Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 397 445 zł
Umowa zawarta
12 października 2023
Okres realizacji
40 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont polegający na zmianie sposobu użyt pomieszczeń byłego aresztu w budynku SR w Wąbrzeźnie na potrzeby archiwum SO w Toruniu oraz remont elewacji budynku sądu wraz z ogrodzeniem w Wąbrzeźnie

Zamawiający Sąd Okręgowy w Toruniu (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont polegający na zmianie sposobu użyt pomieszczeń byłego aresztu w budynku SR w…”, wybierając ofertę wykonawcy WEZAMBUD Sp. z o. o. Wartość umowy: 6 397 445 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Sąd Okręgowy w ToruniuToruń, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 29 października 2023
Wartość umowy
6 397 445 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 sierpnia 2023

    Termin ofert: 1 września 2023 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 października 2023

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy WEZAMBUD Sp. z o. o. (Żnin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 397 445,42 zł (umowę zawarto 12 października 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 40 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Okręgowy w Toruniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000571493

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piekary 51

1.5.2.)Miejscowość

Toruń

1.5.3.)Kod pocztowy

87-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.)Numer telefonu

(56) 61 05 566

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@torun.so.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.torun.so.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.ms.gov.pl/czs/public/postepowanie?postepowanie=51137567

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


wymiar sprawiedliwości

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont polegający na zmianie sposobu użyt pomieszczeń byłego aresztu w budynku SR w Wąbrzeźnie na potrzeby archiwum SO w Toruniu oraz remont elewacji budynku sądu wraz z ogrodzeniem w Wąbrzeźnie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f143f0a0-3120-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00467279

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-10-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00146126/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont polegający na zmianie sposobu użyt. pomieszczeń byłego aresztu w budynku SR w Wąbrzeźnie na potrzeby archiwum SO w Toruniu oraz remont elewacji budynku sądu wraz z ogrodzeniem w Wąbrzeźnie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00339878

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

G-351-06 /23

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

5961326,24 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń byłego aresztu policyjnego w budynku Sądu Rejonowego w Wąbrzeźnie na potrzeby archiwum Sądu Okręgowego w Toruniu oraz remont elewacji budynku sądu wraz z ogrodzeniem przy ulicy Wolności 19 w Wąbrzeźnie
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
a) zagospodarowania całości terenu działek nr 538/1, 538/3, położonych przy ul. Wolności 19 w miejscowości Wąbrzeźno, na których planuje się zmianę sposobu użytkowania części istniejącego budynku Sądu Rejonowego
w Wąbrzeźnie i wykonanie robót remontowych: wymianę stropów, dachu, renowację elewacji całego obiektu wraz z wymianą stolarki okiennej, remont ogrodzenia terenu oraz utworzenie miejsc parkingowych.
b) remont następujących instalacji sanitarnych:
- instalacja wody zimnej
- instalacja wody ciepłej
- instalacja kanalizacji sanitarnej
- instalacja centralnego ogrzewania
- instalacja wentylacji grawitacyjnej
c) wykonanie instalacji elektrycznych:
-zasilanie i rozdział energii
- instalacji siłowej i gniazd wtyczkowych
- instalacji oświetleniowej podstawowej
- instalacji oświetlenia ewakuacyjnego
- oświetlenie zewnętrzne
- instalacji przeciwoblodzeniowej
- instalacji piorunochronnej
- ochrona przeciwprzepięciowa
- ochrona od porażeń
- komputerowa sieci logicznej
- instalacji kontroli dostępu
- instalacji sygnalizacji pożaru SSP

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6397445,42 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6397445,42 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6397445,42 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

WEZAMBUD Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5621808698

7.3.3)Ulica

Mickiewicza 37A

7.3.4)Miejscowość

Żnin

7.3.5)Kod pocztowy

88-400

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Instalacje elektryczne

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-10-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6397445,42 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

40 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
321 000 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 129 zł638 821 zł
Rozstęp międzykwartylowy
440 692 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 129 zł
Mediana
321 000 zł
Górny kwartyl
638 821 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Okręgowy w Toruniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Toruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 397 445 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: WEZAMBUD Sp. z o. o. (Żnin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.