Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Oferta z najniższą ceną wynosi 392 050,20 zł brutto. Na sfinansowanie niniejszego zamówienia Zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę 330 000,00 zł brutto. Oferta przekracza w/w kwotę. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Unieważnienie postępowania jest więc prawnie dopuszczalne i uzasadnione

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa odcinka drogi gminnej w miejscowości Stara Kościelnica

Zamawiający Gmina Miłoradz (Miłoradz, Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Budowa odcinka drogi gminnej w miejscowości Stara Kościelnica”.

Zamawiający: Gmina MiłoradzMiłoradz, Pomorskie (powiat Malborski →)opublikowano 6 lipca 2023
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Oferta z najniższą ceną wynosi 392 050,20 zł brutto. Na sfinansowanie niniejszego zamówienia Zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę 330 000,00 zł brutto. Oferta przekracza w/w kwotę. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MIŁORADZ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 170747916

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Żuławska 9

1.5.2.)Miejscowość

Miłoradz

1.5.3.)Kod pocztowy

82-213

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.7.)Numer telefonu

552711531

1.5.8.)Numer faksu

552711565 wew. 16

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

projekty@miloradz.malbork.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.miloradz.biuletyn.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/miloradz

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa odcinka drogi gminnej w miejscowości Stara Kościelnica

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-682a8164-0a88-11ee-9355-06954b8c6cb9

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00294020

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-07-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00019842/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00258701

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

R.271.10.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

471521,95 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót oraz wszelkich dostaw lub usług, zgodne z dokumentacją projektową i STWiOR dostarczonymi przez Zamawiającego, oraz zasadami aktualnej wiedzy technicznej, polegających na budowie odcinka drogi gminnej nr 217-007G od km 0+000 do km 0+500 o długości 500 m w miejscowości Stara Kościelnica, gmina Miłoradz.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Oferta z najniższą ceną wynosi 392 050,20 zł brutto. Na sfinansowanie niniejszego zamówienia Zamawiający zamierza przeznaczyć kwotę 330 000,00 zł brutto. Oferta przekracza w/w kwotę. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Unieważnienie postępowania jest więc prawnie dopuszczalne i uzasadnione

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miłoradz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Miłoradz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.