Budowa placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu przy świetlicy w Nowym Stawie w ramach projektu pn.: „Utworzenie świetlicy środowiskowej wraz z filiami na terenach wiejskich Gminy Łagów”
Zamawiający Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagowie (Łagów, Świętokrzyskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu przy świetlicy w Nowym Stawie w ramach…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2235, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
16 marca 2023
Termin ofert: 31 marca 2023 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
12 maja 2023
8 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
30 sierpnia 2023
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagowie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 29063540000000 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Rynek 62 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Łagów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 26-025 |
| 1.4.4.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL721 - Kielecki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gops@lagowgmina.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.mgopslagow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-1bbcdb6f-c3d7-11ed-9355-06954b8c6cb9 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00373595 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-08-30 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00138293 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Projekt pn.: „Utworzenie świetlicy środowiskowej wraz z filiami na terenach wiejskich Gminy Łagów” |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu przy świetlicy w Nowym Stawie w ramach projektu pn.: „Utworzenie świetlicy środowiskowej wraz z filiami na terenach wiejskich Gminy Łagów” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu przy świetlicy w Nowym Stawie w ramach projektu pn | „Utworzenie świetlicy środowiskowej wraz z filiami na terenach wiejskich Gminy Łagów” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego Oś Priorytetowa IX „Włączenie społeczne i walka z ubóstwem” Działanie 9.2 „Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych” Poddziałanie 9.2.1 „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych (projekty konkursowe)”. Lokalizacja inwestycji – działka o nr ewid. 217 obręb 0009 Nowy Staw, gmina Łagów. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu 37535000-7 - Karuzele, huśtawki, wyposażenie strzelnic i parków zabaw 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu 45212140-9 - Obiekty rekreacyjne 45211320-8 - Roboty budowlane w zakresie altan 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-05-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2023-08-14 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG KOMUNALNYCH ŁAGÓW Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP:6572919724 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Łagów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 26-025 |
| 4.3.6.) | Województwo | świętokrzyskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 278783,30 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00214230/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-08-11 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Strony oświadczają, że w trakcie wykonywania przedmiotu umowy nastąpiły okoliczności, których nie dało się przewidzieć dochowując należytej staranności na etapie podpisywania umowy, |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W dniu 22 maja 2023r. Wykonawca robót budowlanych zwrócił się z prośbą o ułożenie krawężników na płasko na wjeździe od strony placu zabaw, od strony zewnętrznej placu przeznaczone na miejsca na ognisko, zewnętrzną siłownię i altanę. Ponadto nie ma potrzeby wykonywania krawężników pomiędzy placem przeznaczonym na zewnętrzną siłownię, miejsce na altanę, miejsce na ognisko oraz pomiędzy wjazdem a placem przeznaczonym na zewnętrzną siłownię i na altanę zgodnie z protokołem konieczności spisanym w dniu 16.06.2023r. stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego aneksu. Zmiany te spowodowały obniżenie wynagrodzenia Wykonawcy o 3.295,59 zł brutto zgodnie z przedstawionym kosztorysem zamiennym. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 275487,71 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 275487,71 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.