Przebudowa kolektora kanalizacji deszczowej przy ul. Kościuszki w rejonie budynku nr 20-22
Zamawiający Gmina Miasta Tychy (Tychy, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa kolektora kanalizacji deszczowej przy ul. Kościuszki w rejonie budynku nr 20-22”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
02 lutego 2023
Termin ofert: 20 lutego 2023 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
05 kwietnia 2023
6 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
12 lipca 2023
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miasta Tychy |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Gmina Miasta Tychy |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276255507 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Niepodległości 49 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Tychy |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 43-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL22C - Tyski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | +48 327763808 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@umtychy.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | bip.umtychy.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-4d4824a3-a2e4-11ed-b8d9-2a18c1f2976f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00302037 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-07-12 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00078865 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa kolektora kanalizacji deszczowej przy |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa kolektora kanału deszczowego KD100 w rejonie ul. Kościuszki 20-22 w Tychach na odcinku studni w ul. Kościuszki do studni ST.1 na terenie browaru. W ramach przebudowy zostanie wykonany także odcinek Dz400 (łącznik) od studni ST.5 do studni istniejącej na kanale kd1000 w ul. Kościuszki. Na podstawie projektu budowlanego oraz projektu technicznego pn. Przebudowa kolektora kanalizacji deszczowej przy ul. Kościuszki w rejonie budynku nr 20-22 na działkach 2020/47, 1985/131, 1983/131, 1600/131, 2700/131, 2468/131, 2716/131, 2681/131, autorstwa PRO-eko-BUD oraz jako materiał pomocniczy przedmiar robót. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-04-05 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 3 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Rusinek Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6462939358 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Sadowa 23 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Tychy |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 559000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00165499/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-06-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 559000,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.