Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynków wraz z izolacją ścian fundamentowych Urzędu Skarbowego Łódź – Śródmieście, zlokalizowanego przy ul. Dowborczyków 9/11 w Łodzi

Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Łodzi (Łódź, Łódzkie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynków wraz z izolacją ścian…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Izba Administracji Skarbowej w ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 11 czerwca 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001022890

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Al. Kościuszki 83

1.4.2.)Miejscowość

Łódź

1.4.3.)Kod pocztowy

90-436

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.4.7.)Numer telefonu

42 25 47 000

1.4.8.)Numer faksu

42 25 47 101

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.ias.lodz@mf.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lodzkie.kas.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e8d1aaf6-5619-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.3.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00361264

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2024-06-11

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00401542

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynków
wraz z izolacją ścian fundamentowych Urzędu Skarbowego Łódź – Śródmieście, zlokalizowanego przy ul. Dowborczyków 9/11 w Łodzi

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynków wraz z izolacją ścian fundamentowych Urzędu Skarbowego Łódź – Śródmieście, zlokalizowanego przy ul. Dowborczyków 9/11 w Łodzi. Obiekt składa się z trzech budynków biurowo – magazynowych na terenie w/w lokalizacji. Zakres prac do wykonania to w szczególności:
- ocieplenie ścian budynków BSO,
- ocieplenie dachów,
- ocieplenie ścian fundamentowych,
- wymiana rynien i rur spustowych,
- wymiana parapetów,
- przełożenie instalacji odgromowej.
- malowanie elewacji.
2. Budynki zlokalizowane przy ul. Dowborczyków 9/11 w Łodzi, nie są wpisane do rejestru zabytków – budynki znajdują się w Gminnej Ewidencji Zabytków jako Obszar „Nowa Dzielnica” 1843.
3. Prace wykonywane będą na obiekcie czynnym, w związku z powyższym Wykonawca winien zapewnić dojścia do pomieszczeń biurowych, jak również zobowiązany jest do zachowania codziennej czystości i porządku na terenie robót.
4. Szczegółowy zakres oraz warunki wykonania przedmiotu zamówienia stanowią:
1) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót – Załącznik nr 1A do SWZ;
2) Wytyczne konserwatorskie dotyczące realizacji zadania – Załącznik nr 1B do SWZ;
3) Dokumentacja techniczna – Załącznik nr 2 do SWZ;
4) Przedmiar – Załącznik nr 3 do SWZ;
5) Wzór umowy – Załącznik nr 6 do SWZ;
5. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia przez Wykonawcę przed złożeniem oferty wizji lokalnej terenu robót i jego otoczenia. Dokonanie wizji jest możliwe w dni robocze, w godzinach 8.00-14.00, po uprzednim, telefonicznym uzgodnieniu z Zamawiającym. Wizja lokalna traktowana jest przez Zamawiającego jako czynność pomocnicza przy przygotowaniu oferty. Skorzystanie z wizji lokalnej nie ma wpływu na ocenę oferty, jak też wynik postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
6. Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób (pracownicy fizyczni) wykonujących wszelkie czynności obejmujące bezpośrednią realizację przedmiotowych robót budowlanych. Przedmiotowy wymóg nie dotyczy czynności związanych z kierowaniem robotami, nadzorem nad realizowanymi robotami budowlanymi oraz transportem materiałów i osób na teren realizowanych robót budowlanych.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2023-10-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

"KON-STAL" Zakład Konstrukcyjno - Budowlany Teresa Kląbka

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7291303305

4.3.3.)Ulica

Sucha 18

4.3.4.)Miejscowość

Ksawerów

4.3.5.)Kod pocztowy

95-054

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1744511,87 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2023/BZP 00488105/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2024-06-11

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zmiana umowy związana jest z wykonaniem, robót dodatkowych oraz zamiennych, których wykonanie jest niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotowego zamówienia. Z faktu niniejszego wynika konieczność zawarcia aneksu i dokonania zmian w zakresie wynagrodzenia należnego Wykonawcy określonego w § 6 ust. 3 umowy. Zakres robót zawarty został w Protokole konieczności stanowiącym załącznik do niniejszego aneksu.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy określonego w umowie, zgodnie z zakresem robót.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

560050,99

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.