Zakup i dostawa pojemników do segregacji odpadów
Zamawiający Związek Międzygminny "czysty Region" (Kędzierzyn-Koźle, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup i dostawa pojemników do segregacji odpadów”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 434 326 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=289, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY "CZYSTY REGION" |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 160223990 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Szkolna 15 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kędzierzyn-Koźle |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 47-225 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL524 - Opolski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 774461190 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@czystyregion.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.czystyregion.bip-e.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-7e8562c3-1fe0-11ee-9aa3-96d3b4440790 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00400642 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-09-18 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00301335 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Kompleksowa kampania eduk.-info. Związku Międzygminnego "Czysty Region"w zakresie gospodarowania odpadami, pod nazwą „Odpady jako cenny surowiec" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, numer umowy o dofinansowanie: RPOP.05-02.00-16-0018/17-00. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup i dostawa pojemników do segregacji odpadów |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę 14 zestawów koszy do selektywnej zbiórki odpadów w kształcie kolorowych kredek. Każdy zestaw składa się z kosza „kredki” w kolorze żółtym, zielonym, niebieskim i czarnym (1 zestaw – 4 kredki) . Łączna ilość pojemników: 56 szt. (14 szt. koloru żółtego, 14 szt. koloru niebieskiego, 14 szt. koloru zielonego oraz 14 szt. koloru czarnego). Wykonawca zapewni dostawę i rozładunek każdego zestawu do wskazanego punktu zlokalizowanego na terenie gmin członkowskich Związku: Cisek, Dobrodzień, Gogolin, Izbicko, Kędzierzyn-Koźle, Kolonowskie, Leśnica, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Tarnów Opolski, Ujazd, Walce, Zdzieszowice. Łącznie 14 dostaw. Szczegółowe adresy Zamawiający poda w dniu podpisania umowy. Przed podpisaniem umowy Wykonawca, który złożył najkorzystniejszą ofertę dostarczy Zamawiającemu w celu okazania 1 sztukę kompletnego, oferowanego pojemnika wraz z wkładem. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-08-24 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 30 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | KAZAR Polska Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5252626782 |
| 4.3.3.) | Ulica | Plac Powstańców Warszawy 2 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 00-030 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 78798,72 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00386444/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-09-04 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 78798,72 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).