Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

ZOPO.2610.1.2023 - Termomodernizacja Przedszkola nr 6 w Tarnowskich Górach przy ul. Bema 1

Zamawiający Przedszkole nr 6 (Tarnowskie Góry, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „ZOPO.2610.1.2023 - Termomodernizacja Przedszkola nr 6 w Tarnowskich Górach przy ul. Bema 1”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Przedszkole nr 6Tarnowskie Góry, Śląskie (powiat Tarnogórski →)opublikowano 5 grudnia 2023
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

PRZEDSZKOLE NR 6

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271509802

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Gen. Józefa Bema 1

1.4.2.)Miejscowość

Tarnowskie Góry

1.4.3.)Kod pocztowy

42-600

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przedszkole6tg@interia.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

przedszkole6tg.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0a8f8300-adfa-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.3.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00531237

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2023-12-05

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00102273

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ZOPO.2610.1.2023 - Termomodernizacja Przedszkola nr 6 w Tarnowskich Górach przy ul. Bema 1

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana w zakresie termomodernizacji budynku Przedszkola nr 6 w Tarnowskich Górach obejmująca branże konstrukcyjno-budowlane, elektryczne oraz sanitarne. Roboty budowlane będą realizowane na podstawieni decyzji pozwolenia na budowę nr 2684/21 z dnia 29.12.2021 r. Budynek Przedszkola nr 6 jest budynkiem niskim o dwóch kondygnacjach nadziemnych, w całości podpiwniczony. Zbudowany jako budynek wolnostojący, na planie prostokąta o wym. 46,17 m x 12,65 m, o wys. ok. 8,12 m. Budynek wyposażony w dwie klatki schodowe wewnętrzne, żelbetowe, otwarte oraz jedną dodatkowe schody z parteru do piwnicy. Budynek wzniesiono w technologii tradycyjnej - murowej.
Prace budowlane są kontynuacją robót rozpoczętych w 2022 roku.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2023-04-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

5 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Polterm Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

367713885

4.3.3.)Ulica

ul. Proletariacka 6,

4.3.4.)Miejscowość

Tarnowskie Góry

4.3.5.)Kod pocztowy

42-609

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

1093288,21 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2023/BZP 00170744/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2023-11-30

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wykonawca wykona roboty dodatkowe i zamienne w stosunku do robót objętych zamówieniem podstawowym, które to roboty są niezbędne do jego prawidłowego wykonania oraz roboty dodatkowe, które są niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, a które nie zostały uwzględnione w zamówieniu podstawowym.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Konieczność wykonania robót dodatkowych i zamiennych, które są niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, a które nie zostały uwzględnione w zamówieniu podstawowym

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

12127,50

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2023/BZP 00359556/01

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Zmianie uległ również termin wykonania przedmiotu umowy na dzień 08.12.2023 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedszkole nr 6 prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarnowskie Góry.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.