ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wykonanie kompleksowych projektów dotyczących remontów budynków należących do Gminy Brzyska

Zamawiający Gmina Brzyska (Brzyska, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Wykonanie kompleksowych projektów dotyczących remontów budynków należących do Gminy…”. Termin składania ofert minął 15 listopada 2023, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina BrzyskaBrzyska, Podkarpackie (powiat Jasielski →)opublikowano 7 listopada 2023
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 259 281 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
15 listopada 2023, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie projektanta40%Doświadczenie projektanta’’40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Doświadczenie projektanta 40%, Doświadczenie projektanta’’ 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Wykonanie kompleksowych projektów dotyczących remontów budynków należących do Gminy Brzyska.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Brzyska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440270

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

brak

1.5.2.)Miejscowość

Brzyska

1.5.3.)Kod pocztowy

38-212

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.7.)Numer telefonu

134460115

1.5.8.)Numer faksu

134460107

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

budownictwo@brzyska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminabrzyska.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie kompleksowych projektów dotyczących remontów budynków należących do Gminy Brzyska

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fc9270ac-7d38-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00481141

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-11-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00043659/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Wykonanie kompleksowych projektów dotyczących remontów budynków należących do Gminy Brzyska

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fc9270ac-7d38-11ee-9aa3-96d3b4440790

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

budownictwo@brzyska.pl, e-zamówienia

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne i organizacyjne zostały określone w dziale X w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Postanowienia RODO określone zostały w dziale XXXIV w SWZ.

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Postanowienia RODO określone zostały w dziale XXXIV w SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

B.271.28.2023

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

4

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dokumentacja projektowa Pałacu Kotarskich w Brzyskach.
Zakres zadania obejmuje:
- opracowanie wszystkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i innych dokumentów, których dotyczy obowiązek dołączenia do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę wynikający z przepisów ustawy z dn. 7 lipca 1994 r. prawo budowlane lub innych odrębnych ustaw,
-uzyskanie niezbędnych uzgodnień i decyzji wraz z wymaganymi ekspertyzami
w tym m.in. Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz uzyskania odstęp od warunków technicznych (jeśli bd wymagane),
- opracowanie Programu prac konserwatorskich oraz uzyskanie wymaganych decyzji konserwatorskich (pozwolenia konserwatorskiego) dla zadania inwestycyjnego, opracowanie i uzgodnienie z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków koniecznych badań archeologicznych dotyczących inwestycji, w tym opracowanie programów badań archeologicznych,
- uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę

4.2.6.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferty zostaną ocenione w oparciu o warunki określone w SWZ oraz dokumentach postępowania.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie projektanta

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dokumentacja projektowa remontu/przebudowy sanitariatów w Szkole w Błażkowej oraz remontu 3 sal lekcyjnych.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej międzybranżowej:
1. sanitariatów w szkole w Błażkowej obejmującą:
- projekt instalacji elektrycznych, wymiana istniejącej w obrębie sanitariatów
- projekt instalacji wodno – kanalizycyjnych, wymiana istniejących
- projekt instalacji wentylacyjnych w przypadku konieczności przebudowy istniejących kanałów wentylacyjnych,
- projekt przebudowy instalacji co,
- projekt robót budowlanych (wymiana płytek, posadzek, sufity podwieszane, wymiana drzwi wraz z poszerzeniem otworów drzwiowych, wykucie dodatkowych drzwi, ewentualna przebudowa ścianek w sanitariatach w celu przystosowania do obowiązujących przepisów rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

4.2.6.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferty zostaną ocenione w oparciu o warunki określone w SWZ oraz dokumentach postępowania.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie projektanta’’

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Głęboka termomodernizacja i przebudowa budynku Domu Ludowego w Dąbrówce”
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej zadania: „Głęboka termomodernizacja i przebudowa budynku Domu Ludowego w Dąbrówce” wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę (zgłoszenia budowy na które nie wniesiono sprzeciwu) oraz nadzorem autorskim

4.2.6.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferty zostaną ocenione w oparciu o warunki określone w SWZ oraz dokumentach postępowania.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie projektanta’’

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dokumentacja projektowa termomodernizacja – Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach.
Zamawiający wymaga opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na:
- przebudowę dachu (wydłużenie dachu konieczne ze względu na planowane prace termomodernizacyjne elewacji) wraz z wymianą pokrycia dachowego,
-ocieplenie przegród zewnętrznych obiektu, w tym ścian zewnętrznych, podłóg, dachów i stropodachów, wymiana okien, drzwi zewnętrznych wraz z projektem nowej elewacji budynku,
- opracowanie audytu energetycznego i dokumentacji innych prac niezbędnych do redukcji zużycia energii pierwotnej o co najmniej 30 %.

4.2.6.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Oferty zostaną ocenione w oparciu o warunki określone w SWZ oraz dokumentach postępowania.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie projektanta’’

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym;
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z
odrębnych przepisów;
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
d) zdolności technicznej lub zawodowej;
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie wykonał należycie 2 (dwie) usługi o charakterze podobnym do przedmiotu zamówienia o wartości minimum 20 tys. zł dla części 1 oraz 10 tys. dla części 2, 3 i 4 wraz z referencjami,
- główny projektant z branży budowlanej posiada uprawnienia do projektowania budowlanego min. 10 lat.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

uprawnienia do projektowania w branży budowlanej, wykaz usług

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna),
wskazane wyżej warunki udziału w postępowaniu mogą spełniać łącznie. Warunek zostanie również
uznany za spełniony, jeżeli jeden z wykonawców spełni warunek samodzielnie.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie będące przedmiotem niniejszego
postępowania przez kilku wykonawców, (konsorcjum, spółka cywilna), warunki udziału formalne,
tj. warunek, aby nie być wykluczonym z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego na
podstawie art. 108 ust.1 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o
szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz
służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, (Dz. U. 2022 poz. 835), zwana dalej „UOBN”,
musi być spełniony oddzielnie przez każdego z tych wykonawców.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia winni ustanowić pełnomocnika do
reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy
w sprawie zamówienia publicznego (do oferty należy załączyć odpowiednie pełnomocnictwo),
chyba że w przypadku spółki cywilnej, z umowy tej spółki wynika sposób jej reprezentowania (do
stwierdzenia czego niezbędne będzie załączenie do oferty umowy spółki cywilnej). Wszelka
korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym, jako
pełnomocnik pozostałych. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała
wszystkie podmioty występujące wspólnie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie
ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy
4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub
doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na
zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji
których te zdolności są wymagane.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiany umowy zostały określone w § 12 w zał. 4a 4d do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2023-11-15 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

e-zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2023-11-15 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 281 zł
Próbka: 102 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 730 zł462 729 zł
Rozstęp międzykwartylowy
302 999 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 730 zł
Mediana
259 281 zł
Górny kwartyl
462 729 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.11.2023, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Brzyska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzyska.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.