Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 790 000 zł
Umowa zawarta
22 lutego 2024
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 3 790 000 zł – 6 703 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa efektywności energetycznej budynku poprzez przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek administracyjno-biurowy w Łękach Szlacheckich

Zamawiający Gmina Łęki Szlacheckie (Łęki Szlacheckie, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa efektywności energetycznej budynku poprzez przebudowę wraz ze zmianą sposobu…”, wybierając ofertę wykonawcy WarBud Sp. z o.o. Wartość umowy: 3 790 000 zł. Złożono 11 ofert.

Wartość umowy
3 790 000 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WarBud Sp. z o.o. (Piotrków Trybunalski), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 790 000,00 zł (umowę zawarto 22 lutego 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 3 790 000,00 zł do 6 703 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łęki Szlacheckie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648250

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łęki Szlahceckie 13D

1.5.2.)Miejscowość

Łęki Szlacheckie

1.5.3.)Kod pocztowy

97-352

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44 787-53-25

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@lekiszlacheckie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.lekiszlacheckie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6944e8f3-aa0b-11ee-a06e-7a3efa199397

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa efektywności energetycznej budynku poprzez przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek administracyjno-biurowy w Łękach Szlacheckich

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6944e8f3-aa0b-11ee-a06e-7a3efa199397

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00215734

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-02-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00001291/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Poprawa efektywności energetycznej budynku poprzez przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek administracyjno-biurowy w Łękach Szlacheckich

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00004157

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3877389,04 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

1) poprawa efektywności energetycznej budynku poprzez przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek administracyjno-biurowy w Łękach Szlacheckich. Inwestycja zlokalizowana jest na działce o nr ewid. 812/3 obręb Łęki Szlacheckie 2) opracowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej w zakresie umożliwiającym oddanie obiektu do użytkowania i uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik Nr 1 do specyfikacji warunków zamówienia oraz zgodnie z postanowieniami projektu umowy, stanowiącego Załącznik Nr 3 do specyfikacji warunków zamówienia. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera dokumentacja projektowa: • Przedmiar robót, • Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), • Projekt budowlany

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45442100-8 - Roboty malarskie

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262520-2 - Roboty murowe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3790000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6703500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3790000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WarBud Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7712914409

7.3.3)Ulica

Wojska Polskiego 156

7.3.4)Miejscowość

Piotrków Trybunalski

7.3.5)Kod pocztowy

97-300

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-02-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3790000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łęki Szlacheckie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łęki Szlacheckie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 790 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WarBud Sp. z o.o. (Piotrków Trybunalski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.