Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 305 941 zł
Umowa zawarta
5 lipca 2023
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 305 941 zł – 2 589 150 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rościszów w gminie Pieszyce

Zamawiający Gmina Pieszyce (Pieszyce, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rościszów w gminie Pieszyce”, wybierając ofertę wykonawcy Hydroraz Piotr Berliński Przemysław Hudy Spółka Cywilna ,. Wartość umowy: 2 305 941 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina PieszycePieszyce, Dolnośląskie (powiat Dzierżoniowski →)opublikowano 18 lipca 2023
Wartość umowy
2 305 941 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 lipca 2023

    4 oferty1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    11 czerwca 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Hydroraz Piotr Berliński Przemysław Hudy Spółka Cywilna (Henryków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 305 941,09 zł (umowę zawarto 5 lipca 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 305 941,09 zł do 2 589 150,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pieszyce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890717846

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Tadeusz Kościuszki 2

1.5.2.)Miejscowość

Pieszyce

1.5.3.)Kod pocztowy

58-250

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@pieszyce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pieszyce.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pieszyce

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rościszów w gminie Pieszyce

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0a5556ed-0145-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00313092

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-07-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00003051/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rościszów w gminie Pieszyce

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie objęte dofinansowaniem w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00245906

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WGPRiIT.271.16.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2260299,20

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z budową sieci wodociągowej w miejscowości Rościszów w gminie Pieszyce. Inwestycja podzielona jest na 2 etapy realizacji; etap 1 – od węzła W3 do węzła Z148, etap 2 – od węzła Z148-W8 do węzła HN16, HN17 oraz od węzła W8 do pompowni P3.
W zakres robót wchodzą:
• roboty ziemne, przygotowawcze i rozbiórkowe,
• budowa sieci wodociągowej PE ø180 o długości ok. 1615,7m,
• budowa sieci wodociągowej PE ø110 o długości ok. 809,4m,
• budowa sieci wodociągowej PE ø90 o długości ok. 12,5m,
• wykonanie hydrantów p. pożarowych – 11szt.,
• wykonanie przecisków pod drogą wojewódzką,
• odtworzenie nawierzchni po robotach instalacyjnych

4.5.3.)Główny kod CPV

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2305941,09 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2589150,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2305941,09 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Hydroraz Piotr Berliński Przemysław Hudy Spółka Cywilna ,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8871816559

7.3.3)Ulica

ul. Henryka Brodatego 36/3

7.3.4)Miejscowość

Henryków

7.3.5)Kod pocztowy

57-210

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

co najmniej 40% części wodociągu oraz odtworzenie nawierzchni
Przedsiębiorstwo Inżynieryjne KRETKOP Krzysztof Fecko, Paweł Zadgański S.J., ul. Nowa 3 57-410 Ścinawka Średnia

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-07-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2305941,09 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231000-5Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
829 356 zł
Próbka: 113 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 380 zł2 458 219 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 144 839 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 380 zł
Mediana
829 356 zł
Górny kwartyl
2 458 219 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pieszyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pieszyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 305 941 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231000-5 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Hydroraz Piotr Berliński Przemysław Hudy Spółka Cywilna , (Henryków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.