Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Zakup i dostawa lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego ze zbiornikiem środka gaśniczego minimum 1000l dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Hermanowicach

Zamawiający Ochotnicza Straż Pożarna w Hermanowicach (Pikulice, Podkarpackie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Zakup i dostawa lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego ze zbiornikiem środka…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 617 668 zł
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Ochotnicza Straż Pożarna w Hermanowicach

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 380196773

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Hermanowice 34

1.4.2.)Miejscowość

Pikulice

1.4.3.)Kod pocztowy

37-733

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.4.7.)Numer telefonu

691337926

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

andrzejswietyniowski@gmail.com

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

gminaprzemysl.bip.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Stowarzyszenie - OSP w Hermanowicach

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-06d23ea9-feb9-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.3.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00371684

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2023-08-29

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00238429

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego ze zbiornikiem środka gaśniczego minimum 1000l dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Hermanowicach

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

1.1.Zakup i dostawa lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego ze zbiornikiem środka gaśniczego minimum 1000l dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Hermanowicach Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1a do SWZ. 1.2.W ramach zamówienia Wykonawca zapewnia na własny koszt przeprowadzenie szkolenia z obsługi przedmiotu umowy. Szczegóły opisane w załączniku numer 7 projektowane postanowienia Umowy.

3.8.)Główny kod CPV

34114000-9 - Pojazdy specjalne

3.9.)Dodatkowy kod CPV

34144210-3 - Wozy strażackie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2023-06-30

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

60 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

P.W. BIBMOT BIK Spółka Jawna

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690248079

4.3.3.)Ulica

Drzewieckiego 1

4.3.4.)Miejscowość

Mielec

4.3.5.)Kod pocztowy

39-300

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

442800,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2023/BZP 00283675/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2023-08-28

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wykonawca - Strona umowy nr OSP.5543.1.2023 zawartej dnia 30 czerwca 2023 r - dotyczącej dostawy samochodu ratowniczo-gaśniczego dla zadania inwestycyjnego pn. : „Zakup i dostawa fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego ze zbiornikiem środka gaśniczego min. 1000 l. dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Hermanowicach ” oświadcza, iż wykonanie umowy w pierwotnym terminie tj. w okresie 60 dni licząc od dnia zawarcia, tj. do dnia 28.08.2023 r nie jest możliwe do wykonania z przyczyn zewnętrznych, niezależnych i niezawinionych przez Wykonawcę tj. w wyniku wystąpienia siły wyższej –związanej z sytuacją po pandemiczną oraz trwającym konfliktem wojennym na Ukrainie, które spowodowały opóźnienia w transporcie i produkcji poszczególnych komponentów oraz przerwy w łańcuchach dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. c.d. w informacji dodatkowej .

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Z uwagi na okoliczności wskazane w preambule Aneksu, stosownie do treści § 11 ust. 2 pkt 1) Umowy wprowadza się następujące zmiany w treści umowy nr OSP.5543.1.2023 zawartej dnia 30 czerwca 2023r r.:
§ 4 ust 1 otrzymuje brzmienie:
„1. WYKONAWCA zobowiązuje się wydać przedmiot umowy w terminie do 108 dni licząc od dnia zawarcia umowy, tj. do dnia 15.10.2023 r.”

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Przyczyny dokonania zmian umowy - ciąg dalszy:
Wykonawca Oświadcza, że na dzień podpisania umowy, tj. 30.06.2023 roku posiadał wiedzę, że niezbędne komponenty do wykonania całości zamówienia zostaną dostarczone zgodnie z terminem realizacji umowy. Na potwierdzenie tej okoliczności Wykonawca przedłożył zawartą w dniu 25.05.2023 umowę sprzedaży nr 51/L/MB/16/2023 z terminem dostawy 31.07.2023 r.
W dniu 22.08.2023 Wykonawca powziął informację, że podwozie pojazdu jest wyprodukowane w 90%, jednak ze względu na przestój fabryki do końca sierpnia, o którym Wykonawca w dniu składania oferty nie posiadał wiedzy oraz z uwagi na fakt, że występują braki w komponentach wymaganych do zakończenia produkcji, zostanie ona zakończona
w pierwszej połowie września 2023r. Biorąc pod uwagę powyższy fakt oraz termin transportu do Wykonawcy i czas niezbędny na zabudowę jako pojazd specjalny, szacowany przez Wykonawcę na maksymalnie 4 tygodnie, Wykonawca wnioskuje o przedłużenie terminu wykonania przedmiotu umowy do dnia 15.10.2023r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34114000-9Pojazdy specjalne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
617 668 zł
Próbka: 46 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
315 199 zł4 045 457 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 730 258 zł
Źródło próbki
CPV 34114000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
315 199 zł
Mediana
617 668 zł
Górny kwartyl
4 045 457 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Hermanowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pikulice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34114000-9 (Pojazdy specjalne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.