Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
169 740 zł
Umowa zawarta
23 maja 2024
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 169 740 zł – 298 890 złodrzucone: 6wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie projektanta branży architektonicznej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowej termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej oraz wymiany źródeł ciepła na OZE na terenie Gminy Dębnica Kaszubska – II postępowanie

Zamawiający Gmina Dębnica Kaszubska (Dębnica Kaszubska, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej…”, wybierając ofertę wykonawcy COREMATIC ENGINEERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 169 740 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina Dębnica KaszubskaDębnica Kaszubska, Pomorskieopublikowano 24 maja 2024
Wartość umowy
169 740 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy COREMATIC ENGINEERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Gliwice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 169 740,00 zł (umowę zawarto 23 maja 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 169 740,00 zł do 298 890,00 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dębnica Kaszubska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979803

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ks. Antoniego Kani

1.5.2.)Miejscowość

Dębnica Kaszubska

1.5.3.)Kod pocztowy

76-248

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.7.)Numer telefonu

690820341

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@debnicakaszubska.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://debnicakaszubska.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-78568ade-d7a4-11ee-a3b5-e25d731b0da9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej oraz wymiany źródeł ciepła na OZE na terenie Gminy Dębnica Kaszubska – II postępowanie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-78568ade-d7a4-11ee-a3b5-e25d731b0da9

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00337829

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-05-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00052003/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Opracowanie dokumentacji projektowej termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej oraz wymiany źródeł ciepła na OZE na terenie Gminy Dębnica Kaszubska

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie realizowane w ramach projektu pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej oraz wymiana źródeł ciepła na OZE na terenie Gminy Dębnica Kaszubska”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00228981

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RPI.271.10.2024.JD

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

173333,33 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnobranżowych dokumentacji projektowych dla zamierzenia inwestycyjnego polegającego na kompleksowej termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej oraz wymiany źródeł ciepła na OZE na terenie Gminy Dębnica Kaszubska wraz z uzyskaniem dokumentów uprawniających do realizacji robót budowlanych oraz zapewnienie nadzoru autorskiego.
2. Lokalizacja obiektów:
1) Budynek OSP w m. Dębnica Kaszubska, działka nr 675/8
2) Środowiskowy Dom Samopomocy w Motarzynie, działka nr 1/1
3) Świetlica w m. Podole Małe, działka nr 65
4) Remizoświetlica w m. Mielno, działka nr 58
5) Remizoświetlica w m. Starnice, działka nr 1/46
6) Remizoświetlica w m. Gogolewo, działka nr 5/34
Opis poszczególnych lokalizacji ujęty został w załączniku nr 10 do SWZ.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje również uzyskanie wymaganych uzgodnień, decyzji, pozwoleń oraz zapewnienie nadzoru autorskiego.
4. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej zgodnej z Programem Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (SZOP FEP 2021-2027), Działanie 2.3. Efektywność energetyczna – ZIT poza terenem Obszaru Metropolitalnego Trójmiasta. Wymagane jest zastosowanie takich rozwiązań projektowych, które zapewnią osiągnięcie co najmniej 30% oszczędności energii pierwotnej dla każdego budynku. Wartość bazowa odnosi się do rocznego zużycia energii pierwotnej przed interwencją, a osiągniętą wartość odnosi się do rocznego zużycia energii pierwotnej rok po interwencji. W przypadku budynków obie wartości należy udokumentować na podstawie świadectw charakterystyki energetycznej, zgodnie z dyrektywą 2010/31/UE. Wskazane minimalne poziomy oszczędności energii pierwotnej muszą wynikać z audytu energetycznego dla każdego budynku.
5. Zakres zadania dla każdego obiektu obejmuje wykonanie audytu energetycznego oraz uzyskanie akceptacji Zamawiającego optymalnego rozwiązania zawartego w audycie oraz sporządzenie dokumentacji technicznej zgodnej z uprzednio zaakceptowanym audytem energetycznym, opisem przedmiotu zamówienia i warunkami umowy i uzyskanie akceptacji Zamawiającego dla wymienionej dokumentacji.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

169740,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

298890,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

169740,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

COREMATIC ENGINEERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 385210868

7.3.3)Ulica

ul. Lipowa 14

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-05-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

169740,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dębnica Kaszubska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dębnica Kaszubska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 169 740 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: COREMATIC ENGINEERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Gliwice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.