Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
74 950 zł
Umowa zawarta
29 listopada 2023
Okres realizacji
190 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 74 950 zł – 228 778 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego na modernizację budynku Urzędu Stanu Cywilnego w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim”

Zamawiający Gmina Ostrowiec Świętokrzyski (Ostrowiec Świętokrzyski, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego na modernizację budynku Urzędu Stanu…”, wybierając ofertę wykonawcy AG5 Dariusz Głosek. Wartość umowy: 74 950 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
74 950 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    08 grudnia 2023

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AG5 Dariusz Głosek (Ostrołęka), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 74 950,00 zł (umowę zawarto 29 listopada 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 74 950,00 zł do 228 777,54 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 190 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009834

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana Głogowskiego 3/5

1.5.2.)Miejscowość

Ostrowiec Świętokrzyski

1.5.3.)Kod pocztowy

27-400

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@Um.ostrowiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.um.ostrowiec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3a3cca04-6995-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego na modernizację budynku Urzędu Stanu Cywilnego w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a3cca04-6995-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00541358

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-12-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00057281/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.11 Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00447685

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Or.271.27.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

130000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dwóch koncepcji i na podstawie uzgodnienia oraz akceptacji jednej z nich wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego zwanego dalej PFU dla projektu „Modernizacja budynku Urzędu Stanu Cywilnego”. Zadanie obejmuje opracowanie dwóch koncepcji i PFU dla budynku przy ul. Siennieńskiej 47 w Ostrowcu Świętokrzyskim – siedziba Urzędu Stanu Cywilnego (USC) o zasięgu terytorialnym: Gmina Ostrowiec Świętokrzyski i Gmina Bodzechów. Budynek zlokalizowany jest na działce nr 36 (obr. 36, ark. 2) będącej własnością Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Budynek wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków. Urząd Stanu Cywilnego nie jest objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. W związku z powyższym wymaga uzyskania decyzji o lokalizacji celu publicznego. Obiekt znajduje się w obszarze ochrony konserwatorskiej. Budynek wybudowany ok. 1915 r., parterowy z poddaszem użytkowym z dachem wielospadowym pokrytym blachą. Budynek wymaga przebudowy, rozbudowy oraz nadbudowy z uwagi na jego stan techniczny i potrzeby wynikające z obsługi interesantów oraz wymagania co do archiwum i przetrzymywania w nim dokumentów ewidencji ludności. Konieczna jest wymiana dachu. Z uwagi na panującą wilgoć w piwnicy konieczne jest wykonanie izolacji fundamentów oraz osuszenie ścian. We wszystkich pomieszczeniach należy uzupełnić tynki i wykonać malowanie ścian i sufitów z uzupełnieniem elementów zdobiących oraz wymienić posadzki. W celu dostosowania budynku do obowiązujących warunków technicznych należy wymienić stolarkę okienną i drzwiową. Wykonać obliczenia, badania termoizolacji ścian w celu stwierdzenia potrzeby docieplenia ścian, podłóg, dachu z uwzględnieniem warunków konserwatorskich. Planowana jest rozbudowa budynku od strony zachodniej. W nowej części należy zaprojektować salę ślubów, salę toastów oraz wiatrołap.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

74950,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

228777,54 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

74950,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AG5 Dariusz Głosek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

142391571

7.3.3)Ulica

Władysława Reymonta 5/11

7.3.4)Miejscowość

Ostrołęka

7.3.5)Kod pocztowy

07-400

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-11-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

74950,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

190 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
199 560 zł
Próbka: 116 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
98 763 zł340 400 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 637 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
98 763 zł
Mediana
199 560 zł
Górny kwartyl
340 400 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrowiec Świętokrzyski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 74 950 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AG5 Dariusz Głosek (Ostrołęka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.