Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Całoroczne utrzymanie czystości i porządku na terenie Pieniężna w 2023 roku

Zamawiający Gmina Pieniężno (Pieniężno, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Całoroczne utrzymanie czystości i porządku na terenie Pieniężna w 2023 roku”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PieniężnoPieniężno, Warmińsko-Mazurskie (powiat Braniewski →)opublikowano 10 stycznia 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 865 234 zł
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcę

    16 stycznia 2023

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wykonanie umowyBieżące

    10 stycznia 2024

    1 wykonawca
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA PIENIĘŻNO

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170748005

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Generalska 8

1.4.2.)Miejscowość

Pieniężno

1.4.3.)Kod pocztowy

14-520

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.4.7.)Numer telefonu

tel. 55 237 46 00

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@pieniezno.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pieniezno.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e588ff75-7c72-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00023335

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-01-10

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00498609

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Całoroczne utrzymanie czystości i porządku na terenie Pieniężna w 2023 roku

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie czystości i porządku ulic, chodników oraz placów na terenie Pieniężna będących własnością Miasta i Gminy Pieniężno:
a) stałe utrzymanie:
- utrzymywanie czystości ulic, chodników, placów i ścieżek rowerowych,
- usuwanie zanieczyszczeń minimum raz w tygodniu,
- opróżnianie rozmieszczonych na terenie miasta koszy ulicznych co najmniej raz w tygodniu lub w zależności od potrzeb, a w okresie letnim tj. od miesiąca maja do miesiąca września co najmniej 2-3 razy w tygodniu,
- utrzymanie porządku Miejsca Obsługi Rowerzystów mieszczącego się przy ul. Kolejowej w Pieniężnie (sprzątanie i mycie stołu, ławek, tablic, zamiatanie ręczne, opróżnianie koszy, odśnieżanie),
- obsługa imprez plenerowych, których organizatorem jest Gmina Pieniężno i jednostki organizacyjne Gminy (ustawianie i opróżnianie pojemników na śmieci),
- bieżące usuwanie odpadów komunalnych (papiery, butelki, puszki, gałęzie, opakowania plastykowe, itp.),
- systematyczne usuwanie chwastów rosnących przy krawężnikach i obrzeżach,
- wywóz nieczystości z ulic, chodników, placów i koszy ulicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
- w przypadku wystąpienia anomalii pogodowych (ulewne opady deszczu, silne wichury itp.)
przystąpienie do usuwania ich skutków,
- interwencyjny wywóz odpadów zgromadzonych na terenie miasta – na polecenie pisemne lub telefoniczne przedstawiciela Zamawiającego, polegający na wywozie odpadów ze wskazanych miejsc. Prace w tym zakresie wykonywane będą w zależności od potrzeb,
- bieżące usuwanie z jezdni i chodników zabitych zwierząt,
- odśnieżanie i zwalczanie śliskości nawierzchni lub gołoledzi z ulic, chodników i placów wraz z posypywaniem mieszanką soli,
- bieżące oczyszczanie ze śniegu, lodu błota i innych nieczystości schodów i chodników,
- skutki zjawiska powodującego śliskość (gołoledź, śliskość pośniegowa, zalodzenie, szadź itp.), należy usunąć w ciągu 2 godzin od jego wystąpienia,
- wywóz nadmiaru śniegu z ulic, chodników i placów w przypadku nagromadzenia się takiej ilości śniegu, która utrudniać będzie ruch pieszy lub kołowy,
- odśnieżanie należy prowadzić na całej szerokości jezdni usuwając śnieg na pobocze,
- zapewnienie przejezdności wyjazdów z posesji i skrzyżowań z drogami bocznymi na drogi główne.
b) zimowe:
- odśnieżanie i zwalczanie śliskości nawierzchni lub gołoledzi z ulic, chodników i placów wraz z posypywaniem mieszanką soli,
- bieżące oczyszczanie ze śniegu, lodu błota i innych nieczystości schodów i chodników,
- skutki zjawiska powodującego śliskość (gołoledź, śliskość pośniegowa, zalodzenie, szadź itp.),
należy usunąć w ciągu 2 godzin od jego wystąpienia,
- wywóz nadmiaru śniegu z ulic, chodników i placów w przypadku nagromadzenia się takiej ilości śniegu, która utrudniać będzie ruch pieszy lub kołowy,
- odśnieżanie należy prowadzić na całej szerokości jezdni usuwając śnieg na pobocze,
- zapewnienie przejezdności wyjazdów z posesji i skrzyżowań z drogami bocznymi na drogi
główne.

3.9.)Główny kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

3.10.)Dodatkowy kod CPV

90612000-0 - Usługi zamiatania ulic

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-01-02

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2023-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Spółdzielnia Socjalna Sąsiedzi

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7582369496

4.3.3.)Ulica

Braniewska

4.3.4.)Miejscowość

Pieniężno

4.3.5.)Kod pocztowy

14-520

4.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

400000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00033175/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2023-12-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

400000,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90610000-6Usługi sprzątania i zamiatania ulic
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
865 234 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 496 zł3 145 274 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 752 778 zł
Źródło próbki
CPV 90610000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
392 496 zł
Mediana
865 234 zł
Górny kwartyl
3 145 274 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pieniężno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pieniężno.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90610000-6 (Usługi sprzątania i zamiatania ulic). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.