Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
244 770 zł
Umowa zawarta
24 maja 2024
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 244 770 zł – 506 514 złodrzucone: 6wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa sieci wodociągowej z przyłączami do granic działek w miejscowości Grudzyny”

Zamawiający Gmina Imielno (Imielno, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci wodociągowej z przyłączami do granic działek w miejscowości Grudzyny”, wybierając ofertę wykonawcy SIECI WODNE I KANALIZACYJNE BUJAK Sp. z o.o. Wartość umowy: 244 770 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina ImielnoImielno, Świętokrzyskie (powiat Jędrzejowski →)opublikowano 4 czerwca 2024
Wartość umowy
244 770 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SIECI WODNE I KANALIZACYJNE BUJAK Sp. z o.o (Stanowiska), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 244 770,00 zł (umowę zawarto 24 maja 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 244 770,00 zł do 506 514,00 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Imielno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010116

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Cmentarna

1.5.2.)Miejscowość

Imielno

1.5.3.)Kod pocztowy

28-313

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@imielno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.imielno.akcessnet.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://imielno.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa sieci wodociągowej z przyłączami do granic działek w miejscowości Grudzyny”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3815614a-e771-11ee-9c02-ce2b643d361d

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00351112

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-06-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00055885/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Rozbudowa wodociągu Grudzyny-Wrzosy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00254499

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DOD.271.4.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

246425,75 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa sieci wodociągowej z przyłączami do granic działek w miejscowości Grudzyny.

Przedmiotem inwestycji celu publicznego jest realizacja infrastruktury technicznej, polegającej na budowie odcinaka sieci wodociągowej z przyłączami wodociągowymi, na terenie działek o nr ewid. 40 (pas drogowy) i 238 (pas drogowy), położonych w miejscowości Grudzyny, gmina Imielno.

Zgodnie z Polską Klasyfikacją Obiektów Budowlanych, wnioskowana sieć wodociągowa jest zaliczona w sekcji 2, dział 22, grupa 221, klasa 2212 jako rurociągi przesyłowe podziemne do transportu wody.

Warunki i szczegółowe zasady zabudowy i zagospodarowania terenu, wynikające z przepisów odrębnych:

a) ustalenia dotyczące funkcji zabudowy i zagospodarowania terenu.

Teren działek: o nr ewid. 40 stanowi teren pasa drogowego drogi gminnej; o nr ewid. 238 stanowi teren drogi powiatowej Nr 1137T, określony na załączniku graficznym do niniejszej decyzji.

W granicach terenu wnioskowanej inwestycji przewiduje się budowę:
• odcinka sieci wodociągowej o długości ok. 1.394,0 m z rur PE 0 110 mm;
• przyłączy wodociągowych do granicy terenu pasa drogowego drogi gminnej o długości ok. 42,0 m z rur PE 40 mm;
• oraz obiektów i urządzeń technicznych zapewniających użytkowanie obiektu budowlanego, stanowiących Całość techniczno - użytkową inwestycji.

Planowany odcinek sieci wodociągowej zostanie włączony do istniejącej sieci wodociągowej, zlokalizowanej na terenie działki o nr ewid. 238 stanowiącej pas drogowy drogi powiatowej w miejscowości Grudzyny, zasilanej w wodę z ujęcia wody o wydajności Q max.godzF40
m3/godzinę, zlokalizowanego na terenie miejscowości Opatkowice Murowane.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

244770,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

506514,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

244770,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SIECI WODNE I KANALIZACYJNE BUJAK Sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: PL 6090084215

7.3.3)Ulica

Stanowiska 24

7.3.4)Miejscowość

Stanowiska

7.3.5)Kod pocztowy

29-120

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-05-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

244770,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Imielno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Imielno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 244 770 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SIECI WODNE I KANALIZACYJNE BUJAK Sp. z o.o (Stanowiska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.