Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
761 705 zł
Umowa zawarta
14 listopada 2023
Okres realizacji
od 1 stycznia 2024 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Bieżąca eksploatacja i konserwacja oświetlenia ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych zlokalizowanych na terenie Gminy Suszec

Zamawiający Gmina Suszec (Suszec, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżąca eksploatacja i konserwacja oświetlenia ulic, placów, skwerów, otwartych parków i…”, wybierając ofertę wykonawcy TAURON NOWE TECHNOLOGIE SPÓŁKA AKCYJNA. Wartość umowy: 761 705 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina SuszecSuszec, Śląskie (powiat Pszczyński →)opublikowano 24 listopada 2023
Wartość umowy
761 705 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    25 października 2023

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    24 listopada 2023

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TAURON NOWE TECHNOLOGIE SPÓŁKA AKCYJNA (WROCŁAW).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 761 704,56 zł (umowę zawarto 14 listopada 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SUSZEC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258345

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lipowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Suszec

1.5.3.)Kod pocztowy

43-267

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@suszec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.suszec.iap.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bieżąca eksploatacja i konserwacja oświetlenia ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych zlokalizowanych na terenie Gminy Suszec

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1aeb661e-731b-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00512333

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-11-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00065295/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Bieżąca eksploatacja i konserwacja oświetlenia ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych zlokalizowanych na terenie Gminy Suszec

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00461202

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Przeważająca część oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Suszec jest zamontowana na sieciach niskiego napięcia, których właścicielem jest TAURON Nowe Technologie S.A. Właściciel sieci odmówił Gminie możliwości podpisania umowy na realizację usług objętych przedmiotem zamówienia z innym podmiotem, wskazując, że: „TAURON Nowe Technologie S.A jest prawnym właścicielem urządzeń oświetlenia drogowego i zgodnie z art. 140 Kodeksu Cywilnego „(…) Zgodnie z prawem Spółka może jako jedyny podmiot prowadzić eksploatację swojego majątku w ramach zawartych umów z zarządcą terenu. (…) Obwody oświetlenia należące do TAURON Nowe Technologie S.A. są powiązane z urządzeniami należącymi do Gminy lub wybudowane są na wspólnych konstrukcjach wsporczych z siecią niskiego napięcia, tablice sterownicze oświetlenia zabudowane są w pomieszczeniach ruchu elektrycznego lub w przestrzeniach zewnętrznych zamykanych w sposób dostępny wyłącznie dla upoważnionych pracowników Spółki.”

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPU.271.2.1.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

650810,88 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Bieżąca eksploatacja i konserwacja oświetlenia ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych zlokalizowanych na terenie Gminy Suszec, w zakresie określonym w art. 18 ust. 1 pkt. 3 ustawy Prawo energetyczne. Ilość punktów świetlnych na terenie Gminy Suszec na dzień wszczęcia postępowania: 1128 szt. Zmiana ilości punktów świetlnych w trakcie realizacji zamówienia nie zmienia warunków przedmiotowego postępowania. Termin realizacji od 01.01.2024 r. do 31.12.2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

761704,56 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

761704,56 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

761704,56 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TAURON NOWE TECHNOLOGIE SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8991076556

7.3.3)Ulica

PLAC POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH

7.3.4)Miejscowość

WROCŁAW

7.3.5)Kod pocztowy

53-314

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

czynności opisane w pgf. 2 umowy

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-11-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

761704,56 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50232100-1Usługi w zakresie konserwacji oświe…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →