Renowacja ścieżki turystyczno-rekreacyjnej prowadzącej z Zamku Suskiego do neogotyckiej oranżerii i Domku Ogrodnika w Suchej Beskidzkiej
Zamawiający Gmina Sucha Beskidzka (Sucha Beskidzka, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Renowacja ścieżki turystyczno-rekreacyjnej prowadzącej z Zamku Suskiego do neogotyckiej…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Wynik: wybrano wykonawcę
27 listopada 2023
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
08 stycznia 2024
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
08 stycznia 2024
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA SUCHA BESKIDZKA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 072181920 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Adama Mickiewicza 19 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Sucha Beskidzka |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL219 - Nowotarski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48338749500 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | +48338749532 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@sucha-beskidzka.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.sucha-beskidzka.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d04510ca-77e4-11ee-9aa3-96d3b4440790 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00017458 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-01-08 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Nie |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Renowacja ścieżki turystyczno-rekreacyjnej prowadzącej z Zamku Suskiego do neogotyckiej oranżerii i Domku Ogrodnika w Suchej Beskidzkiej |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia są roboty budowalne związane z renowacją ścieżki turystyczno-rekreacyjnej prowadzącej z |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg 45233140-2 - Roboty drogowe 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-11-13 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 30 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Firma Budowlano-Konserwatorska Jarosław Woźniak |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Sławomir Woźniak |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON: 356887088 |
| 4.3.3.) | Ulica | płk. Francesco Nullo 7/4 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Kraków |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 31-543 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 220927,70 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00514701/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-12-22 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiany umowy zostały wprowadzone na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.). Roboty dodatkowe są niezbędne do prawidłowego i zgodnego ze sztuką budowlaną wykonania robót podstawowych oraz w celu polepszenia komunikacji między oranżerią a zamkiem i Domkiem Ogrodnika. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W trakcie realizacji zamówienia wystąpiły okoliczności uzasadniające konieczność dokonania następujących zmian w umowie: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 67931,54 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 288859,24 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.