Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Świadczenie usług związanych z konserwacją drzewostanu, prowadzeniem prac porządkowych na terenie lasu oraz sporządzaniem oceny drzew i krzewów wnioskowanych do usunięcia

Zamawiający Gmina Miejska Kamienna Góra (Kamienna Góra, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usług związanych z konserwacją drzewostanu, prowadzeniem prac porządkowych na…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 672 903 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Kamienna Góra

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821316

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Grunwaldzi 1

1.4.2.)Miejscowość

Kamienna Góra

1.4.3.)Kod pocztowy

58-400

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@kamiennagora.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kamiennagora.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-29748cd5-86b5-11ed-b4ea-f64d350121d2

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00039904

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-01-16

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00519676

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Świadczenie usług związanych z konserwacją drzewostanu, prowadzeniem prac porządkowych na terenie lasu oraz sporządzaniem oceny drzew i krzewów wnioskowanych do usunięcia

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w ramach tej części jest świadczenie usług w zakresie przeprowadzenia prac porządkowych na terenie działek: nr 313/17 obręb 6, nr 345/1 obręb 6, nr 377/1 obręb 6, nr 154/4 obręb 5, nr 17 obręb 1, nr 36 obręb 4, nr 102 obręb 2 miasta Kamienna Góra stanowiących własność Gminy Miejskiej Kamienna Góra.
1. W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie następujących prac oraz ich szacowaną ilość:
- dwukrotne okoszenie z samosieji oraz trzcinnika terenu - działki nr 313/17 obręb 6 miasta Kamienna Góra na powierzchni 3 ha (polana widokowa, tereny przyległe do ścieżek dydaktycznych,
- czyszczenie powierzchni lasu z odrośli samosiewów o powierzchni 1,5 ha – działka nr 377/1 obręb 6 miasta Kamienna Góra,
- usunięcie wyznaczonego posuszu oraz złomów i wywrotów, z terenu lasu, działki: nr 377/1 obręb 6, nr 313/17 obręb 6, nr 345/1 obręb 6, nr 154/4 obręb 5, nr 17 obręb 1, 36 obręb 4, nr 102 obręb 2 miasta Kamienna Góra, o szacunkowej objętości 50 m³ i wywóz drewna, zgodnie ustawą z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r., poz. 672 ze zmianami),
- cięcia sanitarne drzew metodą alpinistyczną, z terenu lasu – działki nr 377/1, nr 313/17, nr 345/1 obręb 6, nr 154/4 obręb 5, nr 17 obręb 1, nr 36 obręb 4 oraz nr 102 obręb 2 miasta Kamienna Góra o szacowanej ilości 15 szt.,
- zabezpieczenie chemiczne sadzonek dębu i buka, w okresie jesiennym, przed uszkodzeniem przez zwierzynę – 11 000 szt.,
- dwukrotne okoszenie sadzonek dębu i buka, w okresie wiosennym i jesiennym – ilość 11 000 szt.,
- dolesienie (uzupełnienie) istniejących ośmiu gniazd sadzonkami buka – ilość 700 szt.,
- uzupełnienie książki – „Plan urządzenia lasu komunalnego miasta Kamienna Góra”, wg ilości prac wykonanych w ciągu roku,
- pozostałe prace porządkowe, tj. usunięcie leżących gałęzi, chrustu, nieokrzesanych ściętych drzew w postaci wałów i stosów, stanowiących zagrożenie pożarowe wraz z utylizacja o szacunkowej objętości 200 m3.
2. Do obowiązków Wykonawcy w ramach realizacji zamówienia należy:
- wyrobienie sortymentów drewna pochodzącego z w/w wycinki zgodnie z polską normą KJW,
- zrywka drewna pochodzącego z w/w wycinki przy wykorzystaniu koni i zeskładowanie go na terenie działek nr 377/1 obręb 6 miasta Kamienna Góra, nr 154/4 obręb 5 miasta Kamienna Góra, nr 17 obręb 1 miasta Kamienna Góra,
- uprzątnięcie ściętych drzew, pozostałości po nich oraz terenu po wycince,
- wykonanie cięć sanitarnych drzewa metodą alpinistyczną.
3. Wykonawca winien posiadać i utrzymywać w sprawności sprzęt niezbędny do realizacji przedmiotu umowy przez cały okres jej obowiązywania.
Zamawiający informuje, że w ramach Części 2 kluczowymi elementami zamówienia są następujące usługi:
1. koszenie terenu z samosieji i trzcinnika,
2. czyszczenie powierzchni lasu z odrośli samosiewów,
3. usuwanie posuszu, złomów i wywrotów z terenu lasu,
4. zrywka drewna,
5. cięcia sanitarne drzew metodą alpinistyczną.

3.9.)Główny kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

3.10.)Dodatkowy kod CPV

77312000-0 - Usługi usuwania chwastów

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-01-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2023-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

DREW - BUD Usługi Leśno - Budowlane Stanisław Exner

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

PHU DENDREX Grzegorz Exner

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6141076190

4.3.3.)Ulica

Przedwojów 118

4.3.4.)Miejscowość

Kamienna Góra

4.3.5.)Kod pocztowy

58-400

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

159950,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00054032/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2023-12-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

159847,40 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77310000-6Usługi sadzenia roślin oraz utrzyma…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
672 903 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
241 831 zł2 263 686 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 021 855 zł
Źródło próbki
CPV 77310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
241 831 zł
Mediana
672 903 zł
Górny kwartyl
2 263 686 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Kamienna Góra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kamienna Góra.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77310000-6 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.