Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
BOTIKA s.c. Rafał Pieszczoch Barbara Pieszczoch· Katowicemikrofirma
Cena wybranej oferty
456 590 zł
Umowa zawarta
17 października 2023
Okres realizacji
do 19 grudnia 2023
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Podwyższenie wysokości kary umownej za zwłokę40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaprojektowanie i budowa miejskich terenów zieleni w Katowicach w ramach zadań inwestycyjnych - Część 2

Zamawiający Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zaprojektowanie i budowa miejskich terenów zieleni w Katowicach w ramach zadań…”, wybierając ofertę wykonawcy BOTIKA s.c. Rafał Pieszczoch Barbara Pieszczoch. Cena wybranej oferty: 456 590 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Zakład Zieleni Miejskiej w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 17 października 2023
Cena wybranej oferty
456 590 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BOTIKA s.c. Rafał Pieszczoch Barbara Pieszczoch (Katowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 456 590,40 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 19 grudnia 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD ZIELENI MIEJSKIEJ W KATOWICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 003545711

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Tadeusza Kościuszki 138

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-523

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@zzm.katowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zzmkce.bip.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartpzp.pl/zzm

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaprojektowanie i budowa miejskich terenów zieleni w Katowicach
w ramach zadań inwestycyjnych - Część 2

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-48367837-4e0b-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00447245

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-10-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00087247/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.15 „Zaprojektowanie i budowa miejskich terenów zieleni w Katowicach w ramach zadań inwestycyjnych"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00387207

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NZI.261.39.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

411517,62 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych pn

„Zaprojektowanie i budowa miejskich terenów zieleni w Katowicach w ramach zadań inwestycyjnych - Część 2” 2. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w sześciu lokalizacjach wskazanych w SWZ. 3. W ramach zamówienia należy wykonać Zadanie Nr 1 - podstawowy przedmiot umowy (gwarantowany) oraz ewentualnie Zadanie Nr 2 - usługi objęte prawem opcji przysługującej Zamawiającemu. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Zadanie Nr 1 – podstawowy przedmiot umowy: zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegającej na zagospodarowaniu terenów miejskich w sześciu lokalizacjach wskazanych w ust. 2 niniejszego rozdziału, tj.: a) opracowanie Dokumentacji Projektowej dla każdego z zadań inwestycyjnych (lokalizacji) na podstawie SWZ oraz Programu Funkcjonalno-użytkowego (PFU) stanowiącego Załącznik Nr 1 do SWZ, zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021r. poz. 2458), b) wykonanie robót budowlanych dla poszczególnych zadań inwestycyjnych lokalizacji zgodnie z przygotowaną przez Wykonawcę Dokumentacją Projektową 2) Zadanie Nr 2 – usługi objęte prawem opcji tj.: a) utrzymanie i pielęgnacja wykonanych nasadzeń (drzew i krzewów, bylin i pnączy oraz wykonanych trawników) w okresie od 15.04.2024 – 15.10.2024 roku w lokalizacjach wskazanych w pkt 2 niniejszego Rozdziału, zgodnie z Załącznikiem Nr 1 do SWZ – PFU, b) maksymalna wartość opcji – 17.000,00 PLN, c) Zamawiający uzależnia skorzystanie z prawa opcji od możliwości finansowych, pozwalających na ich wykonanie. 5. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia dla Zadania Nr 1 i wymagania związane z jego wykonaniem odpowiednio dla danej lokalizacji określa Załącznik Nr 1 do SWZ - PFU

4.5.3.)Główny kod CPV

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

456590,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

456590,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

456590,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BOTIKA s.c. Rafał Pieszczoch Barbara Pieszczoch

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

241381509

7.3.3)Ulica

ul. Solika 7

7.3.4)Miejscowość

Katowice

7.3.5)Kod pocztowy

40-750

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-10-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

473298,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-12-19

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71242000-6Przygotowanie przedsięwzięcia i pro…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 456 590 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71242000-6 (Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BOTIKA s.c. Rafał Pieszczoch Barbara Pieszczoch (Katowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.