Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
18 432 320 zł
Umowa zawarta
29 maja 2024
Okres realizacji
30 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 oferty
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Rozbudowa skrzyżowania ul. Zielonogórskiej, Chrobrego, Grobla, Okrężnej i Nowszej wraz z ich przebudową w m. Nowa Sól" Zadanie realizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Zamawiający Powiat Nowosolski (Nowa Sól, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa skrzyżowania ul. Zielonogórskiej, Chrobrego, Grobla, Okrężnej i Nowszej wraz z…”, wybierając ofertę wykonawcy STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Wartość umowy: 18 432 320 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat NowosolskiNowa Sól, Lubuskie (powiat Nowosolski →)opublikowano 4 czerwca 2024
Wartość umowy
18 432 320 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 marca 2024

    Termin ofert: 20 marca 2024 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 czerwca 2024

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (Wrocław).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 18 432 320,09 zł (umowę zawarto 29 maja 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 0,00 zł do 18 884 222,42 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT NOWOSOLSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770103

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

MONIUSZKI 3

1.5.2.)Miejscowość

Nowa Sól

1.5.3.)Kod pocztowy

67-100

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@powiat-nowosolski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-nowosolski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.platformazakupowa.pl/pn/sp_nowasol

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Rozbudowa skrzyżowania ul. Zielonogórskiej, Chrobrego, Grobla, Okrężnej i Nowszej wraz z ich przebudową w m. Nowa Sól"

Zadanie realizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-56378bec-da00-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00349808

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-06-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00229034

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Nr postępowania: 3411.04.2024.PZD

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

18600000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa skrzyżowania ul. Zielonogórskiej, Chrobrego, Grobla, Okrężnej i Nowszej wraz z ich przebudową w m. Nowa Sól, na którą będą się składać

- roboty przygotowawcze, - roboty ziemne, - podbudowy, - nawierzchnie, - roboty wykończeniowe, - urządzenia bezpieczeństwa ruchu, - elementy ulic, - kanalizacja deszczowa, - obsługa geodezyjna, mapy powykonawcze, - budowa oświetlenia drogowego, - likwidacja kolizji z siecią 20 Kv i 0,04 kV, - likwidacja kolizji teletechnicznej, - budowa kanału technologicznego Szczegółowy zakres robót do realizacji zawierają Formularze kosztorysów ofertowych. Zadanie dotyczy zmiany układu podłączenia ulic: Chrobrego, Grobla, Okrężnej i Nowszej do ulicy Zielonogórskiej w Nowej Soli. Obecnie skrzyżowanie ulicy Zielonogórskiej z ulicą Grobla jest trzywlotowe (ul. Grobla stanowi boczny wlot ul. Zielonogórskiej). Z kolei skrzyżowanie ulicy Zielonogórskiej z ulicą Chrobrego i Okrężną jest czterowlotowe (ul. Chrobrego i Okrężna stanowią boczne wloty ul. Zielonogórskiej). Dodatkowo do wlotu ulicy Okrężnej podłączona jest ulica Nowsza). Ww. skrzyżowanie jest nieczytelne i stwarza zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu zwłaszcza dla pojazdów włączający się do niego. W obrębie skrzyżowania dochodzi do wielu kolizji i potrąceń. W stanie projektowanym skrzyżowanie ulicy Zielonogórskiej z ulicą Grobla będzie posiadać czwarty wlot – będzie go stanowić podgięty wlot ulicy Okrężnej. Tym samym zostanie zlikwidowany istniejący wlot ulicy Okrężnej do Zielonogórskiej; zatem skrzyżowanie ulicy Zielonogórskiej z ulicą Chrobrego będzie trzywlotowe. Dodatkowo ulica Nowsza będzie posiadać skorygowany przebieg i będzie podłączona do ul. Grobla. Powyższa inwestycja utworzy nowe połączenie komunikacyjne oraz wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa ruchu i podniesie komfort życia okolicznych mieszkańców. Stan istniejący: Droga powiatowa nr 3461F ul. Zielonogórska 220,64 m, nr 3401F ul. Grobla oraz 3408F ul. Chrobrego – zniszczona i zdeformowana nawierzchnia, z licznymi łatami i spękaniami. Istniejąca kanalizacja deszczowa Stan projektowy: Długości przebudowywanych i rozbudowywanych ulic są następujące: • ulica Zielonogórska – 221m, • ulica Chrobrego – 22 m, • ulica Grobla – 21 m, • ulica Okrężna – odcinek projektowany – 151 m, • ulica Okrężna – odcinek istniejący – 204 m, Zatem łączna długość ulic objęta przedmiotową inwestycją wynosi L=619 m.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

18884222,42 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

18432320,09 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5260038485

7.3.3)Ulica

Wyścigowa 5

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

53-012

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcą następujące części zamówienia:
- branża elektryczna
- branża sanitarna
- branża teletechniczna
- urządzenia bezpieczeństwa ruchu

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-05-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

18432320,09 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Nowosolski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowa Sól.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 18 432 320 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.