ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Ubezpieczenie mienia Powiatu Zielonogórskiego i jednostek organizacyjnych

Zamawiający Powiat Zielonogórski (Zielona Góra, Lubuskie) prowadził postępowanie „Ubezpieczenie mienia Powiatu Zielonogórskiego i jednostek organizacyjnych”. Termin składania ofert minął 14 grudnia 2023, 08:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat ZielonogórskiZielona Góra, Lubuskieopublikowano 23 listopada 2023
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 509 123 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
14 grudnia 2023, 08:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,1 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena90%Klauzule fakultatywne10%

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 90%, Klauzule fakultatywne 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Ubezpieczenie mienia Powiatu Zielonogórskiego i jednostek organizacyjnych.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT ZIELONOGÓRSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770149

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Podgórna 5

1.5.2.)Miejscowość

Zielona Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

65-057

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@powiat-zielonogorski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.powiat-zielonogorski.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ubezpieczenie mienia Powiatu Zielonogórskiego i jednostek organizacyjnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-822b3a0b-89de-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00508789

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-11-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00062743/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Ubezpieczenie mienia Powiatu Zielonogórskiego i jednostek organizacyjnych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-822b3a0b-89de-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-822b3a0b-89de-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy e-Zamówienia lub poczty elektronicznej (zamowienia@powiat-zielonogorski.pl), z zastrzeżeniem, że oferta musi być przekazana wyłącznie za pomocą Platformy e-Zamówienia.
2. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania ( link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia) : https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-822b3a0b-89de-11ee-9fb5-3edbb70f45bd
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz Informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy.”
4. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”)
5. Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia:
ocds-148610-822b3a0b-89de-11ee-9fb5-3edbb70f45bd
6. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
7. Wszelkie zawiadomienia , oświadczenia, wnioski oraz informacje, Zamawiający oraz Wykonawcy przekazują powołując się na numer postępowania tj. OR.273.33.2023
8. Komunikacja w postępowaniu z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” ( „Formularze do komunikacji”) lub poczty elektronicznej: zamowienia@powiat-zielonogorski.pl Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” lub poczty elektronicznej odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
9. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub cyfrowe odwzorowanie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. Zamawiający dopuszcza również możliwość składania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub cyfrowe odwzorowanie dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej: zamowienia@powiat-zielonogorski.pl Sposób sporządzania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub cyfrowe odwzorowanie dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania In przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie ( Dz.U. z 2020 r. poz. 2452 ze zm.) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. z 2020 poz. 2415).
10. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia.
11. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji: służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
12. Wszystkie wysyłane i odebrane w postępowaniu prze Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”
13. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB ( wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza)
Z uwagi na brak miejsca dalsza część w SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27.4.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego Przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U. UE L
119 z 4.5.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Starosta Zielonogórski, ul.
Podgórna 5, 65-057 Zielona Góra, dane kontaktowe: tel. 68 452 75 75, fax. 68 452 75 00, e-mail: sekretariat@powiatzielonogorski.
pl
2. Kontakt do inspektora ochrony danych osobowych: Jolanta Ratajczak,
adres e-mail: iod@powiat-zielonogorski.pl , tel: 68 452 75 11
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem pn.
„Ubezpieczenie mienia Powiatu Zielonogórskiego i jednostek organizacyjnych.”
4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania
w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 PZP i osoby lub podmioty którym powierzono przetwarzanie danych w związku z prowadzeniem
postępowania o zamówienia publiczne.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy.
6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje
niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art.
22 RODO.
8. Posiada Pani/Pan: − na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; − na podstawie
art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych; − na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych Z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Nie przysługuje Pani/Panu: − w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do
usunięcia danych osobowych; − prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; − na podstawie art. 21
RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych
osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

OR.273.33.2023

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ I Ubezpieczenie mienia (CPV: 66515000-3, 66516000-0, 66512100-3 ):
- ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, w tym ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku oraz
ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia,
- ubezpieczenie sprzętu elektronicznego,
- ubezpieczenie maszyn od wszystkich ryzyk,
- ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (ogólnej + rozszerzenia),
- ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków,

4.2.6.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2024-01-15 do 2027-01-14

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający
przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt.7) pzp w wartości:
a) 10% zamówienia podstawowego dla części I;
b) 10% zamówienia podstawowego dla części II.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze oferty Zamawiający będzie posługiwać się niżej wymienionymi kryteriami:
1) cena- waga 90%
2) klauzule fakultatywne- waga 10%
Cena oferty:
Jako kryterium „Cena” Zamawiający przyjmuje cenę za wykonanie zamówienia, podaną w formularzu oferty.
Wartość punktowa zostanie obliczona wg wzoru:
Pc= Cn/Co*Wc*100
gdzie:
Cn - najniższa cena,
Co - cena rozpatrywanej oferty,
Wc - Waga kryterium „Cena” (90%) w postaci ułamka dziesiętnego (0,9),
Pc - liczba punktów uzyskanych przez rozpatrywaną ofertę za kryterium ”Cena”
2.2. Klauzule fakultatywne
Jako kryterium „klauzule fakultatywne” Zamawiający oceni wartość merytoryczną oferty. Oferty zostaną uszeregowane w kolejności
od
oferty o najkorzystniejszych warunkach ochrony ubezpieczeniowej do oferty o najmniej korzystnych warunkach ochrony
ubezpieczeniowej, w oparciu o liczbę punktów uzyskanych za zaakceptowanie w ofercie poszczególnych klauzul fakultatywnych
(spis
klauzul znajduje się w Rozdziale XVI SWZ)
Treść powyższych klauzul znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.
Wartość punktowa zostanie obliczona wg wzoru:
Pz= Zo/Zm*Wz*100
Gdzie:
Pz - liczba punktów uzyskanych przez rozpatrywaną ofertę za kryterium „klauzule fakultatywne”;
Zo - łączna liczba punktów uzyskanych przez ocenianą ofertę za wartość merytoryczną oferty (w oparciu o liczbę punktów
uzyskanych
za zaakceptowanie poszczególnych klauzul/postanowień/definicji fakultatywnych);
Zm - maksymalna możliwa do uzyskania liczba punktów za wartość merytoryczną ochrony (w oparciu o liczbę punktów za
zaakceptowanie poszczególnych klauzul/postanowień/definicji fakultatywnych);
Wz - waga kryterium " klauzule fakultatywne" (10%) w postaci ułamka dziesiętnego (0,1).
Ofertą najkorzystniejszą, będzie oferta Wykonawcy, którego oferta uzyska największą liczbę punktów.
P = Pc+Pz
gdzie:
P – Liczba punktów oferty
Pc - liczba punktów uzyskanych za kryterium ”Cena”
Pz - liczba punktów uzyskanych za kryterium ”Klauzule fakultatywne”
Zamawiający wybierze ofertę nie podlegającą odrzuceniu, która uzyska największą liczbę punktów za powyższe kryteria.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Klauzule fakultatywne

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ II (CPV: 66515000-3, 66516100-1, 66514110-0):
- ubezpieczenie komunikacyjne (OC, AC, NW, ASS).

4.2.6.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2024-01-15 do 2027-01-14

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający
przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt.7) pzp w wartości:
a) 10% zamówienia podstawowego dla części I;
b) 10% zamówienia podstawowego dla części II.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Przy wyborze oferty Zamawiający będzie posługiwać się niżej wymienionymi kryteriami:
1) cena- waga 90%
2) klauzule fakultatywne- waga 10%
Cena oferty:
Jako kryterium „Cena” Zamawiający przyjmuje cenę za wykonanie zamówienia, podaną w formularzu oferty.
Wartość punktowa zostanie obliczona wg wzoru:
Pc= Cn/Co*Wc*100
gdzie:
Cn - najniższa cena,
Co - cena rozpatrywanej oferty,
Wc - Waga kryterium „Cena” (90%) w postaci ułamka dziesiętnego (0,9),
Pc - liczba punktów uzyskanych przez rozpatrywaną ofertę za kryterium ”Cena”
2.2. Klauzule fakultatywne
Jako kryterium „klauzule fakultatywne” Zamawiający oceni wartość merytoryczną oferty. Oferty zostaną uszeregowane w kolejności
od
oferty o najkorzystniejszych warunkach ochrony ubezpieczeniowej do oferty o najmniej korzystnych warunkach ochrony
ubezpieczeniowej, w oparciu o liczbę punktów uzyskanych za zaakceptowanie w ofercie poszczególnych klauzul fakultatywnych
(spis
klauzul znajduje się w Rozdziale XVI SWZ)
Treść powyższych klauzul znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej SWZ.
Wartość punktowa zostanie obliczona wg wzoru:
Pz= Zo/Zm*Wz*100
Gdzie:
Pz - liczba punktów uzyskanych przez rozpatrywaną ofertę za kryterium „klauzule fakultatywne”;
Zo - łączna liczba punktów uzyskanych przez ocenianą ofertę za wartość merytoryczną oferty (w oparciu o liczbę punktów
uzyskanych
za zaakceptowanie poszczególnych klauzul/postanowień/definicji fakultatywnych);
Zm - maksymalna możliwa do uzyskania liczba punktów za wartość merytoryczną ochrony (w oparciu o liczbę punktów za
zaakceptowanie poszczególnych klauzul/postanowień/definicji fakultatywnych);
Wz - waga kryterium " klauzule fakultatywne" (10%) w postaci ułamka dziesiętnego (0,1).
Ofertą najkorzystniejszą, będzie oferta Wykonawcy, którego oferta uzyska największą liczbę punktów.
P = Pc+Pz
gdzie:
P – Liczba punktów oferty
Pc - liczba punktów uzyskanych za kryterium ”Cena”
Pz - liczba punktów uzyskanych za kryterium ”Klauzule fakultatywne”
Zamawiający wybierze ofertę nie podlegającą odrzuceniu, która uzyska największą liczbę punktów za powyższe kryteria.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Klauzule fakultatywne

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunkiem udziału w niniejszym postępowaniu jest posiadanie przez Wykonawcę zezwolenia właściwego organu na
prowadzenie działalności ubezpieczeniowej na terenie RP w myśl ustawy z dnia 11.09.2015 roku o działalności
ubezpieczeniowej, co najmniej w zakresie ryzyk objętych przedmiotem zamówienia. Wzór oświadczenia o spełnieniu
warunków udziału w postępowaniu stanowi Załącznik nr 3b do SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie wykonawcy,
wz
akresie art. 108 ust 1 pkt 5 ustawy pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w
rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2020 r. poz. 1076 ze zm) z innym
wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo
oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi
przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy
należącego do tej samej grupy kapitałowej;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu- wzór oświadczenia o spełnieniu warunków udziału stanowi Załącznik
nr 3b do SWZ.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Kompletna Oferta powinna zawierać:
- Załącznik nr 2 do SWZ- formularz ofertowy
7. Do oferty należy dołączyć:
7.1. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
7.2. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
7.3. Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania - wzór oświadczenia o niepodleganiu
wykluczeniu
stanowi Załącznik nr 3a do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o
niepoleganiu wykluczeniu składa każdy z Wykonawców.;
7.4. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu- wzór oświadczenia o spełnieniu warunków udziału
stanowi
Załącznik nr 3b do SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku zgodnie z art. 58 ust 2 PZP
Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o braku podstaw
wykluczenia z
postępowania składa każdy z wykonawców. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z
postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy został opisany w zał. nr 4a i 4b do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2023-12-01 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma e-Zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2023-12-01 08:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2023-12-30

Sekcja 9

Pozostałe informacje

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy
o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie
bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1497 z późn. zm.)

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
509 123 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 024 zł1 017 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
814 476 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 024 zł
Mediana
509 123 zł
Górny kwartyl
1 017 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 14.12.2023, 08:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Zielonogórski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zielona Góra.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.