Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

"Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Grupy Zakupowej utworzonej przez Miasto Leszno na lata 2022-2023 roku"

Zamawiający Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o.o. (Leszno, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Grupy Zakupowej utworzonej przez Miasto Leszno…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o.o.Leszno, Wielkopolskieopublikowano 11 marca 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 720 000 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Zmiana ogłoszeniaBieżące

    11 marca 2024

Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o.o.

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 301322720

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Geodetów 1

1.4.2.)Miejscowość

Leszno

1.4.3.)Kod pocztowy

64-100

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.4.7.)Numer telefonu

65 32 22 100

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

lcb@lcb.leszno.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lcb.leszno.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00238522

2.2.)Data ogłoszenia

2024-03-11

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2024/BZP 00237090

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA III - PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
3.8.1.Krótki opis przedmiotu zamówienia (Część 2) Przed zmianą

W toku realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia o 2.102.646 kWh łącznej ilości energii podanej w Rozdziale 3 ust.5 lit. b) SWZ - w zakresie Części II przedmiotu zamówienia. Uruchomienie opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego. Zaistnienie okoliczności, o której mowa w zdaniu poprzedzającym, spowoduje zakup odpowiedniego wolumenu energii elektrycznej i zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu umowy za przedmiot zamówienia. Dostawy realizowane w ramach prawa opcji odbywać się będą na warunkach zawartej Umowy, ponad ilość kWh określoną dla zamówienia podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych punktów poboru energii elektrycznej lub od zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej określonych odpowiednio w Załączniku nr 1B do SWZ. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach prawa opcji w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Natomiast w przypadku podłączenia lub włączenia przez Zamawiającego punktu poboru energii elektrycznej, który nie został ujęty w Załączniku nr 1B do SWZ, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego w/w zakresie. Po zmianie: zamówienie obejmuje dostawę energii elektrycznej w planowanej ilości 14.017.637 kWh, w terminie od dnia 01.01.2022 r. do dnia 31.12.2023 r. (24 miesiące) do punktów poboru energii elektrycznej zgodnie z Załącznikiem nr 1B do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wykazem punktów poboru energii elektrycznej dla tej Części przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1B do SWZ. Deklarowane w ww. załącznikach zużycie energii elektrycznej jest wielkością szacunkową i służy wyłącznie dla potrzeb obliczenia ceny Oferty. W ramach wykonania zamówienia Wykonawca odpowiedzialny jest również za bilansowanie handlowe. Zamawiający, w ramach przedmiotowego zamówienia, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, w okolicznościach, terminach oraz w zakresie, o których mowa poniżej. W toku realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia o 2.102.646 kWh łącznej ilości energii podanej w Rozdziale 3 ust. 5 lit. b) SWZ - w zakresie Części II przedmiotu zamówienia. Dla Części II przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany posiadać obowiązujące przez cały okres realizacji niniejszego zamówienia umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), tj. ENEA OPERATOR Sp. z o.o., działającym na terenie Zamawiającego, umożliwiające zawarcie skutecznych umów oraz sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej OSD do punktów poboru energii elektrycznej, określonych w Załączniku nr 1B do SWZ. Rozpoczęcie dostawy energii elektrycznej nastąpi od 01.01.2022 roku, jednak nie wcześniej niż z dniem skutecznego rozwiązania aktualnie obowiązujących umów o świadczenie usługi kompleksowej lub umów sprzedaży energii elektrycznej lub porozumień wiążących Zamawiających (Płatników) na czas oznaczony, a także nie wcześniej niż z dniem wejścia w życie umowy o świadczenie usług dystrybucji, po przeprowadzeniu przewidzianej przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku - Prawo energetyczne i przepisami wykonawczymi procedury zmiany sprzedawcy. W/w warunki stosuje się odrębnie do każdego punktu poboru energii elektrycznej określonego w Załączniku nr 1B do SWZ. Zamawiający upoważniony informuje, iż dla wszystkich punktów poboru energii elektrycznej, procedura zmiany sprzedawcy jest przeprowadzana po raz kolejny. Dla wszystkich punktów poboru energii elektrycznej określonych w Załączniku nr 1B do SWZ obowiązują umowy sprzedaży energii elektrycznej zawarte na czas określony do dnia 31.12.2021 roku z firmą ENEA S.A. Wszystkie układy pomiarowo-rozliczeniowe dostosowane (w tym dla punktów poboru energii elektrycznej, które posiadają grupy taryfowe Bxx) są do zasady TPA. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie dla Części II przedmiotu zamówienia na zasadach i warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym odpowiednio Załącznik Nr 10 do SWZ. UWAGA! Zamawiający zastrzega, iż wyżej wymienione umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego OSD Wykonawca winien posiadać na dzień składania ofert lub najpóźniej w dniu rozpoczęcia dostawy energii elektrycznej.

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
3.6.Rodzaj zamówienia Przed zmianą

Usługi Po zmianie: Dostawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09000000-3Produkty naftowe, paliwo, energia e…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
720 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
378 596 zł1 000 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
621 404 zł
Źródło próbki
CPV 09000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
378 596 zł
Mediana
720 000 zł
Górny kwartyl
1 000 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Leszczyńskie Centrum Biznesu Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leszno.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09000000-3 (Produkty naftowe. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.