Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
379 858 zł
Umowa zawarta
6 listopada 2023
Okres realizacji
od 1 stycznia 2024 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 379 858 zł – 396 000 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utrzymanie osadnika piasku usytuowanego pomiędzy ul. Składową a tunelem im. Gen. A. E. Fieldorfa "Nila" w Białystok

Zamawiający Miasto Białystok (Białystok, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Utrzymanie osadnika piasku usytuowanego pomiędzy ul. Składową a tunelem im. Gen. A. E.…”, wybierając ofertę wykonawcy MPO Sp. z o.o. Wartość umowy: 379 858 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Miasto BiałystokBiałystok, Podlaskieopublikowano 16 listopada 2023
Wartość umowy
379 858 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 września 2023

    Termin ofert: 26 września 2023 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    16 listopada 2023

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MPO Sp. z o.o. (Białystok).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 379 857,60 zł (umowę zawarto 6 listopada 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 379 857,60 zł do 396 000,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Białystok

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050658640

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Słonimska 1

1.5.2.)Miejscowość

Białystok

1.5.3.)Kod pocztowy

15-950

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dgk@um.bialystok.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.bialystok.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.miastobialystok.ezamawiajacy.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utrzymanie osadnika piasku usytuowanego pomiędzy ul. Składową a tunelem im. Gen. A. E. Fieldorfa "Nila" w Białystok

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-75b1aaa6-5152-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00496374

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-11-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00035305/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Utrzymanie oraz konserwacja osadnika piasku przy ul. Składowej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00401447

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DGK-IV.271.76.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prac związanych z utrzymaniem w sposób ciągły, tj. przez całą dobę, drożności osadnika piasku usytuowanego pomiędzy ul. Składową a tunelem im. Gen. A. E. Fieldorfa „Nila”, w tym wykonywanie prac związanych z konserwacją, oczyszczaniem, usuwaniem powstałych awarii.
2.Zakres zamówienia obejmuje:
1) konserwację, oczyszczanie, usuwanie awarii, zapewnienie prawidłowego funkcjonowania osadnika piasku (piaskownika) na dł. 75 mb wraz z urządzeniami towarzyszącymi zgodnie
z Dokumentacją Techniczno-Ruchową (DTR) zgarniaczy dennych DF ZD 2,0/21,0, DTR instalacji tłocznej do przepompowywania osadów, DTR zasilacza hydraulicznego, instrukcja bezpieczeństwa i eksploatacji dla przetworników mocy dla napędów, podstawami obsługi sterownika – załącznik nr 2 do SWZ,
2) cykliczne przeglądy urządzeń,
3) uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych takich jak olej hydrauliczny, wkład filtra oleju, wymiana uszczelek, przewodów hydraulicznych oraz części podlegających bieżącemu zużyciu,
4) bieżące udrażnianie kanału na dł. 75 mb,
5) bieżące oczyszczanie krat szt. 3 na wlocie do piaskownika oraz zejścia do kraty od strony
ul. Składowej (schody),
6) wywóz i unieszkodliwianie wytworzonych podczas oczyszczania urządzeń piasku i odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami,
7) usuwanie lub wymiana zużytych elementów eksploatacyjnych piaskownika: wyłączników krańcowych, przewodów hydraulicznych, bezpieczników w szafie sterowniczej agregatu oraz szafie sterowania pompy piasku, filtrów, uzupełnianie ubytków olejów, smarów (koszt materiałów po stronie Wykonawcy),
8) oczyszczanie osadnika piasku,
9) udrażnianie wylotów oraz wykaszanie zieleni zarastającej skarpy piaskownika,
10) konserwacja i naprawy podestu do oczyszczania pompy,
11) przegląd pompy min. raz w tygodniu i sprawdzenie poziomu oleju oraz jego uzupełnienie,
12) utrzymanie oraz konserwacja i naprawy ogrodzenia wokół piaskownika,
13) utrzymanie oraz naprawy nawierzchni z polbruku,
14) prowadzenie dziennika prac serwisowych.
3.Wykonawca ma obowiązek zabezpieczenia miejsca awarii oraz przystąpienia do usunięcia skutków awarii (czas reakcji), najpóźniej w czasie 2 godz. od momentu zgłoszenia awarii.

4.5.3.)Główny kod CPV

90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

379857,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

396000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

379857,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MPO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5420201038

7.3.3)Ulica

42 Pułku Piechoty 48

7.3.4)Miejscowość

Białystok

7.3.5)Kod pocztowy

15-950

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-11-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

379857,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90000000-7Usługi odbioru ścieków, usuwania od…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 062 796 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
490 667 zł3 114 832 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 624 165 zł
Źródło próbki
CPV 90000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
490 667 zł
Mediana
1 062 796 zł
Górny kwartyl
3 114 832 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Białystok prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Białystok.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 379 858 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90000000-7 (Usługi odbioru ścieków. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MPO Sp. z o.o. (Białystok). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.