Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
SOLARSYSTEM s.c. Łapka M, Olesek W, Skorut-Nawara E.· Myślenicemikrofirma
Wartość umowy
232 470 zł
Umowa zawarta
12 grudnia 2023
Okres realizacji
48 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 232 470 zł – 233 700 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sporządzenie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Termomodernizacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu, ul. Gimnazjalna 13”

Zamawiający Powiat Żagański (Żagań, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Sporządzenie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Termomodernizacja Zespołu Szkół…”, wybierając ofertę wykonawcy SOLARSYSTEM s.c. Łapka M, Olesek W, Skorut-Nawara E. Wartość umowy: 232 470 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat ŻagańskiŻagań, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 21 grudnia 2023
Wartość umowy
232 470 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,6 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SOLARSYSTEM s.c. Łapka M, Olesek W, Skorut-Nawara E. (Myślenice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 232 470,00 zł (umowę zawarto 12 grudnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 232 470,00 zł do 233 700,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 48 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Żagański

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770155

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 39

1.5.2.)Miejscowość

Żagań

1.5.3.)Kod pocztowy

68-100

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

684709976

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiatzaganski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiatzaganski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-64bbcabf-7a38-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sporządzenie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Termomodernizacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu, ul. Gimnazjalna 13”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-64bbcabf-7a38-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00566930

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-12-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00035062/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Sporządzenie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Termomodernizacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu, ul. Gimnazjalna 13”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00477060

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.18.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Przedmiot zamówienia obejmuje sporządzenie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Termomodernizacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Żaganiu, ul. Gimnazjalna 13”.
5.2. Zamawiający informuje, że posiada:
5.2.1. Decyzje pozwolenia na budowę nr 314/2021 z dnia 18.06.2021r. na wymianę stolarki okiennej, drzwiowej, pokrycia dachowego oraz remont elewacji. którą zamieszcza w formie załącznika.;
5.2.2. Decyzję Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (LWKZ) nr ZN.5142.50.2021 [mŻag] z dnia 11.06.2021 r.
5.2.3. Rys. rzut dachu
5.2.4. Rys. rzut okien
5.2.5. Zestawienie stolarki okiennej
5.2.6. Zestawienie stolarki drzwiowej
5.2.7. Plan sytuacyjny

5.3. Przedmiot zamówienia obejmuje:
5.3.1. Wykonanie Dokumentacji Projektowej obejmującej wszelkie dokumenty niezbędne do uruchomienia postępowania o udzielenie zamówienia na roboty budowlane (w tym przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie) i realizację inwestycji (w szczególności wielobranżowe projekty budowlane i wielobranżowe projekty wykonawcze, specyfikacje techniczną wykonania i odbioru robót), przy czym:
5.3.1.1. Przez Dokumentację Projektową należy rozumieć Projekt budowlany, Projekty wykonawcze, Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, Przedmiar robót, Kosztorys inwestorski oraz Zbiorcze zestawienie kosztów,
5.3.1.2. Przez Projekt budowlany należy rozumieć Projekt budowlany wykonany zgodnie z przepisami Prawa budowlanego oraz rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (t.j. Dz.U. 2022 r., poz. 1679 z późn. zm.) oraz wymaganiami Umowy,
5.3.1.3. Przez Projekt wykonawczy należy rozumieć opracowanie wykonane zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454) określającymi zakres i formę projektu wykonawczego oraz wymaganiami Umowy,
5.3.1.4. Przez Specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych należy rozumieć opracowanie wykonane zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454) określającymi zakres i formę specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz wymaganiami Umowy,
5.3.1.5. Przez Przedmiar robót należy rozumieć opracowanie wykonane zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U. 2021 poz. 2454) określającymi zakres i formę przedmiaru oraz wymaganiami niniejszej Umowy,
5.3.1.6. Przez Kosztorys inwestorski należy rozumieć opracowanie wykonane zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458) oraz wymaganiami Umowy,
5.3.1.7. Przez Zbiorcze Zestawienie Kosztów należy rozumieć opracowanie zawierające zestawienie planowanych kosztów robót budowlanych wynikających z opracowanej Dokumentacji projektowej.
5.3.2. Wykonanie audytu energetycznego oraz analizę i weryfikację zapotrzebowania zamówionej mocy energetycznej zgodnie z audytem efektywności energetycznej budynku oraz zmianami wynikającymi z opracowanej Dokumentacji Projektowej,
5.3.3. Wykonanie wielobranżowej inwentaryzacji do celów projektowych w zakresie niezbędnym do prawidłowej analizy stanu istniejącego i wykonania przedmiotu zamówienia,
5.3.4. Inwentaryzację przyrodniczo ornitologiczną w zakresie występowania chronionych gatunków ptaków np. jeżyka z ewentualnymi zaleceniami,
5.3.5. Inwentaryzację zieleni kolidującej z inwestycją,
5.3.6. Instalację odgromową wraz z uziemieniem.
5.3.7. Projektant zobowiązany będzie do przygotowywania odpowiedzi na pytania zadane przez potencjalnych wykonawców, udzielania wyjaśnień dotyczących przedmiotu zamówienia oraz dokonywania jego ewentualnych modyfikacji (poprawek i uzupełnień), których konieczność wprowadzenia wynikać będzie z zadawanych pytań, a także wniesionych odwołań w terminie nie przekraczającym 3 dni roboczych od przekazania przez Zamawiającego pytań, chyba że niezbędne będzie szybsze udzielenie odpowiedzi, co Zamawiający wskaże Projektantowi.
5.3.8. Pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji przedsięwzięcia prowadzenia robót budowlanych obejmującego czynności w zakresie wymaganym przez przepisy Prawa budowlanego jak również polegających na:
a) opiniowaniu i uzgadnianiu dokumentacji wykonawcy robót budowlanych w zakresie związanym z dokumentacją projektową,
b) wyjaśnianiu wątpliwości wykonawcy robót budowlanych dotyczących dokumentacji projektowej – zarówno na etapie postępowania o wyłonienie wykonawcy, jak i w trakcie realizacji umowy,
c) sporządzania dodatkowych rysunków, jeżeli dokumentacja projektowa w niedostatecznym stopniu wyjaśnia rozwiązania techniczne,
d) oceny zgodności wykonanych robót budowlanych z dokumentacją projektową, uzgodnieniami projektanta,
e) wsparciu Zamawiającego w ocenie technicznej wystąpienia okoliczności związanych z koniecznością wykonania robót budowlanych dodatkowych, zamiennych, uzupełniających,
f) bieżące doradztwo wykonawcy w sprawach związanych z realizacją robót budowlanych,
g) pobytu na budowie oraz w innym miejscach związanych z prawidłowym pełnieniem nadzoru autorskiego,
h) udział w odbiorach robót budowlanych.

5.4. Sposób wykonania zamówienia
5.4.1. Wykonawca obowiązany jest do pozyskania decyzji Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz decyzji o pozwoleniu na budowę.
5.4.2. Wykonawca obowiązany jest do współpracy i uzgadniania stosowanych rozwiązań przy opracowaniu szczegółowych standardów dotyczących architektury, konstrukcji, instalacji, technologii, materiałów budowlanych, wykończenia i wyposażenia z Zamawiającym oraz przedstawicielami placówek oświatowych.
5.4.3. Wymagania dotyczące formy opracowania Dokumentacji Projektowej. Wykonawca przekaże Zamawiającemu Dokumentację Projektową :
a) w wersji elektronicznej – zapis na nośniku elektronicznym nie kodowanym oraz przekazanie Zamawiającemu 2 egzemplarzach dokumentacji w następującej formie:
(a.1) wygenerowane pliki w formie *.doc, *.xls, *.pdf, *.dwg itp., w postaci skompresowanych plików *.zip. W nazwach folderów i plików nie należy stosować polskich znaków.
(a.2) pliki będące skanem dokumentacji zawierającym podpisy uprawnionych osób, w których pojemność pojedynczego pliku w formacie PDF nie przekracza 8 MB.
W nazwach folderów i plików nie należy stosować polskich znaków.
b) w wersji papierowej:
(b.1) wielobranżowy Projekt budowlany w ilości 5 egzemplarzy. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę Wykonawca przekaże 3 komplety dokumentacji do Zamawiającego,
(b.2) wielobranżowy Projekt wykonawczy obiektu oraz inne dokumentacje konieczne dla realizacji inwestycji w ilości 3 egzemplarzy. Wykonawca przekaże 3 komplety dokumentacji do Zamawiającego,
(b.3) wszelkie pozyskane przez Wykonawcę opracowania, ekspertyzy, dokumenty, mapy itp. Wykonawca przekaże Zamawiającemu w 3 egzemplarzach. W przypadku niemożności złożenia do Zamawiającego oryginałów, Wykonawca winien sporządzić kolorową kopię, a następnie potwierdzić ją za zgodność z oryginałem przez umocowaną osobę.
(b.4)Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR) w ilości 2 egzemplarzy,
(b.5) Kosztorysy inwestorskie w ilości 2 egzemplarzy,
(b.6) Przedmiary robót budowlanych w ilości 2 egzemplarzy.
c) Do Dokumentacji Projektowej należy dołączyć oświadczenie o:
(c.1) wykonaniu dokumentacji w stanie kompletnym, niezbędnym do realizacji celu, któremu ma służyć,
(c.2) zgodności dokumentacji z Umową, obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej i normami.

Z POWODU BRAKU MIEJSCA W OKIENKU ZAMAWIAJĄCY INFORMUJE, ŻE SZCZEGÓŁOWE WYMAGANIA, SPOSÓB WYKONANIA, ZAKRES RZECZOWY, ZAKRES PRAC PROJEKTOWYCH WYKONANIA NINIEJSZEGO ZADANIA ZOSTAŁ OPISANY W PKT. 5 SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

232470 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

233700 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

232470 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SOLARSYSTEM s.c. Łapka M, Olesek W, Skorut-Nawara E.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

120437965

7.3.3)Ulica

Juliusza Słowackiego 42

7.3.4)Miejscowość

Myślenice

7.3.5)Kod pocztowy

32-400

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-12-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

232470 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

48 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Żagański prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żagań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 232 470 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SOLARSYSTEM s.c. Łapka M, Olesek W, Skorut-Nawara E. (Myślenice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.