Przeprowadzenie kontroli okresowych (jednorocznych i pięcioletnich) w obiektach administrowanych przez Mazowiecki Zarząd Nieruchomości.
Zamawiający Mazowiecki Zarząd Nieruchomości w Warszawie (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przeprowadzenie kontroli okresowych (jednorocznych i pięcioletnich) w obiektach…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 232 797 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3300, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
10 wpisów- Ogłoszenie
12 czerwca 2023
Termin ofert: 22 czerwca 2023 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
28 lipca 2023
3 oferty2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
31 sierpnia 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
27 października 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
31 października 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
31 października 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
11 grudnia 2023
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
11 grudnia 2023
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
01 marca 2024
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
14 marca 2024
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MAZOWIECKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI W WARSZAWIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 142679734 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Aleje Jerozolimskie 28 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 00-024 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 22 8405995 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 22 2012955 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@mzn.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.mzn.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-4a41804b-08ea-11ee-9355-06954b8c6cb9 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00244538 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-03-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00255261 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przeprowadzenie kontroli okresowych (jednorocznych i pięcioletnich) w obiektach administrowanych przez Mazowiecki Zarząd Nieruchomości. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | CZĘŚĆ I: Grodzisk Mazowiecki, Grzmiąca, Komorów, Konstancin Jeziorna, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Piaseczno, Pruszków, Warszawa, Wiązowna, Ząbki |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71356000-8 - Usługi techniczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-07-14 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-02-29 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Ramo Polska Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5223122369 |
| 4.3.3.) | Ulica | Al. Jerozolimskie 214 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 02-486 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 80811,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00329543/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-02-29 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W toku realizacji umowy okazało się, że ze względu na możliwy stan zagrożenia bezpieczeństwa i życia ludzi została wydana decyzja o wyłączeniu jednego z budynków z użytkowania i zasadnym stało się wyłączenie przeglądu tego budynku z zakresu umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wartość umowy zmniejszyła się o 615,00 zł brutto. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 615,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 80196,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).