Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 232 948 zł
Umowa zawarta
4 kwietnia 2024
Okres realizacji
do 31 października 2025
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 2 232 948 zł – 4 855 231 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ POWIATU GORZOWSKIEGO

Zamawiający Powiat Gorzowski (Gorzów Wielkopolski, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ POWIATU GORZOWSKIEGO”, wybierając ofertę wykonawcy PAGRA Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 232 948 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat GorzowskiGorzów Wielkopolski, Lubuskieopublikowano 15 kwietnia 2024
Wartość umowy
2 232 948 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PAGRA Sp. z o.o. (Wrocław), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 232 948,15 zł (umowę zawarto 4 kwietnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 2 232 948,15 zł do 4 855 230,79 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Gorzowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210967314

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pankiewicza 5-7

1.5.2.)Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

66-400

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@powiatgorzowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatgorzowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f5cee324-aa3c-11ee-a06e-7a3efa199397

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ POWIATU GORZOWSKIEGO

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5cee324-aa3c-11ee-a06e-7a3efa199397

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00284270

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-04-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00006421

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IRS.272.2.2024.TCz

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4065040,65 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja w systemie zaprojektuj i wybuduj zadania inwestycyjnego:
POPRAWA EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ POWIATU GORZOWSKIEGO.
Powyższe zadanie obejmuje następujące elementy:
1. Budowę wiat samochodowych z instalacją fotowoltaiczną przy ul. J. Pankiewicza 5-7, Gorzów Wielkopolski.
2. Budowę instalacji fotowoltaicznych dla Centrum Wsparcia Rodziny w Mościcach
3. Budowę instalacji fotowoltaicznych dla Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim”

4.5.3.)Główny kod CPV

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2232948,15 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4855230,79 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2232948,15 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PAGRA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5140354373

7.3.3)Ulica

Szybowcowa 31/302

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

54-130

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-04-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2232948,15 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-10-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261215-4Pokrywanie dachów panelami ogniw sł…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 716 814 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
326 296 zł2 334 344 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 008 048 zł
Źródło próbki
CPV 45261215· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
326 296 zł
Mediana
1 716 814 zł
Górny kwartyl
2 334 344 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Gorzowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorzów Wielkopolski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 232 948 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261215-4 (Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PAGRA Sp. z o.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.