Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Wykonanie oznakowania poziomego na drogach gminnych w Świdnicy w 2023 r.

Zamawiający Gmina Miasto Świdnica (Świdnica, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie oznakowania poziomego na drogach gminnych w Świdnicy w 2023 r”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Miasto ŚwidnicaŚwidnica, Dolnośląskie (powiat Świdnicki →)opublikowano 22 listopada 2023
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 635 266 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Świdnica

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000579589

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Armii Krajowej 49

1.4.2.)Miejscowość

Świdnica

1.4.3.)Kod pocztowy

58-100

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.4.7.)Numer telefonu

+48 74 856 28 00

1.4.8.)Numer faksu

+48 74 856 87 21

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@um.swidnica.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.um.swidnica.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fd458f63-c25b-11ed-8261-62cbbe4d0ca4

2.2.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00503386

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2023-11-22

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00134863

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Wykonanie oznakowania poziomego na drogach gminnych w Świdnicy w 2023 r.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1 PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. „Wykonanie oznakowania poziomego na drogach gminnych w Świdnicy w 2023 r.” 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) remont oznakowania poziomego, poprzez jego odnowienie – przez odnowienie oznakowania rozumie się każde następne jego wykonanie, 2) malowanie z wytyczeniem oznakowania poziomego – przez malowanie z wytyczeniem rozumie się pierwsze wykonanie oznakowania, 3) malowanie tła pod kopertami dla niepełnosprawnych i przejazdami rowerowymi 4) usuwanie nieaktualnych oznakowań poziomych. 3. Przedmiot umowy będzie realizowany w 2 etapach, w terminach określonych w rozdz. VI , ust. 1 SWZ 4. Etap 1- realizowany w okresie wiosennym będzie obejmował malowanie podstawowe dróg w mieście, natomiast w etapie 2 realizowane będą roboty poprawkowe, ewentualnie zaniechane w okresie wiosennym, itp. 5. Kolejność i lokalizacja robót będzie każdorazowo wskazana przez Zamawiającego – przekazywanie dyspozycji w tym zakresie odbywać się będzie drogą e –mailową lub SMS-em. UWAGA 1! Zamawiający wymaga by przy realizacji zamówienia uczestniczyły minimum 2 zespoły robocze. Przez zespół roboczy Zamawiający rozumie ekipę dysponującą potencjałem technicznym w postaci malowarki samojezdnej lub samochodu dostawczego z zestawem narzędzi oraz kadrą osobową, złożoną z min. 2 osób, w tym:  1 osobą posiadającą uprawnienia do kierowania ruchem drogowym,  1 osobą pełniącą funkcję operatora urządzenia do aplikacji oznakowania poziomego, zdolną do realizacji przedmiotu zamówienia w różnych lokalizacjach miasta, równolegle i niezależnie. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - warunki wykonania oraz wymagania dotyczące materiałów używanych do wykonania zamówienia zawarte są w: 1) części II SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia - Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (SST) (Załącznik nr 6 do umowy), 2) wzorze umowy (Załącznik nr 9 do SWZ), UWAGA 2! Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP w sytuacji, gdyby w dokumentacji projektowej lub STWiORB, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp{ a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywane w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia na etapie badania i oceny ofert do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych.

3.9.)Główny kod CPV

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-04-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2023-09-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

MALPLAST Marcin Jasek

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

PPUH ZNAK Marcin Münnich

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

260690836

4.3.3.)Ulica

Kajetanów 150 a

4.3.4.)Miejscowość

Zagnańsk

4.3.5.)Kod pocztowy

26-050

4.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

280440,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00201787/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2023-10-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Korekty dotyczące wprowadzenia nowych miejsc parkingowych - zmiana terminu wykonania II etapu umowy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zamówienie musi zostać zrealizowane w terminie od dnia podpisania umowy do 31 października 2023 r., przy czym:
1) etap 1 - od 15 kwietnia do 31 maja 2023 r.
2) etap 2 - od 15 sierpnia do 31 października 2023 r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

279858,85 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233221-4Malowanie nawierzchi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
635 266 zł
Próbka: 855 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 435 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 300 562 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 435 zł
Mediana
635 266 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Świdnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świdnica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233221-4 (Malowanie nawierzchi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.