ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Usługa wydawnicza dla trzech czasopism publikowanych przez Instytut Psychiatrii i Neurologii Postępy Psychiatrii i Neurologii”, Alkoholizm i Narkomania” i Farmakoterapia

Zamawiający Instytut Psychiatrii i Neurologii (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Usługa wydawnicza dla trzech czasopism publikowanych przez Instytut Psychiatrii i…”. Termin składania ofert minął 12 czerwca 2024, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Instytut Psychiatrii i NeurologiiWarszawa, Mazowieckieopublikowano 29 maja 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
12 czerwca 2024, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena55%Wiedza i doświadczenie30%Promocja15%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    29 maja 2024

    Termin ofert: 12 czerwca 2024 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    24 czerwca 2024

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 55%, Wiedza i doświadczenie 30%, Promocja 15%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Usługa wydawnicza dla trzech czasopism publikowanych przez Instytut Psychiatrii i Neurologii Postępy Psychiatrii i Neurologii”, Alkoholizm i Narkomania” i Farmakoterapia.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Psychiatrii i Neurologii

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000288509

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sobieskiego 9

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-957

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mkowalczyk@ipin.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.ipin.edu.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa wydawnicza dla trzech czasopism publikowanych przez Instytut Psychiatrii i Neurologii Postępy Psychiatrii i Neurologii”, Alkoholizm i Narkomania” i Farmakoterapia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4c6d050d-1daf-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00345442

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-05-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ipin.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ipin.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

 stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 56 KB/s,
 komputer klasy PC z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft Windows XP/Vista/Windows 10; w przypadku komputera z systemem operacyjnym Microsoft/ Windows 8 przeglądarka MS Internet Explorer 10.0 (lub nowsza) z obsługą Active X lub dla systemów operacyjnych XP/Vista/Windows 8 przeglądarka Firefox z obsługą Javy, siła szyfrowania: 128bit; w przypadku komputera z systemem operacyjnym Microsoft Windows 10 przeglądarka MS Internet Explorer 11 z obsługą Active X lub Firefox z obsługą Javy, siła szyfrowania: 128bit
 zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa: Chrome; Mozilla Firefox
 Podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę.
6. Zamawiający zgodnie z § 2 ust. 1 i 2 Rozporządzenia określa dopuszczalny format

3.7.)Adres strony internetowej, pod którym są dostępne narzędzia, urządzenia lub formaty plików, które nie są ogólnie dostępne

www.ipin.edu.pl

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L I 19 z 4.05.2016r. str.1), dalej RODO, informuje że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, ul. Sobieskiego 9.
2) Inspektorem ochrony danych osobowych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie: kontakt: e-mail,iod@ipin.edu.pl
3) Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w /w postępowaniu, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego.
4) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust.3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U z 2019 r. poz. 1843).
5) Dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust.1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
6) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
7) W odniesieniu do Pana/Pani danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
Posiada Pani/Pan
1. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących
2. prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych na podstawie art. 16 RODO
3. prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych na podstawie art. 18 RODO z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust 2 RODO
4. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących naruszenia przepisów RODO
Nie przysługuje Pani/Panu
1. w związku z art. 17 ust. 3 lit b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych
2. prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO
3. na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZP/TP/19/521/2024

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa wydawnicza dla trzech czasopism:
- „Advances in Psychiatry and Neurology / Postępy Psychiatrii i Neurologii”, ISSN 1230-2813,
- „Alcoholism and Drug Addiction / Alkoholizm i Narkomania”, ISSN 0867-4361,
- „Pharmacotherapy in Psychiatry and Neurology / Farmakoterapia w Psychiatrii i Neurologii” ISSN 1234-8279,
świadczona dla Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

4.2.6.)Główny kod CPV

72400000-4 - Usługi internetowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

55

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Wiedza i doświadczenie

4.3.6.)Waga

30

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Promocja

4.3.6.)Waga

15

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

a) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku,
b) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku,
c) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia szczególnych wymagań w zakresie spełniania tego warunku,
d) Zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeśli wykonał lub wykonuje w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert usługi wydawnicze dla co najmniej 3 polskich czasopism naukowych z obszaru nauk medycznych i nauk o zdrowiu mających wskaźnik cytowania Impact Factor (znajdujących się na liście prowadzonej przez Thomson Reuters – Clarivate Analytics). W celu potwierdzenia spełnienia warunku dotyczącego zdolności technicznej i zawodowej Zamawiający wymaga od Wykonawcy wykazu usług wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączenia dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy, dopuszczalne w świetle Umowy i ustawy Prawo zamówień publicznych wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Strony przewidują możliwość dokonania zmian postanowień zawartej Umowy pod warunkiem, że zmiany wynikają z okoliczności obiektywnych, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy, niezależnych od woli stron, bez względu na to, czy ich skutki są korzystne dla Właściciela Tytułów, tj. dotyczących:
a) zmiany stawki podatku VAT – odpowiednio do zmiany stawki podatku VAT, względem usług, do których mają zastosowanie zmienione przepisy. W przypadku zmiany stawki podatku VAT, przyjętej do określenia wysokości wynagrodzenia Wydawcy, zgodnie z § 7 ust. 1, która zacznie obowiązywać po dniu zawarcia Umowy, wynagrodzenie Wydawcy w ujęciu brutto, ulegnie odpowiedniej zmianie przez zastosowanie zmienionej stawki podatku VAT – po sporządzeniu aneksu do Umowy. Zmianie ulegnie wysokość wynagrodzenia należnego Wydawcy za wykonywanie Umowy w okresie od dnia obowiązywania zmienionej stawki podatku, przy czym zmiana dotyczyć będzie wyłącznie tej części wynagrodzenia Wydawcy, do której zgodnie z przepisami prawa powinna być stosowana zmieniona stawka podatku;
b) zmiany danych podmiotowych Wykonawcy (np. w wyniku przekształcenia, przejęcia);
c) zmiany terminu realizacji przedmiotu Umowy z przyczyn niemożliwych wcześniej do przewidzenia lub jeżeli zmiany te są korzystne dla Zamawiającego;
d) zmiany i/lub ustalenia nowych osób uprawnionych do kontaktu w związku z realizacją Umowy. Zmiana osób zostanie dokonana w formie pisemnej lub postaci elektronicznej, co nie będzie traktowane jako zmiana Umowy i nie będzie wymagało sporządzania aneksu do Umowy.

3. Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy na podstawie art. 439 ustawy – Prawo zamówień publicznych:
1) poziom zmiany wynagrodzenia zostanie ustalony na podstawie wskaźnika zmiany cen towarów i usług konsumpcyjnych, ogłoszonego w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (dalej „Prezes GUS”), ustalonego w stosunku do miesiąca, w którym została złożona oferta Wykonawcy;
2) przez zmianę wynagrodzenia rozumie się zarówno jego podwyższenie, jak i obniżenie, w zależności od wzrostu lub obniżenia cen, o których mowa w pkt 1, względem ceny przyjętej w celu ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy zawartego w ofercie;
3) wynagrodzenie Wykonawcy będzie podlegało waloryzacji, gdy wartość zmiany cen towarów i usług konsumpcyjnych, mających wpływ na wykonanie usługi, ogłoszonych w komunikacie Prezesa GUS, o którym mowa w pkt 1, przekroczy 7% w stosunku do stawek przyjętych w ofercie Wykonawcy i utrzyma się przez okres co najmniej 3 kolejnych miesięcy;
4) wniosek o podwyższenie lub obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy może zostać złożony w okresie obowiązywania Umowy. Pierwszy wniosek może zostać złożony nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od zawarcia Umowy. Każdy kolejny wniosek może zostać złożony nie wcześniej niż po upływie kolejnych 6 miesięcy obowiązywania Umowy;
5) maksymalna wartość zmiany wynagrodzenia, jaką dopuszcza Zamawiający, to łącznie 15 % w stosunku do wartości wynagrodzenia brutto określonego w §7 ust. 1;
6) postanowień umownych w zakresie waloryzacji nie stosuje się od chwili osiągnięcia limitu, o którym mowa w pkt 5 powyżej;
7) podwyższenie wynagrodzenia Wykonawcy – może nastąpić na wniosek Wykonawcy, złożony najwcześniej po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia Umowy przez Strony, w przypadku, gdy Wykonawca na dzień złożenia wniosku o waloryzację realizuje przedmiot Umowy;
8) obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy – może nastąpić na wniosek Zamawiającego, złożony po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy przez Strony, bez względu na fakt, czy Wy
4. Wykonawca, którego wynagrodzenie zostało zmienione, zgodnie z ust. 3 powyżej, zobowiązany jest do zmiany wynagrodzenia przysługującego podwykonawcy, z którym zawarł umowę, w zakresie odpowiadającym zmianom cen towarów i usług konsumpcyjnych według wskaźnika

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-06-12 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ipin.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-06-12 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-07-12

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72400000-4Usługi internetowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 12.06.2024, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Instytut Psychiatrii i Neurologii prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72400000-4 (Usługi internetowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.