Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
132 000 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1(a) Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk
    Wartość umowy
    132 000 zł
    3 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2(a) Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą (b) Dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobie trzeciej w związku z prowadzoną działalnością i posiada
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku

Zamawiający Eib S.A. (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 132 000 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Eib S.A.Toruń, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 3 października 2023
Łączna wartość umów
132 000 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 lipca 2023

    Termin ofert: 24 sierpnia 2023 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    03 października 2023

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 132 000,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

EIB S.A.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 870270059

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jęczmienna 21

1.5.2.)Miejscowość

Toruń

1.5.3.)Kod pocztowy

87-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

maciej.radziecki@eib.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.eib.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.eib.com.pl/#Przetargi

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e5cc2f02-2217-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00425350

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-10-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00318966

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

378483,48 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

(a) Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk

4.5.3.)Główny kod CPV

66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

4.5.5.)Wartość części

198483,48 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

(a) Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą
(b) Dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobie trzeciej w związku z prowadzoną działalnością i posiadaniem mienia

4.5.3.)Główny kod CPV

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.)Wartość części

180000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

132000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

209951,46 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

132000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5470206285

7.3.3)Ulica

Al. Jerozolimskie 142B

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-305

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-09-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

132000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W terminie składania ofert wpłynęły 3 oferty. W toku badania ofert, oferta Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A., przedstawiająca cenę 195 502,29 zł została odrzucona przez Zamawiającego na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. Kolejna w rankingu oferta Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. wyniosła 282 000,00 zł, podczas gdy Zamawiający dysponował kwotą na zrealizowanie zamówienia w wysokości 180 000,00 zł. Ponieważ Zamawiający nie mógł zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, zaszły przesłanki do unieważnienia postępowania.

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

282000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

479688,00 PLN

Sekcja 12

Informacje dodatkowe

Zamawiający: A) Pełna nazwa: Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, B) Dokładny adres siedziby: ul. Srebrniki 17, 80-282 Gdańsk, C) Telefon: +48 585247500, D) Poczta elektroniczna: Adresy poczty elektronicznej osób uprawnionych do komunikowania się z wykonawcami zostały wskazane w SWZ. Ogólny adres Zamawiającego: szpital@wsp-bilikiewicz.pl, E) Dane rejestrowe: REGON 9570728045, F) Adres strony internetowej: http://www.wsp-bilikiewicz.pl/, G) Kraj: Polska, H) Województwo: pomorskie, I) Kod NUTS: PL633 - Trójmiejski, J) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej, K) Przedmiot działalności: Zdrowie.

Zamawiający przewidział przedmiotowe zamówienie w planie postępowań o udzielenie zamówienia na rok 2023, zamieszczonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 10.07.2023 nr 2023/BZP 00034330/05/P, pozycja planu 1.3.2. "Ubezpieczenie Szpitala"; przewidywany tryb albo procedura udzielenia zamówienia: Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy; orientacyjna wartość zamówienia: 240 000,00 PLN; przewidywany termin wszczęcia postępowania: III kwartał.

Postępowanie prowadzone na podstawie art. 37 ust. 3 pkt 4) w zw. z art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 1710 ze zm.) - zwanej dalej ustawą PZP, przez EIB S.A., działającą na podstawie udzielonego przez Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku - Zamawiającego, pełnomocnictwa do wykonywania w jego imieniu, jako Zamawiającego, wszelkich czynności związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, o szacunkowej wartości nie przekraczającej progów unijnych, o których mowa w art. 3 ustawy PZP.

Umowy ubezpieczenia będą zawarte i wykonywane przy udziale i za pośrednictwem brokera ubezpieczeniowego EIB S.A. ul. Jęczmienna 21, 87 100 Toruń, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Toruniu Wydział VII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000050455. EIB S.A. działa jako broker ubezpieczeniowy na podstawie zezwolenia Ministra Finansów nr 502 z dnia 23 grudnia 1994 r., potwierdzonego decyzją Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń z dnia 23 czerwca 1997 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66515400-7Usługi ubezpieczenia od skutków żyw…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
307 500 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 125 zł703 578 zł
Rozstęp międzykwartylowy
471 453 zł
Źródło próbki
CPV 66515400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 125 zł
Mediana
307 500 zł
Górny kwartyl
703 578 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Eib S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Toruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 132 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66515400-7 (Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.