Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Letnie utrzymanie odcinka drogi wojewódzkiej nr 382 na terenie miasta Strzegom w latach 2023 - 2025

Zamawiający Gmina Strzegom (Strzegom, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Letnie utrzymanie odcinka drogi wojewódzkiej nr 382 na terenie miasta Strzegom w latach…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina StrzegomStrzegom, Dolnośląskie (powiat Świdnicki →)opublikowano 31 lipca 2023
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 865 234 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 2 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Strzegom

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890718372

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 38

1.5.2.)Miejscowość

Strzegom

1.5.3.)Kod pocztowy

58-150

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

748560599

1.5.8.)Numer faksu

748560516

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

strzegom@strzegom.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.strzegom.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/strzegom

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Letnie utrzymanie odcinka drogi wojewódzkiej nr 382 na terenie miasta Strzegom w latach 2023 - 2025

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8f252e67-1b0c-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00333585

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-07-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00026131/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Letnie utrzymanie odcinka drogi wojewódzkiej nr 382 na terenie miasta Strzegom w latach 2023 - 2025

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00291484

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WIiZP.271.24.2023.AJk

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

245370,37 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest letnie utrzymanie odcinka drogi wojewódzkiej nr 382 na terenie miasta Strzegom w zakresie odcinka ww. drogi na długości 5,6 km.
2. Do podstawowych obowiązków Wykonawcy należy:
- mechaniczne koszenie terenów zielonych wzdłuż pasa drogi wojewódzkiej (wysokość trawy nie może przekraczać 10 cm),
- przycinanie żywopłotów wzdłuż pasa drogi wojewódzkiej,
- oczyszczanie mechaniczne z zanieczyszczeń ulicy drogi wojewódzkiej i azyli, z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu (zamiatarki samojezdne lub doczepne) oczyszczanie jezdni na szerokości min. 1,0 mb od każdej z dwóch krawędzi jezdni wraz z opaskami, wysp rozdzielających, powierzchni wyłączonych z ruchu oraz azyli dla pieszych na całej szerokości raz w miesiącu,
- ręczne oczyszczenie innych miejsc, w których nie jest możliwe użycie sprzętu,
- sprzątanie chodników w ciągu drogi wojewódzkiej,
- wywóz oraz zagospodarowanie wytworzonego w trakcie wykonywanej usługi odpadu, zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. Wszelkie koszty oraz odpowiedzialność związane z wywozem i zagospodarowaniem wytworzonego odpadu ponosi Wykonawca,
- usługę należy realizować w godzinach o najmniejszym natężeniu ruchu, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, ewentualnego oznakowania miejsca prowadzonych prac, zgodnie z instrukcją o znakach i sygnałach na drogach,
- wyposażenie pracującego sprzętu w lampy ostrzegawcze (pulsujące) koloru pomarańczowego oraz ubranie pracowników w kamizelki ostrzegawcze.
3. Jednorazowe zlecenie (cykl) obejmuje:
1) sprzątanie – 5410 m2,
2) koszenie- 8400 m2,
3) przycinanie żywopłotów – 200 mb.
4. W związku z podpisaniem umowy w połowie 2023 roku Zamawiający przewiduje następującą ilość zleceń:
- 3 zlecenia w 2023 roku,
- 4 zlecenia w 2024 roku,
- 4 zlecenia w 2025 roku
Przyjmuje się, że zlecenia będą wykonywane w miesiącach wiosenno-letnich, w latach 2024 i 2025 w okresie od 1 marca do 30 listopada.

4.5.3.)Główny kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90612000-0 - Usługi zamiatania ulic

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postępowaniu w terminie składania ofert tj. do dnia 13.07.2023 r. do godz. 10.00 złożono dwie oferty. Obie oferty złożył ten sam wykonawca, tj. ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH W STRZEGOMIU SP. Z O.O., 58-150 Strzegom, Aleja Wojska Polskiego 75, NIP 884-27-46-514. Ceny złożonych ofert są różne.
Zgodnie z art. 218 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.) Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie. Przypadki te określa art. 92, dotyczą one możliwości składania ofert wariantowych. W przedmiotowym postępowaniu nie dopuszczano składania ofert wariantowych. Ze względu na fakt, że zaproponowane przez Wykonawcę ceny ofertowe są różne nie można potraktować przypadku jako złożenie jednej oferty. W związku z powyższym, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 3, w związku z art. 118 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.), Zamawiający zobowiązany był do odrzucenia obu ofert złożonych przez Wykonawcę.
Odrzucenie wszystkich ofert złożonych w postępowaniu powoduje, iż Zamawiający na podstawie art. 255 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90610000-6Usługi sprzątania i zamiatania ulic
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
865 234 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 496 zł3 145 274 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 752 778 zł
Źródło próbki
CPV 90610000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
392 496 zł
Mediana
865 234 zł
Górny kwartyl
3 145 274 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Strzegom prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Strzegom.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90610000-6 (Usługi sprzątania i zamiatania ulic). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.