Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

REMONT DROGI GMINNEJ WEWNĘTRZNEJ PROWADZĄCEJ DO ZBIORNIKA WODNEGO MIETKÓW, POŁOŻONEJ W OBRĘBIE MANIÓW, MANIÓW MAŁY

Zamawiający Gmina Mietków (Mietków, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „REMONT DROGI GMINNEJ WEWNĘTRZNEJ PROWADZĄCEJ DO ZBIORNIKA WODNEGO MIETKÓW, POŁOŻONEJ W…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MietkówMietków, Dolnośląskie (powiat Wrocławski →)opublikowano 21 sierpnia 2023
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Mietków

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935098

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Kolejowa 35

1.4.2.)Miejscowość

Mietków

1.4.3.)Kod pocztowy

55-081

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.4.7.)Numer telefonu

71 3168113

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@mietkow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mietkow.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6ad4a656-a60d-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.2.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00359914

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2023-08-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00082581

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

REMONT DROGI GMINNEJ WEWNĘTRZNEJ PROWADZĄCEJ DO ZBIORNIKA WODNEGO MIETKÓW, POŁOŻONEJ W OBRĘBIE MANIÓW, MANIÓW MAŁY

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

„Remont drogi gminnej wewnętrznej prowadzącej do Zbiornika Wodnego Mietków, położonej w obrębie Maniów Maniów Mały”. Zamówienie współfinansowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych- edycja druga. W ramach przedmiotowego zamówienia Zamawiający przewiduje: 1) wykonanie nowej nawierzchni jezdni, 2) remont poboczy, 3) remont zjazdów na posesje. Lokalizacja: obręb 0006 Maniów Maniów Mały – dz. nr 649/1, 655/3, 655/6, 655/7, 385/4, 508/4 W zakres zadania wchodzi ponadto wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej oraz wykonanie projektu i wdrożenie czasowej organizacji ruchu na czas wykonywania robót drogowych. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowią: 1) dokumentacja techniczna dla zadania „Remont drogi gminnej wewnętrznej prowadzącej do Zbiornika Wodnego Mietków, położonej w obrębie Maniów Maniów Mały”, 2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, 3) przedmiar robót. Szczegółowy zakres robót oraz technologię robót określa dokumentacja techniczna. Przedmiar robót załączony do SWZ jest opracowaniem wtórnym w stosunku do dokumentacji technicznej. Zawiera zestawienie przewidywanych robót w celu zobrazowania skali zamierzenia budowlanego i ułatwienia Wykonawcom oszacowania kosztów realizacji inwestycji, dlatego co do zasady pełni jedynie funkcję pomocniczą. 3. Ogólny opis stanu istniejącego: Przedmiotowa droga położona jest w obrębie Maniów Maniów Mały, w miejscowości Maniów Mały, w gminie Mietków w województwie dolnośląskim, powiecie wrocławskim. Droga jest drogą wewnętrzną prowadzącą do zbiornika wodnego Mietków. Obecnie droga posiada jezdnię o zmiennej nawierzchni, w części bitumiczną zachowaną szczątkowo, w części utwardzoną kruszywem o szerokości do 4,00 m. Wzdłuż analizowanej drogi znajduje się sporadycznie zabudowa letniskowa oraz pola uprawne. Ukształtowanie wysokościowe drogi jest dostosowane do sąsiadującego terenu, a rzędne wysokościowe na drodze odpowiadają rzędnym wysokościowym sąsiadującego terenu. 4. Opis i zakres robót 1) opis robót: w miejscu wykonania nawierzchni zostanie wykonane wzmocnienie podbudowy poprzez wykonanie dodatkowej warstwy konstrukcyjnej Istniejące podłoże w miejscu prowadzenia robót należy wyprofilować na szerokość projektowanej drogi i zagęścić do uzyskania wskaźnika Is = min. 1,00. Na tak przygotowanym podłożu należy wykonać ułożenie warstw konstrukcyjnych. Bezpośrednio pod warstwami bitumicznymi na powierzchni podbudowy z kruszywa należy uzyskać nośność min. 100MPa. Wzdłuż nawierzchni jezdni należy wykonać remont istniejącego pobocza z mieszanki kruszywa 0/31,5mm o grubości 15cm zagęszczonego mechanicznie. W miejscach doprowadzenia drogi do szerokości 4,00 m należy dodatkowo wykonać podbudowę z kruszywa naturalnego stabilizowanego mechanicznie o gr. 20cm; Należy zwrócić szczególną uwagę na połączenia między kolejnymi warstwami konstrukcji drogi. Należy wykonać skropienie istniejącej nawierzchni po jej uprzednim mechanicznym oczyszczeniu przed ułożeniem warstwy kruszywa łamanego lub betonu asfaltowego. Następnie po ułożeniu kruszywa oraz pomiędzy warstwami asfaltowymi również należy wykonać skropienie przy zastosowaniu kationowych emulsji asfaltowych według PN-EN 13808 i WT-3 Emulsje asfaltowe. Przed przystąpieniem do prac związanych z wykonywaniem projektowanych konstrukcji należy wykonać prace rozbiórkowe istniejących nawierzchni nie przeznaczonych do wykorzystania. W miejscach połączenia nawierzchni jezdni dróg dobiegających z projektowanymi należy dokonać niezbędnych ich regulacji wysokościowych na powierzchni pozwalającej na prawidłowe ich połączenie (normatywne spadki poprzeczne i podłużne). 2) zakres robót obejmuje: a) frezowanie istniejących warstw bitumicznych, b) ścinanie istniejących poboczy, c) wykonanie remontu nawierzchni zjazdów, d) wykonanie warstw bitumicznych nawierzchni z betonu asfaltowego, e) wykonanie nawierzchni poboczy 3) dane projektowe i konstrukcyjne - Klasa drogi – wewnętrzna - Kategoria ruchu – KR1 - Prędkość projektowa – 30km/h - Jezdnia szerokości – 4,00m - Pobocze szerokości – 0,5m - Całkowita długość projektowanego odcinka drogi wynosi ~ 505m+694m - Powierzchnia jezdni ~ 4800m2 - Spadek poprzeczny jezdni: włączenie w drogę powiatową 1997D – jednostronny 2% na pozostałym odcinku – dwustronny 2% - Spadek poprzeczny poboczy – 8% 4) przyjęte rozwiązania techniczne W miejscu przedmiotowego remontu drogi istniejąca nawierzchnia zostanie maksymalnie wykorzystania jako podbudowa nawierzchni jezdni. Nawierzchnia będzie wynosiła 4,00m. Pochylenie nawierzchni zaprojektowano ze spadkiem daszkowym 2% oraz jednostronnym 2% na odcinku włączenia w drogę powiatową 1997D. Geometria drogi w planie została zaprojektowana w postaci odcinków prostych i łuków kołowych. Wzdłuż drogi po obu stronach zostanie wykonanie pobocze z kruszywa łamanego 0/31.5mm stabilizowanego mechanicznie szerokości 0,5m, i spadku poprzecznym 8%. Zaprojektowano remont istniejących zjazdów na posesje o szerokości nawierzchni zgodnej ze stanem istniejącym. Zjazdy należy odtworzyć wg stanu istniejącego Połączenie krawędzi nawierzchni zjazdu i drogi należy wykonać za pomocą łuków wyokrąglających kołowych o promieniu R=3,0m. Pochylenie zjazdów należy dostosować do pochylenia podłużnego nawierzchni drogi oraz do rzędnych terenowych na końcach zjazdów. Połączenie drogi z droga powiatowa 1997D zaprojektowano w formie skrzyżowania zwykłego z dostosowaniem szerokości nawierzchni do warunków terenowych oraz zastosowano łuki wyokrąglające na połączeniu krawędzi drogi o promieniu R=3,0m oraz R=5,0m. Całkowita długość remontowanej drogi wynosi ~1200,00 m. a) geometria pozioma: geometria pozioma przebiega po stanie istniejącym; należy jedynie wykonać wyregulowania krawędzi drogi do szerokości 4,00 m.; zostanie również wyremontowane pobocze o szerokości 0,50 m ; spadki poprzeczne daszkowe oraz jednostronne 2%; spadki należy wykonać zgodnie z przekrojami normalnymi oraz planem sytuacyjnym; ukształtowanie wysokościowe remontowanej drogi zostało dostosowane do istniejących rzędnych wysokościowych terenu; b) konstrukcja projektowanej nowej nawierzchni - warstwa ścieralna z betonu asfaltowego ACS gr. 5cm - warstwa wiążąca z betonu asfaltowego ACW gr. 6cm - wzmocnienie istniejącej podbudowy tłuczniem kamiennym 0/31,5 mm gr.20 cm - wyrównanie istniejącej nawierzchni c) konstrukcja projektowanej nawierzchni zjazdów z tłucznia - kruszywo łamane 0/31,5 mm gr. 10cm - kruszywo naturalne stabilizowane mechanicznie gr. 10cm d) konstrukcja pobocza - kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie 0/31,5mm gr. 15cm e) odwodnienie - wody opadowe zostaną odprowadzone według stanu istniejącego poprzez spadki podłużne i poprzeczne do przyległego terenu w graniach pasa drogowego. 5) Zestawienie powierzchni: a) nawierzchnia jezdni całkowita ~ 4800m2, b) nawierzchnia pobocza ~ 1130 m2, c) nawierzchnia zjazdów z kruszywa naturalnego ~ 60 m2

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-03-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2023-08-10

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Michał Bisek prowadzący działalność gospodarczą pod firmą MICHAŁ BISEK ''BISEK-ASFALT"

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8941261607

4.3.3.)Ulica

Granitowa 7

4.3.4.)Miejscowość

Kostomłoty

4.3.5.)Kod pocztowy

55-311

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

1062454,32 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00158536/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2023-07-28

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

1062454,32 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mietków prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mietków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.