Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przebudowa oraz rozbudowa istniejącego budynku zamieszkania zbiorowego (hotel) wchodzącego w skład Centrum Szkoleniowego Uniwersytetu Rolniczego

Zamawiający Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przebudowa oraz rozbudowa istniejącego budynku zamieszkania zbiorowego (hotel)…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001815

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

al. Adama Mickiewicza 21

1.4.2.)Miejscowość

Kraków

1.4.3.)Kod pocztowy

31-120

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

beata.krzek@urk.edu.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://urk.edu.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-92a7e88e-cfae-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.3.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00310065

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2024-05-06

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00166508

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa oraz rozbudowa istniejącego budynku zamieszkania zbiorowego (hotel) wchodzącego w skład Centrum Szkoleniowego Uniwersytetu Rolniczego

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa oraz rozbudowa istniejącego budynku zamieszkania zbiorowego (hotel) wchodzącego w skład Centrum Szkoleniowego Uniwersytetu Rolniczego, zlokalizowanego w Krynicy Zdroju przy ul. Ludowej 14.
2. Zakres zamówienia obejmuje przebudowę i rozbudowę istniejącego obiektu: lokalne wyburzenia ścian i fundamentów, wykonanie nowych belek oraz nadproży, poszerzenie otworów drzwiowych, demontaż istniejących schodów i wykonanie nowych, przebudowa strefy wejściowej zewnętrznej, demontaż części okien połaciowych i wykonanie nowych w ścianie kolankowej, przebudowa więźby w obszarze klap p.poż, wymiana kołnierzy w istniejących oknach połaciowych , demontaż fragmentu murku oporowego, fragmentaryczne utwardzenie terenu, dojścia do schodów zewnętrznych, remont pomieszczeń.
a) Roboty branży budowlanej (zagospodarowanie terenu, roboty rozbiórkowe, roboty wyburzeniowe, roboty ziemne i fundamentowe, montaż hydro oraz termoizolacji, roboty żelbetowe, roboty murowe, roboty ciesielskie, roboty dekarskie, montaż stolarki, roboty wykończeniowe).
b) Roboty branży elektrycznej (instalacja zasilania podstawowego, rozdział zasilania i dystrybucja energii, instalacja oświetlenia podstawowego, instalacja uziemienia, instalacja głównych i miejscowych połączeń wyrównawczych, instalacja odgromowa, instalacja ochrony p. porażeniowej, instalacja ochrony p. przepięciowej, instalacja niskoprądowa, instalacja oddymiania klatek schodowych, instalacja ssp.).
c) Roboty branży sanitarnej (instalacja wody zimnej wodociągowej, instalacja wody zimnej wodociągowej ppoż., instalacja wody ciepłej i cyrkulacji cwu, instalacja kanalizacji sanitarnej, instalacja grzewcza c.o., instalacja wentylacji grawitacyjnej).
3. Szczegółowy zakres zamówienia określają:
a) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – Załącznik nr 4.
b) Przedmiar robót – załączniki nr 5.
c) Dokumentacja projektowa – załącznik nr 6.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2023-06-22

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

10 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Krzysztof Kosal wspólnik spółki cywilnej: "REM-BUD"

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Józef Kmiecik wspólnik spółki cywilnej: "REM-BUD"

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7342555325

4.3.3.)Ulica

ul. Słowacka 11

4.3.4.)Miejscowość

Nowy Sącz

4.3.5.)Kod pocztowy

33-300

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

3439080,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2023/BZP 00272547/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2024-04-19

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W trakcie realizacji umowy niezbędne okazało się wykonanie dodatkowych robót budowlanych (nie uwzględnionych w zamówieniu podstawowym).

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

I. Wykonawcy powierzono niżej wymienione roboty dodatkowe:
1. obłożenie fundamentów płytkami z kamienia naturalnego.
2. wymiana sufitów podwieszonych w piwnicach oraz obudowa instalacji płytami g-k.
3. wykonanie instalacji SSP w pokojach z montażem sygnalizatorów dźwiękowych.
4. wykonanie dodatkowych ław kominiarskich.
5. dodatkowe prace związane z zagospodarowaniem budynku i kanalizacją.
6. wymiana bariery schodowej wewnętrznej dla konstrukcji pod windę schodową.
II. Wartość robót dodatkowych wynosi netto: 209.122,31 PLN.
III. Wartość robót zaniechanych (w związku z robotami dodatkowymi, o których mowa w pkt 6) wynosi netto: 15.000,00 PLN.
IV. Wzrost ceny spowodowany zmianą wprowadzona na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3) ustawy Pzp wynosi netto: 194.122,31 PLN.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

224122,31

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.