Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Firma Usługowa GER-BUD Grzegorz Kucharek

Wartość umowy
2 290 052 zł
Umowa zawarta
28 marca 2024
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 2 290 052 zł – 4 269 946 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji20%Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i rozbudowa szkoły i przedszkola w Łachowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku na potrzeby utworzenia żłobka

Zamawiający Gmina Włoszczowa (Włoszczowa, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i rozbudowa szkoły i przedszkola w Łachowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania…”, wybierając ofertę wykonawcy GERBUD Development Kacper Kucharek. Wartość umowy: 2 290 052 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina WłoszczowaWłoszczowa, Świętokrzyskie (powiat Włoszczowski →)opublikowano 28 marca 2024
Wartość umowy
2 290 052 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: GERBUD Development Kacper Kucharek (Secemin), wspólnie z: Firma Usługowa GER-BUD Grzegorz Kucharek.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 290 052,38 zł (umowę zawarto 28 marca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 2 290 052,38 zł do 4 269 946,48 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Włoszczowa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009923

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Partyzantów 14

1.5.2.)Miejscowość

Włoszczowa

1.5.3.)Kod pocztowy

29-100

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

41 394 26 69

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@gmina-wloszczowa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://wloszczowa.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wloszczowa

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i rozbudowa szkoły i przedszkola w Łachowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku na potrzeby utworzenia żłobka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ffcd6443-c683-11ee-a84d-d63fc4d19e65

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00265055

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-03-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00050834/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa i rozbudowa szkoły i przedszkola w Łachowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku na potrzeby utworzenia żłobka

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamawiający otrzymał dofinansowanie na realizację zamówienia ze środków KPO oraz środków z budżetu państwa na finansowanie podatku VAT, jako uzupełnienie do środków z KPO.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00098330

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FIP.271.1.1.2024.AS7

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2464049,51 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łachowie wraz ze zmianą sposobu użytkowania części budynku na potrzeby utworzenia żłobka” polegająca na przebudowie i rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Łachowie wraz z niezbędną infrastruktura techniczna oraz zagospodarowaniem terenu wokół obiektu w postaci terenów utwardzonych oraz placu zabaw i zieleni. Inwestycja realizowana na dz. nr ewid. 315/1 i 616 jedn. Ewidencyjna 261306_5- Włoszczowa- obszar wiejski obręb 0016- Łachów, 29-100 Włoszczowa
Przedmiotowa inwestycja ma na celu stworzenie odpowiednich warunków w pomieszczeniach w których będą przebywały i kształciły się dzieci w dwóch salach: -żłobek (dzieci od 1 – 3 lat)-przedszkole (dzieci od 3 – 5 lat) W obrębie placówki zostały wydzielone pomieszczenia:-sale pobytu dziennego dla dzieci wraz węzłami sanitarnymi oraz sypialnią przy Sali żłobkowej, -bloku żywieniowego (przyjęcie dostaw, rozdzielnia posiłków, zmywalnia)-pomieszczeń sanitarnych (WC dla pracowników, WC ogólnodostępne pomieszczenie gospodarcze , gabinet pielęgniarski) -wspólne (szatnie, komunikacja, wiatrołap, wózkownia).W ramach rozbudowy budynku przewidziano:1)Przygotowanie placu budowy.2)Prace rozbiórkowe związane z rozbudową i przebudową: -demontaż części ścian wewnętrznych na parterze;-wykonanie nowych otworów drzwiowych w istniejących ścianach.3)Wywóz i utylizacja materiałów rozbiórkowych.4)Prace budowlano - murarskie związane z rozbudową: -wykonanie fundamentów pod nowoprojektowane ściany;-wykonanie nowych ścian murowanych;-montaż stropu oraz stropodachu, -montaż pozostałych elementów konstrukcyjnych tj.: schody, nadproża, podciągi itd.5)Montaż stolarki drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej.6)Montaż elementów wykończenia na elewacji tj.: -rury spustowe, -podokienniki, itd.7)Prace budowlano-montażowe związane z rozbudową i przebudową instalacji wewnętrznych.8)Prace wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne: -tynkarskie, -malarskie, -posadzkarskie.9)W części istniejącej budynku przy nowoprojektowanym budynku– w części klatki schodowej – należy wymienić ocielenie z istniejącego styropianu na rzecz wełny mineralnej, w celu zabezpieczenia ppoż.Przedmiot umowy określa dokumentacja. Zamówienie nie obejmuje wyposażenia technologicznego za wyjątkiem elementów wyposażenia ujętych w przedmiarze robót w pozycjach kosztorysowych 6.1, 6.2, 6.3, 6.5, 6.6 i 6.10 Zakres robót obejmuje również przywrócenie obiektu w miejscu prowadzenia robót do stanu pierwotnego. Zakres robót obejmuje również uzyskanie ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2290052,38 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4269946,48 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2290052,38 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
GERBUD Development Kacper Kucharek

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Firma Usługowa GER-BUD Grzegorz Kucharek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6090084190

7.3.3)Ulica

ul. Piaski 2

7.3.4)Miejscowość

Secemin

7.3.5)Kod pocztowy

29-145

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-03-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2290052,38 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Włoszczowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włoszczowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 290 052 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GERBUD Development Kacper Kucharek (Secemin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.