Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
119 799 zł
Umowa zawarta
10 lipca 2023
Okres realizacji
do 4 września 2023
Oferty w postępowaniu
16 ofertceny: 119 799 zł – 180 640 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o mocy 49-50kW do produkcji energii odnawialnej na budynku obory na terenie R-SGD Przybroda

Zamawiający Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Rolniczo - Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda (Przybroda, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o mocy 49-50kW…”, wybierając ofertę wykonawcy MS Energy Mariusz Świątkiewicz. Wartość umowy: 119 799 zł. Złożono 16 ofert.

Wartość umowy
119 799 zł
Liczba ofert
16 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MS Energy Mariusz Świątkiewicz (Ślęza), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 119 799,16 zł (umowę zawarto 10 lipca 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 16 ofert; ceny wahały się od 119 799,16 zł do 180 639,85 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 4 września 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY W POZNANIU - ROLNICZO - SADOWNICZE GOSPODARSTWO DOŚWIADCZALNE PRZYBRODA

1.3.)Oddział zamawiającego

ROLNICZO - SADOWNICZE GOSPODARSTWO DOŚWIADCZALNE PRZYBRODA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 00000184400041

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Parkowa 4

1.5.2.)Miejscowość

Przybroda

1.5.3.)Kod pocztowy

62-090

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przybroda@up.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.up.poznan.pl/przybroda

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/up_poznan

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Gospodarstwo Doświadczalne Uczelni

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaprojektowanie, dostawa, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej o mocy 49-50kW do produkcji energii odnawialnej na budynku obory na terenie R-SGD Przybroda

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b16cfc72-0448-11ee-9355-06954b8c6cb9

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00298712

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-07-10

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00188933/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 2/2023

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

2/2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

200000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

pkt 3 SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

16

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

16

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

119799,16 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

180639,85 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

119799,16 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MS Energy Mariusz Świątkiewicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8942959511

7.3.3)Ulica

ul. Zamkowa 9

7.3.4)Miejscowość

Ślęza

7.3.5)Kod pocztowy

55-040

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-07-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

119799,16 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-09-04

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45261215-4Pokrywanie dachów panelami ogniw sł…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
520 353 zł
Próbka: 43 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 963 zł770 081 zł
Rozstęp międzykwartylowy
526 118 zł
Źródło próbki
CPV 45261· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 963 zł
Mediana
520 353 zł
Górny kwartyl
770 081 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Rolniczo - Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przybroda.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 119 799 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45261215-4 (Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MS Energy Mariusz Świątkiewicz (Ślęza). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 16 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.