Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Otwocku Sp. z o.o

Wartość umowy
4 142 438 zł
Umowa zawarta
25 marca 2024
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 4 142 438 zł – 4 815 776 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Parysów

Zamawiający Gmina Parysów (Parysów, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Parysów”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowych BRUK-BUD Sp. z o.o. Wartość umowy: 4 142 438 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina ParysówParysów, Mazowieckie (powiat Garwoliński →)opublikowano 28 marca 2024
Wartość umowy
4 142 438 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych BRUK-BUD Sp. z o.o. (Sulbiny), wspólnie z: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Otwocku Sp. z o.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 142 437,78 zł (umowę zawarto 25 marca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 4 142 437,78 zł do 4 815 775,63 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Parysów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582339

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 28

1.5.2.)Miejscowość

Parysów

1.5.3.)Kod pocztowy

08-441

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@parysow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.parysow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://parysow.ezamawiajacy.pl/pn/parysow/demand/147043/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Parysów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-56bc89ff-ccce-11ee-a3b5-e25d731b0da9

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00263171

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-03-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00020982/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Parysów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00207304

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.2.1.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest „Modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Gminy Parysów”, w tym

1) Przebudowa drogi we wsi Kozłów oraz w obrębie Górki Kolonia, 2) Przebudowa ul. Armii Krajowej w Parysowie, 3) Przebudowa drogi we wsi Stodzew (dz. nr 481), 4) Przebudowa drogi we wsi Stodzew (dz. nr 291/1), 5) Przebudowa drogi gminnej Nr 130908W we wsi Słup, 6) Przebudowa drogi gminnej Nr 130904W we wsi Słup, 7) Przebudowa drogi gminnej Nr 130909W we wsi Choiny, 8) Przebudowa drogi we wsi Wola Starogrodzka (dz. nr 325), 9) Przebudowa drogi gminnej we wsi Wola Starogrodzka (dz. nr 328), 10) Przebudowa drogi we wsi Kozłów (dz. nr 848), 11) Przebudowa drogi w m. Parysów – dojazd awaryjny w ciągu drogi Nr 805, 12) Przebudowa drogi we wsi Starowola (dz. nr 1120), 13) Przebudowa drogi w m. Parysów (dz. nr 632), 14) Przebudowa drogi we wsi Wola Starogrodzka (dz. nr 322/4). 2. Ogólny zakres robót obejmuje: 1) Roboty przygotowawcze, w tym prace pomiarowe, pielęgnacja i przecinka gałęzi starszych drzew, ścinanie drzew oraz mechaniczne karczowanie pni i zagajników, roboty rozbiórkowe, 2) Odwodnienie, 3) Wykonanie poszerzeń jezdni, 4) Wykonanie warstwy odsączającej, wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego stabilizowanego cementem oraz podbudowy z kruszywa łamanego, 5) Wykonanie 2 warstw nawierzchni (warstwa wiążąca i warstwa ścieralna) z betonu asfaltowego, 6) Wykonanie poboczy z kruszyw łamanych, 7) Oczyszczenie rowów z namułu z wyprofilowaniem skarp rowów, 8) Wykonanie zjazdów gospodarczych, 9) Roboty wykończeniowe – regulacja pionowa zaworów i studzienek, 10) Oznakowanie pionowe. 3. Szczegółowy zakres robót przedstawiony jest w przedmiarach robót stanowiących załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4142437,78 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4815775,63 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4142437,78 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych BRUK-BUD Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Otwocku Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

PL5322106586

7.3.3)Ulica

ul. Bitumiczna 6

7.3.4)Miejscowość

Sulbiny

7.3.5)Kod pocztowy

08-400

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-03-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4142437,78 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zadanie dofinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 278 094 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 915 502 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 278 094 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Parysów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Parysów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 142 438 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych BRUK-BUD Sp. z o.o. (Sulbiny). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.