Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
19 642 zł
Umowa zawarta
13 listopada 2023
Okres realizacji
15 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 18 461 zł – 26 435 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 6,4% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Wysokość kary umownej30%Termin płatności faktury10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Doposażenie Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Gwiazdowie w ramach projektu pn. „Pomocna dłoń w Gminie Sławno

Zamawiający Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie (Sławno, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Doposażenie Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Gwiazdowie w ramach projektu pn.…”, wybierając ofertę wykonawcy F.H.U Euro-Medical Maciej Świda. Wartość umowy: 19 642 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
19 642 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 października 2023

    Termin ofert: 6 listopada 2023 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 listopada 2023

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.H.U Euro-Medical Maciej Świda (Żywiec), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 19 641,90 zł (umowę zawarto 13 listopada 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 18 461,24 zł do 26 434,96 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770528555

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gdańska 18a

1.5.2.)Miejscowość

Sławno

1.5.3.)Kod pocztowy

76-100

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

+48 59 810 03 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gopsslawno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://gops.slawno.ibip.pl/public/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c195fdf5-7240-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Doposażenie Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Gwiazdowie w ramach projektu pn. „Pomocna dłoń w Gminie Sławno

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c195fdf5-7240-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00491524

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-11-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00458033/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Doposażenie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Gwiazdowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Niniejsze zamówienie dofinansowane jest z udziałem środków Budżetu Państwa, Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś priorytetowa VII Włączenie społeczne Działanie 7.6. Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym „Pomocna dłoń w Gminie Sławno”.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00462842

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WUS.271.2.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

18821,27 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu rehabilitacyjnego w ramach projektu „Pomocna dłoń w Gminie Sławno”. 2. Wymagania ogólne

1) dostarczany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieregenerowany, kompletny, wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, sprawny technicznie; 2) udzielenie przez Wykonawcę gwarancji i zapewnienie w jej ramach serwisu gwarancyjnego i wsparcia technicznego na dostarczony Sprzęt; 3) dostarczenie przez Wykonawcę Dokumentacji dostarczonego Sprzętu; 4) o ile inaczej nie zaznaczono, wszelkie zapisy SWZ zawierające parametry techniczne należy odczytywać jako parametry minimalne. 3. Szczegółowe wymagania Zamawiającego: 1) Rotor do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych – 2 szt.: a) Urządzenie do treningu aktywnego i biernego z elektroniczną regulację poziomu oporu. b) Rotor postawiony na podłodze umożliwia wykonywanie ćwiczeń nóg, a postawiony na stole umożliwia ćwiczenie mięśni rąk. c) Urządzenie powinno być wyposażone w: wyświetlacz LCD, który pokazuje czas, ilość obrotów i ilość spalonych kalorii oraz 15 minutowy wyłącznik czasowy. d) Rotor powinien posiadać: 2 pedały (sandał), 2 uchwyty, matę antypoślizgową. e) Wymiary: 50 x 46 x 38 cm ±1cm. f) Waga ok. 9 kg ±0,5 kg. 2) Wózek toaletowy – 2 szt.: a) Chromowana stalowa konstrukcja, kolor srebrny. b) Siedzisko wykonane z PVC, kolor czarny – zdejmowane. c) Długie podłokietniki z możliwością uchylania. d) Pełne gumowe koła z wytrzymałymi stalowymi szprychami: dwa przednie koła w rozmiarze 6” i dwa tylne w rozmiarze 22” lub opcjonalnie. e) Uchylne podnóżki. f) Wyjmowany pojemnik sanitarny. g) Szerokość całkowita: max. 60 cm. h) Szerokość wewnętrzna: max. 45 cm. i) Głębokość całkowita: max. 102 cm. j) Wysokość siedziska od podłoża: do 51 cm. k) Wysokość całkowita max. 90 cm. l) Wymiar siedziska: max. 44 cm x 44 cm. m) Waga: max. 19,6 kg. n) Maksymalne obciążenie do 100 kg. 3) Kule łokciowe – 8 szt.: a) Rama aluminiowa anodowana. b) Wys. całkowita kuli: 100 cm – 131 cm. c) Możliwość regulacji wysokości. d) Wysokość rękojeści: 77 cm – 107,5 cm. e) Wys. regulacji górnej: 23 cm – 27 cm. f) Waga netto: max. 0,55 kg. g) Maks obciążenie: 120 kg. h) Wyposażona w odblaski. i) Lewostronna i prawostronna. j) Gumowa stopka. k) Okres gwarancji min. 12 miesięcy. l) Uchylna z podwójną regulacją. 4) Wózek elektryczny pokojowo – terenowy – 1 szt.: a) Szerokość siedziska: 51 cm (±1cm) b) Wysokość oparcia: 58,5 cm (±1cm) c) Maksymalna waga użytkownika – 130 kg. d) Prędkość maksymalna min. 6 km/h. e) Zasięg: min. 38 km f) Waga wózka: do 106 kg g) Pas bezpieczeństwa. h) Koła przednie typowe dla wózków terenowych i) Kółka przeciw – wywrotne. j) Podłokietniki regulowane w pionie i poziomie. k) Regulacja głębokości siedzenia. l) Regulowany kąt oparcia. m) Regulowany kąt siedzenia. n) Siedzisko wyprofilowane w sposób zabezpieczający przed wysuwaniem się z wózka. o) Tapicerka wykonana z CORDURY. p) Okres gwarancji min. 24 miesiące. 5) Pistolet do masażu – 2 szt.: a) Bateria min.2000 mAh. b) Prędkość min. 1200-3200 rpm (obrotów na minutę). c) Silnik bezszczotkowy 12 V. d) Amplituda skoku głowicy 14 mm. e) Moc min. 18-54 W. f) Ładowanie USB-C. g) Czas ładowania ok. 4 godz. h) Czas pracy ok. 2-4 godz. i) 6 wymiennych głowic – do określonych obszarów ciała. j) Wymiary 25,4 x 6,4 x 18,8 cm ±5%. 6) Podnośnik łazienkowy dla niepełnosprawnych – 1 szt.: a) Konstrukcja umożliwia łatwe i szybkie składanie do transportu bez używania jakichkolwiek narzędzi. b) Wyposażony w kółka z blokadą. c) Rama jezdna jest ruchoma i umożliwia płynną regulację rozstawu dla osiągnięcia maksymalnej stabilności. d) Podnośniki wyposażone w przycisk awaryjny. e) Konstrukcja podnośników umożliwia podnoszenie pacjentów z łóżka, z wózka ale również z pozycji podłogi. f) Siłowniki Linak. g) Siedzisko kąpielowe z siatki. h) Najniższa pozycja ramienia: 72,8 cm ±5%. i) Najwyższa pozycja ramienia: 174 cm ±5%. j) Długość podstawy: 111,5 cm ±5%. k) Waga całkowita: 37 kg. l) Max. obciążenie: 150 kg. m) Ilość operacji: ok. 40 podniesień na ładowanie. n) Produkt fabrycznie nowy, z gwarancją producenta oraz atestami medycznymi. o) Minimalny dystans pomiędzy nogami podstawy: 55 cm ±5%. p) Maksymalny dystans pomiędzy nogami podstawy: 103 cm ±5%. 4. Zamawiający przygotował opis przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych – aspekty społeczne.

4.5.3.)Główny kod CPV

33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33196100-1 - Sprzęt dla osób starszych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

18461,24 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

26434,96 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

19641,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.H.U Euro-Medical Maciej Świda

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5532201641

7.3.3)Ulica

ul. Fabryczna 19

7.3.4)Miejscowość

Żywiec

7.3.5)Kod pocztowy

34-300

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-11-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

19641,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33196200-2Sprzęt dla osób niepełnosprawnych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
160 720 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
88 500 zł332 687 zł
Rozstęp międzykwartylowy
244 187 zł
Źródło próbki
CPV 33196200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
88 500 zł
Mediana
160 720 zł
Górny kwartyl
332 687 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławnie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sławno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 19 642 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33196200-2 (Sprzęt dla osób niepełnosprawnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.H.U Euro-Medical Maciej Świda (Żywiec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.