Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
9 560 000 zł
Umowa zawarta
25 marca 2024
Okres realizacji
28 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 9 560 000 zł – 21 420 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa Gminnego Przedszkola Publicznego w Poroninie.

Zamawiający Gmina Poronin (Poronin, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa Gminnego Przedszkola Publicznego w Poroninie”, wybierając ofertę wykonawcy MAREK GŁOWA FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA. Wartość umowy: 9 560 000 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina PoroninPoronin, Małopolskie (powiat Tatrzański →)opublikowano 25 marca 2024
Wartość umowy
9 560 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MAREK GŁOWA FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA (Łopuszna), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 9 560 000,00 zł (umowę zawarto 25 marca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 9 560 000,00 zł do 21 420 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 28 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PORONIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892630

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Józefa Piłsudskiego 5

1.5.2.)Miejscowość

Poronin

1.5.3.)Kod pocztowy

34-520

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

usc@poronin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

poronin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://poronin.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa Gminnego Przedszkola Publicznego w Poroninie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a04dcae3-baba-11ee-b7da-22bd761ba7f3

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00258720

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-03-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00011551/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa Gminnego Przedszkola w Poroninie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00080129

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę oraz wykonanie robót budowlanych („zaprojektuj-wybuduj”) dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Gminnego Przedszkola Publicznego w Poroninie” zgodnie z załączonym programem funkcjonalno- użytkowym (PFU). Inwestycja zlokalizowana będzie w Poroninie na działkach nr ewid. nr 517/2, 518 - obręb Poronin, powiat tatrzański. W zakresie zamówienia na prace budowlane przedmiot zamówienia obejmuje:
1) budowę nowego obiektu budynku przedszkola;
2) wykonanie zagospodarowania terenu wokół nowego budynku wraz z dojściami, dojazdami, drogą wewnętrzną, zjazdami z dróg publicznych, parkingiem dla samochodów osobowych, drogą pożarową, elementami małej architektury. Planuje się trzykondygnacyjny, podpiwniczony budynek przedszkola składającego się z 5-oddziałów przedszkolnych, sali teatralno-sportowej, sali zabaw, gabinetów specjalistycznych, placu edukacyjnego oraz kuchni wraz z zapleczem. Budynek będzie obiektem użyteczności publicznej.
Na terenie wyznaczonym dla inwestycji mieści się obecnie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, którego nie dotyczy dane opracowanie, budynek ten nie jest objęty działaniami w ramach projektowanej inwestycji. Rozległy teren o powierzchni 0,4111 ha, wokół istniejącego budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej zagospodarowany jest miejscami parkingowymi, zielenią, dojazdem, dojściem.
Wymagany minimalny okres gwarancji 24 miesiące.
Planowane zadanie inwestycyjne obejmuje wykonanie zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z dnia 7 lipca 1994 Prawo Budowlane (Dz.U. z 2023 r. poz. 682 t.j. z dnia 2023.04.12), wielobranżowego projektu budowlanego dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa Gminnego Przedszkola Publicznego w Poroninie” wraz z uzyskaniem wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów wymaganymi przepisami szczególnymi.
Szczegółowy zakres zamówienia określa – Program funkcjonalno-użytkowy (PFU) wraz z załącznikami oraz projekt umowy, które stanowią załączniki do niniejszego SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9560000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

21420000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

9560000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MAREK GŁOWA FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7352023127

7.3.3)Ulica

Tatrzańska 9

7.3.4)Miejscowość

Łopuszna

7.3.5)Kod pocztowy

34-432

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-03-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9560000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

28 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Poronin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poronin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 9 560 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45214100-1 (Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MAREK GŁOWA FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA (Łopuszna). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.