Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
117 165 zł
Umowa zawarta
14 czerwca 2023
Okres realizacji
do 30 listopada 2023
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 117 165 zł – 199 285 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania pn.: „Rozbudowa ulicy Warszawskiej (etap IVa) w Bielsku-Białej”

Zamawiający Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej (Bielsko-Biała, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania pn.: Rozbudowa ulicy Warszawskiej…”, wybierając ofertę wykonawcy R.H.KONtrakt mgr inż. Rafał Heller. Wartość umowy: 117 165 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
117 165 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 czerwca 2023

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy R.H.KONtrakt mgr inż. Rafał Heller (Międzyświeć).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 117 164,88 zł (umowę zawarto 14 czerwca 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 117 164,88 zł do 199 284,60 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 070493318

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Michała Grażyńskiego 10

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

33 4726010

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@mzd.bielsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzd.bielsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e03720cd-eb30-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania pn.: „Rozbudowa ulicy Warszawskiej (etap IVa) w Bielsku-Białej”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e03720cd-eb30-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00275797

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-06-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00043971/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.9 Pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu na zadaniu pn

"Rozbudowa ul. Warszawskiej (etap IVa) w Bielsku-Białej"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00206214

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

23/IZ/16/U

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

190486,47 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla zadania zadania pn.: „Rozbudowa ulicy Warszawskiej (etap IVa) w Bielsku-Białej”.

Umowa z Wykonawcą robót budowlanych o realizację ww. rozbudowy zwana jest dalej „KONTRAKTEM”.

Zamówienie obejmuje swoim zakresem w szczególności nadzorowanie robót Wykonawcy KONTRAKTU i zatwierdzanie wszelkich materiałów, techniki i technologii budowlanej oraz jakości wykonania zgodnie z Dokumentacją Projektową
i Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz KONTRAKTEM na wszystkich robotach nimi objętych, w tym w szczególności:
- robotach drogowych,
- robotach wodno-kanalizacyjnych,
- robotach gazowych,
- robotach energetycznych i elektrycznych,
- robotach teletechnicznych,
- robotach innych (wg potrzeb),
a także weryfikację dokumentacji projektowej i koordynowanie robót z gestorami sieci.

Specyfikacja warunków zamówienia, sporządzona w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Rozbudowa ulicy Warszawskiej (etap IVa) w Bielsku-Białej” (oznaczenie sprawy 23/IZ/7/B) dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1b630a13-c30d-11ed-b311-9aae6ad31be8
i będzie się tam znajdowała co najmniej do zakończenie niniejszego postępowania. W treści złożonej oferty Wykonawca winien uwzględnić w szczególności wszystkie wymagania i obowiązki przewidziane dla niego w KONTRAKCIE.

Wszystkie, ewentualnie dokonane zmiany treści ww. SWZ oraz udzielone wyjaśnienia dotyczące wniosków Wykonawców o jej wyjaśnienie, stanowią również integralną część niniejszej SWZ, w zakresie w jakim jej dotyczą.

Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziałach III - V Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

117164,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

199284,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

117164,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

R.H.KONtrakt mgr inż. Rafał Heller

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5482112928

7.3.3)Ulica

Bładnicka 42/7

7.3.4)Miejscowość

Międzyświeć

7.3.5)Kod pocztowy

43-430

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-06-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

117164,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-11-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
177 977 zł
Próbka: 52 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
45 195 zł343 782 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 587 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
45 195 zł
Mediana
177 977 zł
Górny kwartyl
343 782 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 117 165 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 (Usługi nadzoru budowlanego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: R.H.KONtrakt mgr inż. Rafał Heller (Międzyświeć). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.