Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 799 027 zł
Umowa zawarta
15 listopada 2023
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa ścieżki rowerowej w miejscowości Elgiszewo - etap I”

Zamawiający Gmina Ciechocin (Ciechocin, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ścieżki rowerowej w miejscowości Elgiszewo - etap I”, wybierając ofertę wykonawcy ROADBUD GP sp. z o. o. Wartość umowy: 2 799 027 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina CiechocinCiechocin, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 22 listopada 2023
Wartość umowy
2 799 027 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ROADBUD GP sp. z o. o (Golub - Dobrzyń), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 799 027,36 zł (umowę zawarto 15 listopada 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ciechocin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118572

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ciechocin 172

1.5.2.)Miejscowość

Ciechocin

1.5.3.)Kod pocztowy

87-408

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.5.7.)Numer telefonu

5666837751

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ciechocin@ciechocin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ciechocin.bip.net.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/ciechocin

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa ścieżki rowerowej w miejscowości Elgiszewo - etap I”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a90fd880-5850-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00505334

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-11-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00025390/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa ścieżki rowerowej w miejscowości Elgiszewo - etap I

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00407011

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KIR.271.1.10.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2275632,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem inwestycji jest Budowa ścieżki rowerowej w miejscowości Elgiszewo - etap I w formule zaprojektuj i wybuduj.
2. Projektowanym w ramach niniejszego opracowania zadaniem inwestycyjnym jest budowa ścieżki rowerowej w m. Elgiszewo – etap I. Zadanie to realizowane jest przez Gminę Ciechocin na podstawie porozumienia nr ID-III.041.92.2022 z dnia 5 grudnia 2022 roku o współpracy i współdziałaniu przy realizacji zadania własnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zamawiającym dla projektowanego zadania jest Gmina Ciechocin a Inwestorem jest Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego reprezentowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
3. Na każdym etapie należy uzgadniać wszystkie rozwiązania ( m in. Koncepcje, linie rozgraniczenia, projekt budowlany, wykonawczy itd.) z Inwestorem oraz należy wykonać budowę drogi dla rowerów zgodnie z Wytycznymi technicznymi do projektowani Zarządu Dróg Wojewódzkich.
4. Projektowanym w ramach niniejszego opracowania zadaniem inwestycyjnym jest budowa ścieżki rowerowej w m.Elgiszewo – etap I. Zadanie to realizowane jest przez Gminę Ciechocin na podstawie porozumienia nr ID-III.041.92.2022 z dnia 5 grudnia 2022 roku o współpracy i współdziałaniu przy realizacji zadania własnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zamawiającym dla projektowanego zadania jest Gmina Ciechocin a Inwestorem jest działający w imieniu Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. Początek ścieżki zlokalizowany jest w km 7+910 drogi wojewódzkiej nr 569 Golub-Dobrzyń – Dobrzejewice, koniec zlokalizowany jest w km 10+499 tej drogi. Na całym odcinku projektuje się przebieg ścieżki po stronie prawej drogi. Początek projektowanego odcinka ścieżki zlokalizowany jest na wysokości wejścia/wjazdu na plaże nad Jez. Okonin. Na swoim przebiegu krzyżuje się ona z drogą gminną nr 110401C Granica Gminy (Kępa) – Okonin, z drogą powiatową nr 2108C Kowalewo Pomorskie – Okonin. Koniec projektowanego odcinka drogi zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z drogą gminną nr 110402C Elgiszewo – Gierszówka – Granica Gminy (Gajewo). W stanie istniejącym w granicach pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 569 zlokalizowane są jezdnia o nawierzchni bitumicznej szerokości 4,9 – 6,5m, obustronne pobocza o nawierzchni gruntowej zmiennej szerokości. Lokalnie przy granicy pasa drogowego zlokalizowane są rowy przydrożne. Odprowadzanie wód opadowych i roztopowych z jezdni powierzchniowo do gruntu poprzez rowy przydrożne oraz poprzez teren przyległy do jezdni. W granicach pasa drogowego zlokalizowane są istniejące zjazdy obsługujące nieruchomości przyległe do pasa drogowego. Większość z nich nie posiada nawierzchni twardej. Szerokość zjazdów zmienna. Na całym objętym opracowaniem odcinku, droga nie posiada oświetlenia drogowego. W granicach pasa drogowego zlokalizowane jest zadrzewienie i zakrzaczenia wymagające usunięcia w części. W granicach pasa drogowego brak jest zlokalizowanych obiektów kubaturowych. Pod nawierzchnią drogi brak jest przepustów. W granicach pasa drogowego zlokalizowane są niżej wymienione sieci i urządzenia infrastruktury technicznej:
- sieć kablowa i napowietrzna elektroenergetyczna,
- sieć i przyłącza wodociągowe,
- sieci kanalizacji sanitarnej,
- napowietrzne i kablowe sieci telekomunikacyjne,
Sieci te częściowo kolidują z projektowanym zagospodarowaniem. Bezpośrednio w granicach pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 569 występują tereny leśne, nieużytki, czynne kopalnie kruszyw naturalnych, zabudowa mieszkalna siedliskowa oraz usługowa. Projektowana ścieżka położona jest na Obszarze Chronionego Krajobrazu Doliny Drwęcy.
5. Wykonawca zaprojektuje i wybuduje ścieżkę rowerową zgodnie z przepisami prawa i zasadami
wiedzy technicznej oraz odda do użytkowania wybudowany obiekt w stanie wolnym od wad i usterek. Realizacja objętego programem etapu podzielona jest na 2 odcinki. Odcinek I położony jest pomiędzy początkiem opracowania a skrzyżowaniem z drogą gminną nr 110401C, odcinek II położony jest pomiędzy skrzyżowaniem z drogą gminną nr 110401C a końcem odcinka objętego etapem I inwestycji. Na odcinku I Wykonawca zobowiązany będzie do zaprojektowania ścieżki i uzyskania stosownej decyzji zezwalającej na jej realizację. Na odcinku II Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji zamierzenia w zakresie ustalonym dla odcinka I oraz do realizacji robót w pełnym zakresie. Zamawiający dopuszcza sporządzenie projektu i uzyskanie zezwolenia dla całości zadania, jednak sporządzona dokumentacja projektowana musi zawierać wyraźny rozdział na odcinki I i II. Realizacja przedmiotowego zadania odbywała będzie się na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wydawanej w trybie przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 roku o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 162). Składa się z fazy projektowania oraz fazy realizacji i oddania do użytkowania. W fazie projektowania Zamawiający wymaga od Wykonawcy:
6. Wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” dokumentacji projektowej wraz ze skutecznym złożeniem wniosku i uzyskaniem decyzji ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności, zgłoszeniem robót, wszelkich innych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego oraz raz robót budowlanych.
7. Wykonawca zaprojektuje i wybuduje ścieżkę rowerową zgodnie z przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej oraz odda do użytkowania wybudowany obiekt w stanie wolnym od wad i usterek. Realizacja przedmiotowego zadania odbywała będzie się na podstawie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej wydawanej w trybie przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 roku o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 162). Składa się z fazy projektowania oraz fazy realizacji i oddania do użytkowania.
8. W fazie projektowania Zamawiający wymaga od Wykonawcy:
- pozyskania warunków realizacji zadania od zarządcy drogi oraz operatorów sieci infrastruktury technicznej, uzyskanie wymaganych prawem decyzji, opinii i uzgodnień umożliwiających realizację zamierzenia,
- sporządzenia kompletnego projektu budowlanego w części dotyczącej projektu zagospodarowania terenu, projektów architektoniczno-budowlanych oraz załącznika do projektu budowlanego, stanowiących załącznik do wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej,
- sporządzenia projektów podziałów nieruchomości oraz pozyskanie wszelkich innych wymaganych załączników do wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej,
- przekazania wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej wraz z kompletem wymaganych załączników zarządcy drogi – Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy,
- czynnego uczestnictwa wraz z wnioskodawcą w prowadzonych przez organy administracji architektoniczno-budowlanej każdego stopnia postępowaniach administracyjnych,
- sporządzenie projektów i uzyskanie wymaganych zatwierdzeń zmiany stałej organizacji ruchu oraz organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych.
9. Faza realizacji i oddania do użytkowania rozpoczyna się wraz z uzyskaniem przez Inwestora ostatecznej lub z nadanym rygorem natychmiastowej wykonalności decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. W fazie tej Zamawiający wymaga od Wykonawcy:
- sporządzenia projektów technicznych,
- sporządzenia i uzgodnienia z Zamawiającym i Inwestorem haromonogramu rzeczowo finansowego, głoszenia rozpoczęcia robót budowlanych,
- realizacji robót w zakresie określonym w projekcie budowlanym,
- uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zrealizowanych obiektów,
- przekazanie przyjętych do użytkowania obiektów Inwestorowi,
Oferowana przez Oferenta cena wykonania zadania winna obejmować wszystkie koszty związane z przygotowaniem i realizacją zadania.
10. Początek projektowanej ścieżki zlokalizowany jest w km 7+910 a koniec w km 10+499 drogi wojewódzkiej nr 569. Przedmiotem niniejszego zamierzenia budowlanego jest ścieżka rowerowa wraz z niezbędną infrastrukturą (odwodnienie) o nawierzchni bitumicznej wykonanej z betonu asfaltowego AC8S szerokości 2,5 m. Nawierzchnia ścieżki obramowana obrzeżem betonowym 8x30 cm ustawianym na ławie z betonu. Pochylenie poprzeczne nawierzchni ścieżki 2,0%. Długość liniowa ścieżki wynosi 2,610 km. Prędkość projektowa 30 km/h. Projektowana ścieżka swoim zakresem winna obejmować przebudowę istniejących zjazdów i dojść do nieruchomości przyległych do pasa drogowego oraz dostęp do przystanku komunikacji zbiorowej w m. Elgiszewo.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2799027,36 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2799027,36 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ROADBUD GP sp. z o. o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5030082637

7.3.3)Ulica

Sokołowo ul. Chabrowa 40

7.3.4)Miejscowość

Golub - Dobrzyń

7.3.5)Kod pocztowy

87-400

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

ułożenie warstwy bitumicznej

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-11-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2799027,36 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ciechocin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ciechocin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 799 027 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ROADBUD GP sp. z o. o (Golub - Dobrzyń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.