Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: F-BUD Fibic Spółka Jawna - Partner Konsorcjum

Wartość umowy
20 560 010 zł
Umowa zawarta
11 sierpnia 2023
Okres realizacji
do 11 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 20 560 010 zł – 27 261 620 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie

Zamawiający Gmina Gierałtowice (Gierałtowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie”, wybierając ofertę wykonawcy F-BUD Sp. z o.o. - Lider Konsorcjum. Wartość umowy: 20 560 010 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina GierałtowiceGierałtowice, Śląskieopublikowano 21 sierpnia 2023
Wartość umowy
20 560 010 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: F-BUD Sp. z o.o. - Lider Konsorcjum (Wodzisław Śląski), wspólnie z: F-BUD Fibic Spółka Jawna - Partner Konsorcjum.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 20 560 009,58 zł (umowę zawarto 11 sierpnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 20 560 009,58 zł do 27 261 619,71 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 11 kwietnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA GIERAŁTOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257848

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Księdza Roboty 48

1.5.2.)Miejscowość

Gierałtowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-186

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 30 11 340; 32 30 11 350

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@gieraltowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gieraltowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gieraltowice.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3ce21ad1-0372-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00359818

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00016834/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00247309

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TP/11/2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

20391381,95 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Rozbudowa i przebudowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chudowie przy ul. Szkolnej 52 na działkach nr 855/286, 1744/286, 2050/286, 2060/286, 2061/286, 2062/286, 876/286 realizowana łącznie w dwóch etapach (etap I + etap II): a. Etap I - rozbudowa istniejącego budynku szkoły o nowy budynek przedszkola (kubatura: 8 715m3, powierzchnia użytkowa: 1 374,7m2) wraz z przylegającym zagospodarowaniem terenu oraz przebudowa istniejącego budynku sali gimnastycznej. b. Etap II - przebudowa istniejącego budynku szkoły (kubatura: 10 830m3, powierzchnia zabudowy: 1 280m2). 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera załączona dokumentacja projektowa (projekt budowlany, projekty wykonawcze – etap I oraz etap II, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – etap I oraz etap II, przedmiary robót – etap I oraz etap II) oraz Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ. 3. Warunki finansowania przedmiotu umowy Zamawiający określił w projekcie umowy - § 4 ust 4.1, 4.2, 4.3, 4.4 oraz w pkt 3-4 Opisu przedmiotu zamówienia (załącznik nr 9 do SWZ). 4. Wymagania związane z realizacją zamówienia zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320). obejmują następujące rodzaje czynności: 1) Ze względu na specyfikę zamówienia Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę min. 15 osób (pracownicy fizyczni) wykonywujących czynności związane z realizacją: a) roboty ogólnobudowlane i wykończeniowe, b) roboty drogowe, c) roboty elektryczne i niskoprądowe (wewnętrzne i zewnętrzne), d) roboty instalacyjne (instalacje sanitarne wewnętrzne i zewnętrzne). 5. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we wzorze umowy (Załącznik nr 6 do SWZ ) oraz Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącymi ( Załącznik nr 9 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

20560009,58 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

27261619,71 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

20560009,58 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
F-BUD Sp. z o.o. - Lider Konsorcjum

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: F-BUD Fibic Spółka Jawna - Partner Konsorcjum

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 647-257-87-26

7.3.3)Ulica

Os. XXX-lecia 62c

7.3.4)Miejscowość

Wodzisław Śląski

7.3.5)Kod pocztowy

44-286

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Instalacje elektryczne i niskoprądowe, instalacje sanitarne wewnętrzne, instalacje sanitarne zewnętrzne - podwykonawcy jeszcze nie są znani.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-08-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

20560009,58 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-04-11

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gierałtowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gierałtowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 20 560 010 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F-BUD Sp. z o.o. - Lider Konsorcjum (Wodzisław Śląski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.