Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Roboty budowlane w budynkach Izby Administracji Skarbowej w Łodzi obejmujące remont pokoi biurowych, komunikacji, węzłów sanitarnych pomieszczeń socjalnych, malowanie pomieszczeń wewnętrznych.

Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Łodzi (Łódź, Łódzkie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Roboty budowlane w budynkach Izby Administracji Skarbowej w Łodzi obejmujące remont pokoi…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Izba Administracji Skarbowej w ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 24 listopada 2023
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001022890

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Al. Kościuszki 83

1.4.2.)Miejscowość

Łódź

1.4.3.)Kod pocztowy

90-436

1.4.4.)Województwo

łódzkie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.4.7.)Numer telefonu

42 25 47 000

1.4.8.)Numer faksu

42 25 47 101

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.ias.lodz@mf.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lodzkie.kas.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-33a8ed2f-df5b-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.3.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00512239

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2023-11-24

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00191099

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Roboty budowlane w budynkach Izby Administracji Skarbowej w Łodzi obejmujące remont pokoi biurowych, komunikacji, węzłów sanitarnych pomieszczeń socjalnych, malowanie pomieszczeń wewnętrznych.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Roboty budowlane polegające na remoncie pokoi biurowych, ciągów komunikacyjnych, węzłów sanitarnych i pomieszczeń socjalnych w budynku Urzędu Skarbowego w Głownie, przy ul. Norblina.

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2023-06-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

150 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

K&W Construction Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5993211531

4.3.3.)Ulica

Grójecka 9

4.3.4.)Miejscowość

Badowo-Mściska

4.3.5.)Kod pocztowy

96-320

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

267213,82 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2023/BZP 00268531/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2023-11-23

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zmiany umowy dokonuje się na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605) na mocy którego zmiana jest możliwa ponieważ dotyczy realizacji, przez dotychczasowego wykonawcę, dodatkowych robót budowlanych, których nie uwzględniono w zamówieniu podstawowym.
Zmiana umowy związana jest z wykonaniem, niemożliwych do przewidzenia na etapie planowania postępowania, dodatkowych robót, których wykonanie jest niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotowego zamówienia. Z faktu niniejszego wynika konieczność zawarcia aneksu i zwiększenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zwiększenie wynagrodzenia należnego Wykonawcy określonego w umowie oraz zmiany terminu realizacji umowy zgodnie z zakresem robót.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

44612,73

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.