prądotwórczego.
Zakres prac na terenie stacji:
- montaż 2 zbiorników retencyjnych wody czystej o pojemności 200 m3 każdy,
- budowę sieci między obiektowych tj. przewodu tłocznego, ssawnego, wód spustowych i opadowych ze zbiorników retencyjnych,
- budowa kabli energetycznych. 3. Rodzaj i kategoria obiektu budowlanego Obiekt zaliczony został do XXX kategorii obiektów budowlanych – stacje uzdatniania wody.
2) Proces technologiczny uzdatniania wody polegał będzie na pompowaniu wody ze studni głębinowej, poprzez zestaw napowietrzający ciśnieniowy wraz z pierścieniami do odżelaziaczy i odmanganiaczy. Po wytrąceniu żelaza i manganu na filtrach, woda kierowana jest do zbiornika retencyjnego. Ze zbiorników woda pompowana jest przez zestaw pompowy, (pompy II stopnia do sieci). Stacja będzie pracowała całkowicie automatycznie, sterowana sterownikiem swobodnie programowalnym z komunikacją Profinet. Sterownik będzie zapewniał automatyczne działanie procesów filtracji oraz płukanie filtrów. Po przepompowaniu zadanej ilości wody ze studni głębinowych, lub upłynięciu określonej ilości dni, sterownik realizuje automatycznie cały proces płukania, ze wskazaniem na okres nocy. Pracą pomp I°, sterują sygnalizatory poziomu (sondy hydrostatyczne) zamieszczone w zbiornikach wyrównawczych. Pracą pomp II stopnia steruje inny, odrębny sterownik swobodnie programowalny Siemens z komunikacją Profinet, znajdujący się w wyposażeniu zestawu pompowego II stopnia i utrzymujący ciśnienie wody, na wyjściu ze stacji uzdatniania wody na stałym poziomie.
3) Prace elektryczne będą obejmować prac instalacyjno - montażowe branży technologicznej elektrycznej przebudowy stacji uzdatniania wody stacji tj.:
- Rozdzielnia Główna RG,
- Rozdzielnia Zasilająco-Sterownicza Technologii RZS-T,
- Rozdzielnia Zasilająco-Sterownicza Hydroforowa RZS-ZH,
- Skrzynki Przyłączeniowe: SP-PG1, SP-PG2, SP-PO, SP-Z1, SP-Z2,
- Transmisja bezprzewodowa GSM/GPRS,
- Instalacja elektroenergetyczna urządzeń technologicznych stacji uzdatniania wody,
- Instalacja połączeń wyrównawczych.
Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów i urządzeń określonych w punkcie 11 formularza ofertowego lub równoważnych. W przypadku wystąpienia nazwy producenta produktu, to można go zastąpić równoważnym (lub lepszy). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania.
Szczegółowy opis przedmiotu opisano w projekcie budowlano - wykonawczym pn. „PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA STACJI UZDATNIANIA WODY WRAZ Z INSTALACJAMI I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ” wraz z przedmiarami robót, wykonanym PRESTIGE ul. Krańcowa 79, 61-048 Poznań, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
Zadanie dofinansowane w ramach programu „Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2022-03-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

18 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe ELZAMBUD Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5782420999

4.3.3.)Ulica

Warszawska

4.3.4.)Miejscowość

Elbląg

4.3.5.)Kod pocztowy

82-300

4.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

4637100,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2022/BZP 00102754/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2024-05-29

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Dla prawidłowej pracy zmodernizowanej Stacji Uzdatniania Wody w Młynarach konieczna stała się: wymiana pomp głębinowych w studniach wraz z rurociągami tłocznymi, wykonanie nowych obudów studni głębinowych, wymiana istniejącego rurociągu tłocznego PVC, wymiana istniejących linii kablowych zasilenia głównego obsługi pomp, wymiana miejsc łączeniowych w studniach na końcach linii kablowych w miejscu przyłączenia fabrycznych przewodów zasilenia pomp, ułożenie kabli sterowniczych mających na celu obsługę sygnalizowania stanu otwarcia włazów do studni, ułożenie linii kablowych sterowniczych dla obsługi czujników alarmowego obniżenia lustra wody w studniach, dostosowanie rozdzielni technologicznych do pracy nowych pomp w studniach, wykonanie oświetlenia zewnętrznego Stacji.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W umowie:
1) w § 5 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„Wykonanie Przedmiotu umowy nastąpi w terminie 29 miesięcy od daty zawarcia umowy, w tym też terminie powinna zostać przekazana informacja, o której mowa w § 6 ust. 2,
a roboty powinny być przygotowane do odbioru, tak, aby było możliwe podpisanie protokołu, o którym mowa w § 6 ust. 1.”
2) w § 7 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„Za wykonanie całości Przedmiotu umowy Wykonawcy będzie należne wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie 5 171 148,20 zł brutto (słownie: pięć milionów sto siedemdziesiąt jeden tysięcy sto czterdzieści osiem złotych 20/100), w tym podatek Vat 23 %: 966 962,67 zł.”

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

534048,20

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2023/BZP 00420499/01, 2024/BZP 00232759/01, 2024/BZP 00304849/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Młynary prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Młynary.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.